• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos pareigūnų atžvilgiu itin dažnai nukreipiamos ne pačios draugiškiausios replikos. Bet tam jie yra pasmerkti vien dėl savo profesijos. Juk košės prisivirę įstatymų pažeidėjai niekada nebus patenkinti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau yra kita medalio pusė – žmonės, kurie nukenčia nuo įvairaus plauko nusikaltėlių. Šiems policijos pareigūnai dažnai tampa viltimi apsaugoti save ar susigrąžinti netikėtai prarastą turtą. O kai tas pavyksta, vienas kitas dar ir padėkoja juos apsaugojusiam angelui sargui.

REKLAMA

Palydėjo iki ligoninės

Suprantama, kad būna situacijų, kai visiškai netikėtai pasimaišę policijos pareigūnai tampa reikalingi tarsi oras. Taip nutiko Ukmergės rajone gyvenančiai Irmai P.

Moters namuose įvyko nelaimė. Verdančiu vandeniu nusiplikė 16-metė jos dukra. Deltuvos miestelio gyventoja automobiliu išskubėjo į Ukmergę. Dideliu greičiu lekiančią moterį sustabdė patruliai.

Supratę situacijos rimtumą, pareigūnai patys pasisiūlė palydėti Irmos P. vairuojamą automobilį iki ligoninės. Su pareigūnų pagalba tą pavyko padaryti itin greitai. Todėl, gydytojų teigimu, 16-metė dar išsisuko gana lengvai. Užtrukus ilgiau, sužalojimų pasekmės būtų buvusios gerokai rimtesnės.

REKLAMA
REKLAMA

Netikėta pagalba kelyje

Kauniečių Ivanauskų šeima praėjus keliems mėnesiams taip pat padėkojo patruliams, kurie nuoširdžiai padėjo ištikus bėdai.

„Šių metų sausio 23 d. mane vyras atvežė į Kauno Šilainių polikliniką ir pamiršo išjungti automobilio šviesas. Po kelių valandų mašinos užvesti jau buvo neįmanoma – išsikrovė akumuliatoriai. Smarkus sniegas apklojo visą mašiną, padėti nėra kam, ir aš, negalinti paeiti, tik ką po kojos operacijos. Mums į pagalbą atėjo ten budėję kelių patruliai. Šie šaunūs vyrai patys tvarkėsi su laidais, virve, klaupėsi ant pusnies, norėdami virvę pritvirtinti, stūmė mašiną“, – pasakojo pareigūnams padėkoti nusprendusi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Jonavos gyventojas Rimas Grakauskas dėkojo pareigūnams, ištiesusiems pagalbos ranką kelyje. „Šių metų vasario 6-osios rytą – buvo maždaug pusė aštuntos, vežiau maisto prekes į Vilnių, ir magistralėje Kaunas–Vilnius ties Elektrėnais sugedo automobilis. Man belaukiant pagalbos, privažiavo policijos tarnybinis automobilis. Du ekipažo pareigūnai pasiteiravo, kas atsitiko, paklausė, ar nesušalau. Bendromis jėgomis bandėme rasti automobilio gedimą, bet nepavyko. Pareigūnai, nekreipdami dėmesio į didelį šaltį, padėjo man nustumti automobilį į saugią stovėjimo vietą ir, palinkėję sėkmės kelyje, nuvažiavo. Manau, tie pareigūnai atliko ne tik tarnybinę pareigą, bet ir parodė paprastą žmogiškumą“, – pabrėžė R. Grakauskas.

REKLAMA

Dar viena moteris padėką reiškė Kaišiadorių policininkams. Už tai, kad šie yra tikri policininkai ir tikri žmonės. „Vieną vakarą su drauge važiavome iš močiutės, gyvenančios Žiežmariuose. Ir apsisukinėdama įvažiavau į griovį. O šie nuostabūs, turintys humoro jausmą, šaunūs policininkai man padėjo išsikapanoti iš gan nepatrauklios situacijos, nesibaimindami, išsipurvinti, ištraukė mano automobilį“, - džiaugėsi moteris.

Sugrąžino triušiukus

Šiaulių rajone, Vinkšnėnų kaime, gyvenanti Beatričė Buivydienė taip pat padėkojo pareigūnams už geranoriškumą ir operatyvumą. Gegužės 8-osios rytą ji pastebėjo, kad iš namo kiemo dingo dvi vaisingos triušių patelės. Moteris labai susikrimto, bet į policiją skambinti nedrįso - manė, kad tai labai smulki vagystė ir niekas jos netirs.

REKLAMA

Kaimynai ją vis dėlto įkalbėjo kreiptis į pareigūnus. Moteris teigia, buvusi maloniai nustebinta, kai budėtojas geranoriškai ir operatyviai sureagavo į jos telefono skambutį ir į įvykio vietą atsiuntė patrulius. Tai buvo Saulius Baltakis ir Kęstutis Palubinskas. Jie įsisodino moterį į automobilį ir apvažiavo visus asmenis, jos nuomone, galėjusius pasisavinti triušius.

Patrulių vizitai pas gyventojus buvo nerezultatyvūs, pareigūnai privalėjo reaguoti į naujus gyventojų iškvietimus, tad turimą informaciją perdavė Šiaulių rajono policijos komisariato apylinkės inspektoriui Valerijui Sauliūnui. Šis perėmė tyrimą ir nukentėjusioji su juo netrukus surado pavogtuosius triušius. Nustatyta, kad juos pavogė 50 metų Šiaulių miesto gyventojas A.V., kuris šiuo metu yra ieškomas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Operatyvi reakcija

Vilnietis Edvinas Burokas pareigūnams dėkojo už tai, kad šie operatyviai sulaikė vagį. „Šių metų liepos 8-ąją grįžęs iš Kauno į Vilnių, vos išėjęs iš stoties pastato, lipdamas laiptais žemyn, pajutau kažkokį krepštelėjimą ir pastebėjau, kad mano krepšys atsegtas ir jame nėra piniginės su asmens bei kitais svarbiais dokumentais. Pamačiau nubėgantį vyriškį, vijausi, tačiau jis buvo greitesnis ir iš akiračio dingo“, – pasakojo E. Burokas.

Vyras pridūrė, kad apie vagystę iškart pranešė stoties informacijos tarnybai, kurios padedamas po minutės sulaukė policijos pareigūno.

REKLAMA

„Man patarė iškart parašyti pareiškimą. O komisariate mane apklausė, nufotografavo mano krepšį ir mane su krepšiu (paaiškino, kad taip elgiamasi būsimam tyrimui). Jau kitą dieną buvau pakviestas atgal, ten man parodė geležinkelio stoties videokamerų įrašą, kuriame pamačiau save, kišenvagį, pačią vagystę, o pareigūnai pasakė, kad vagišius jiems pažįstamas, belieka jį surasti ir bylą kartu su nusikaltėliu perduoti teismui“, - prisiminė nuo vagies nukentėjęs vilnietis.

Ir jau liepos 12 d. jis gavo kvietimą į teismą kaip liudytojas: „Teismo posėdžio metu atgavau piniginę su dokumentais, kišenvagis gavo pelnytą bausmę.“

REKLAMA

Padėkos verčia pasitempti

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis Balsas.lt pasakojo, kad visuomet smagu skaityti žmonių padėkas. „Tai skatina pareigūnus dar geriau atlikti savo pareigas. Kiekvieną dieną gauname daugybė žmonių skambučių, laiškų, kuriuose jie dėkoja policijos pareigūnams. Patikėkite, jų tikrai daugiau nei skundų.

Primenu, kad vienas iš pagrindinių policijos uždavinių – neatidėliotinos pagalbos teikimas asmenims, kai ji būtina dėl jų fizinio ar psichinio bejėgiškumo, taip pat asmenims, nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų, stichinių nelaimių ar panašių veiksnių. Nuolat akcentuojame savo pareigūnams, kad kiekvienoje situacijoje atsižvelgtų į įvykio aplinkybes ir imtųsi ryžtingų veiksmų, padedant žmonėms tokiose situacijose. Visais atvejais svarbiausia yra žmogaus gyvybė ar sveikata“, – pasakojo R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų