REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Suomija vėl tapo laimingiausia pasaulio valstybe. Jau septynerius metus iš eilės, pagal mokslininkų sudarytą „Pasaulio laimės indeksą“, šalis puikuojasi pirmoje vietoje. 

Suomija vėl tapo laimingiausia pasaulio valstybe. Jau septynerius metus iš eilės, pagal mokslininkų sudarytą „Pasaulio laimės indeksą“, šalis puikuojasi pirmoje vietoje. 

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

„Manau, kad antraštės yra tokios, kad Suomija ir Danija vis dar pirmauja Pasaulio laimės ataskaitoje, o skandinavai dominuoja geriausių penketuke“, – teigia Oksfordo ekonomistas Jan-Emmanuel De Neve. 

Reitingo autoriai laimingiausių valstybių sąrašą sudaro pagal pajamų, socialinės paramos, sveikatos, laisvės, dosnumo ir korupcijos lygio rodiklius.

Lietuva – 19-oje vietoje

Po Suomijos rikiuojasi Danija, Islandija, Švedija ir Izraelis. Lietuvą surandame antrajame dešimtuke, užimame 19-ą vietą tarp Čekijos ir Jungtinės Karalystės. Likusios Baltijos valstybės Estija ir Latvija užima atitinkamai 34-ą ir 46-ą vietas.

Klausimai apie laimę skambėjo ir Seime. Seimo narys, socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas Premjeres teiravosi, ar ši jaučiasi laiminga.

REKLAMA
REKLAMA

„Gerbiama Premjere, Lietuva užima laimės indekso 19-ą vietą, ar Jūs laiminga?“, – klausė Seimo narys. 

Premjerė į klausimą atsakė taip.

„Manau, kad taip, todėl, kad, žinot, yra 2 būdai bandyti būti laimingam. Vienas būdas yra užsikelti sau didžiulę ambiciją, kurią sunku pasiekti ir visada dėl to frustruoti, o kitas būdas yra suprasti kiek daug turi“, – atsakė Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė

REKLAMA

Ekonomistas Nerijus Mačiulis papasakojo, kaip yra nustatomas laimės indeksas.

„2013-ais metais Lietuva buvo 70-oje vietoje ir po to kiekvienais metais kildavo po 10 vietų, artėjo prie to dvidešimtuko. Praėjusiais metais Lietuva buvo 20-oje vietoje, šiemet pakilo dar viena vieta. Matuojant tą indeksą imamas trijų metų gyventojų atsakymų vidurkis, tuomet matoma ilgalaikė, tvari tendencija“, – pasakoja „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Gyventojai jaučiasi laimingi

Nors galutiniame reitinge esame 19-i. Kategorijoje, kurioje imami jaunesni nei 30-ies metų gyventojai, Lietuva puikuojasi pirmoje vietoje pasaulyje. Po mūsų toliau rikiuojasi Izraelis, Serbija, Islandija ir Danija.

REKLAMA
REKLAMA

Štai Vilniaus bei Šiaulių miesto gyventojai Lietuvoje jaučiasi laimingi:

„Manau, viską pasako šypsenos, taip, taip. Vilniuje gal tiesiog labai daug yra veiklų, ypač kultūrinių renginių vyksta, tikrai yra galimybių kažką veikti. Nėra dėl ko liūdėti, tikrai“.

„Ar turiu kuo labai skųstis? Turbūt, kad ne. Galimybės Lietuvoje geros, čia nėra didžiulių problemų kaip jaunam žmogui“.

„Apsidžiaugiau ir man atrodo, mes tikrai nuvertiname save labai dažnai, mūsų toksai mentalitetas yra, bet mes tikrai turim daug galimybių“.

„Jauni asmenys, jų ir finansinės galimybės daugeliu atvejų nėra prastesnės nei vakarų valstybėse ir laisvės tokios pačios. Ir jie mato perspektyvą, gali palyginti savo galimybes su vyresnio amžiaus žmonių galimybėmis, gali palyginti savo situaciją su tuo, kokioje situacijoje yra Ukrainos, Baltarusios gyventojai“, – sako N. Mačiulis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tobulėti yra kur

Tiesa, jaunimas pasakoja, kad tobulėti Lietuvai yra kur.

„Pusė velnio, ką aš žinau. Aš nemanau, kad jaunimas, dauguma jaunimo sutiktų su šituo. Vis tiek tarp jaunimo yra didelės ir depresijos“.

„Sunkiau žiūrėti į perspektyvą. Pavyzdžiui, kai tu suaugęs esi, kurti šeimas, namus nusipirkti, dėl to „biški“ gąsdina“.

„Bus kas ginčysis, kodėl aš nejaučiu, kodėl aš nesijaučiu laimingas, tai nebūtinai visi turi jaustis taip. Užaugo nauja karta, kuri yra žymiai labiau atsipalaidavusi, žymiai mažiau patiria nerimo, žymiai labiau moka nestresuoti ten, kur nereikia“, – teigia rašytojas, publicistas Andrius Užkalnis. 

REKLAMA

Sveiko gyvenimo trukmė

60-ies ir daugiau metų sulaukę Lietuvos gyventojai daug liūdnesni nei jaunimas. Tarptautiniame reintinge jie tarp 143-ių valstybių užima 44-ą vietą.

Senjorai tam pritaria: 

„Žmonės lieka vieni, nesusiranda veiklos ir tikrai būna liūdna viena“.

„Gal senjorai, žinot, ne tokios nuotaikos, sveikata ne ta“.

„Seni papratę visą laiką dejuoti, nieko nuostabaus“. 

Vienas iš pagrindinių rodiklių, kuris lemia prastesnę senjorų laimę – sveiko gyvenimo trukmė, kuri parodo, kokią dalį gyvenimo žmogus nugyvena be lėtinių ligų.

„Pagal sveiko gyvenimo trukmę lietuviai. Ji yra maždaug 10 metų trumpesnė negu šiaurės šalyse“, – kalba ekonomistas. 

REKLAMA

„Yra daug visokių baimių, daug visokių stereotipinių teiginių, kad sunkiau susirasti darbą, mažos pensijos ir visa kita. Tas vyresnei kartai atrodo ne taip optimistiška, kaip kad jaunimui“, – komentuoja psichiatras Raimundas Alekna. 

Įdomu tai, kad Lietuva pagal laimę lenkia daug turtingesnes Jungtines Amerikos valstijas, Vokietiją, Prancūziją. Šiose valstybėse jaunimas mažiau laimingas nei vyresni šalies gyventojai. Pati nelaimingiausia valstybė pasaulyje – Afganistanas.

Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Ji liudnesni del to,kad prie to prisideda konservatoriai,socdemai visokie,na o jaunimui smagu,nes jiems niekas nerūpi,nes rupesciai vel atitenka tevams,seneliams be to visokių zolyciu pavartoja
Senjorai retai uosto , arba visai ne , - mat nemoka .... o jaunimas apsipurškia sau ir skraido kažkur
lithuenijos seni zmones tikrai nera laimingi gyvendami,tpfu egzistuodami bauduvos rsp. Na,o del uzzombinto jaunimo,tai kasdien jiems plauna smegenis kaip ir likusiems ir ta propaganda , vis labiau isigali..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų