REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija sieks, kad jos valiuta ir palūkanų norma būtų labiau orientuota į rinką, užsienio investicijos augtų ir daugiau valstybės lėšų būtų skiriama pramonei. Įgyvendinusi šiuos uždavinius šalis tikisi iki 2020 metų padidinti bendrąjį vidaus produktą (BVP) dvigubai. Tai ketvirtadienį pareiškė Kinijos prezidentas Hu Dzintao, kreipdamasis į daugiau nei 2 tūkst. delegatų, susirinkusių į Kinijos komunistų partijos suvažiavimą. Per šį suvažiavimą Hu Dzintao atsisveikins su partijos vadovo postu. Apie tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

REKLAMA
REKLAMA

Hu Dzintao dar kartą pažadėjo siekti, kad namų ūkių pajamos visos šalies mastu per dešimtį metų padvigubėtų.

REKLAMA

„Mes turime tvirtai laikytis bendros strategijos siekiant padidinti vidaus paklausą, išlaisvinti individualaus vartojimo potencialą, padidinti investicijas ir išplėsti vidaus rinką, - kalbėjo Kinijos prezidentas. - Turime imtis priemonių, kad palūkanų norma ir juanio kursas labiau būtų orientuotas į rinką, kad būtų garantuotas juanio konvertuojamumas“.

Prezidentas pakartojo anksčiau skelbtus pažadus, nekonkretizuodamas, kada jie bus įvykdyti, ir nesuteikdamas naujos informacijos, kokia galėtų būti planuojamų išlaidų suma ir kas būtų finansavimo šaltinis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors jo kalboje nenuskambėjo naujų faktų, ekonomistai mano, kad šie pakartojimai yra svarbūs atsižvelgiant į ekonomikos nuosmukį Kinijoje.

„Kadangi daug kalbėta apie augimo sulėtėjimą Kinijoje, užsibrėžtų tikslų patvirtinimas jo kalboje yra svarbus. Tačiau nurodyti skaičiai - ne naujiena“, - sakė ekspertas Timas Kondonas iš ING.

Pagal dabartinį penkerių metų planą, kuris galioja nuo 2011 iki 2015 metų, vyriausybė siekia, kad BVP vidutiniškai per metus išaugtų po 7 proc. 2012 metais buvo užsibrėžta, kad BVP prieaugis siektų 7,5 proc. 2011 metais šalies ekonomika išaugo 9,2 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hu Dzintao taip pat perspėjo būsimus Kinijos lyderius, kad nesugebėjimas susidoroti su korupcija gali „būti lemtingas partijai“.

„Mes turime daugiau siekti ir sunkiau dirbti bei tęsti mokslo plėtrą, skatinti socialinę harmoniją ir pagerinti žmonių gyvenimo sąlygas, - teigė prezidentas. - Kinijos plėtra turi būti labiau balansuota ir tvari, būtina imtis iššūkio dėl korupcijos. Jeigu mes nesugebėsime įveikti šios problemos, tai gali būti lemtinga partijai, net lemti jos ir visos valstybės žlugimą“.

Be to, Kinijos lyderis pabrėžė būtinybę stiprinti ginkluotąsias pajėgas ir jūrinės teritorijos apsaugą, ypač dabartinėmis aplinkybėmis, kai kyla ginčų su Japonija ir Pietų Azijos tautomis.

REKLAMA

Pagal penkerių metų planą numatoma per metus miestų ir kaimų namų ūkių pajamas padidinti daugiau nei 7 procentais.

Pajamų nelygybė yra vienas politiškai delikačių klausimų Kinijoje pastarąjį dešimtmetį, nes atotrūkis tarp turtingųjų ir skurstančiųjų tapo didžiulis.

Apie 13 proc. iš 1,3 mlrd. Kinijos gyventojų vis dar gyvena už mažesnę nei 1,25 JAV dolerio per dieną sumą, rodo Jungtinių Tautų Plėtros programos duomenys, o vidutinės grynosios pajamos miestuose siekia 21 tūkst. 800 juanių (3,5 tūkst. JAV dolerių) per metus.

Tuo tarpu Kinijoje gyvena 2,7 mln. milijonierių ir 251 milijardierius, skelbiama „Hurun Report“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų