laimės indeksas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laimės indeksas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laimės indeksas“.

Lietuvos jaunimui – užsienio dėmesys: paaiškino, kodėl jie laimingiausi pasaulyje

Pasirodžius „Pasaulio laimės indekso“ rezultatams, daugelis lietuvių negalėjo patikėt, kad jaunimas Lietuvoje yra laimingiausias. Ir ne veltui. Jauni žmonės trykšta optimizmu bei kūrybine energiją, kurią bando užgožti nuolat didėjanti karo grėsmė. Bet svarbiausia, jauni žmonės bijo patirti tai, ką patyrė jų tėvai ir seneliai – žiaurią okupaciją. Tačiau tai nestabdo jų nuo dinamiško gyvenimo, ambicijų siekimo bei pilietinės veiklos.
2024-06-04

Lietuvos senjorai daug liūdnesni nei jaunimas: prie to prisideda lėtinės ligos

Suomija vėl tapo laimingiausia pasaulio valstybe. Jau septynerius metus iš eilės, pagal mokslininkų sudarytą „Pasaulio laimės indeksą“, šalis puikuojasi pirmoje vietoje.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  „Manau, kad antraštės yra tokios, kad Suomija ir Danija vis dar pirmauja Pasaulio laimės ataskaitoje, o skandinavai dominuoja geriausių penketuke“, – teigia Oksfordo ekonomistas Jan-Emmanuel De Neve.

Neįtikėtina, bet faktas: Lietuvoje – oficialiai laimingiausias jaunimas pasaulyje

Paskelbta „Pasaulio laimės ataskaita“ (angl. „World Happiness Report“), kurioje įspūdingą rezultatą parodė Lietuvos jaunimas. Lietuviai iki 30 metų užima pirmąją vietą pasaulyje pagal Jungtinių Tautų Organizacijos surinktų ekspertų sudarytą laimingumo indeksą. Pati Lietuva per metus pakilo dar viena vieta į viršų – iš 20-osios į 19-ąją – ir lenkia tokias valstybes, kaip JAV ar Vokietija. Pirmąją vietą užimanti Suomija jau septynerius metus iš eilės išsilaiko aukščiausioje pozicijoje.

Lietuva – turtingojo pasaulio dalis: kodėl žmonės tokie nelaimingi?

Nors pagal laimės indekso rodiklius Lietuva nėra žemoje vietoje, kai kurie žmonės teigia, kad yra nelaimingi. Apie tai, kodėl žmonės net ir turėdami socialines garantijas gali jautis nelaimingi naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas, gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius.
2023-10-30

Lietuviai laimingesni, nei uždirbantys daugiau – paaiškinimas toks: „Per trumpą laiką gavome daug“

Verkšlenti dėl gyvenimo sąlygų pratę lietuviai, pasirodo, yra didžiausi optimistai visoje Europos Sąjungoje – labiausiai tiki, kad bendrijoje viskas klostosi puikiai. Beveik pusė apklaustų lietuvių sako, kad reikalai Europos Sąjungoje krypsta geryn. Antri pagal tikėjimą Europa – estai, treti – latviai. O turtingiau gyvenantys austrai ar prancūzai į Europos ateitį žvelgia gerokai pesimistiškiau.

Neįtikėtinas Lietuvos šuolis į reitingų viršų: Kuodis įsitikinęs, kad „padarėme gana rimtą stebuklą“

Ekonomistas Raimondas Kuodis stebisi Lietuvos sėkme pasaulio laimės indekse. Anot eksperto, du faktoriai lėmė Lietuvos šuolį laimės indekse – viltis ir augimo perspektyva. Lietuva Laimės indekse iš 57-os vietos pašoko į 20 vietą. Pasak Jungtinių Tautų skelbiamo Pasaulio laimės indekso, Lietuva lenkia Lenkiją (39 vieta), Estiją (31 vieta) ir Latviją (41 vieta). Ukraina šiame tyrime užima 92, Rusija – 70 vietą.

Nerijus Mačiulis. JT indeksas – kur slypi lietuvių laimės priežastys?

Šių metų Jungtinių Tautų (JT) „Pasaulio laimės ataskaitoje“ Lietuva tarp 155 vertintų valstybių pakilo į 52 vietą. Per metus pasiektas nemažas progresas – pernai Lietuva buvo 60 vietoje. Dėl ko lietuviai jaučiasi vis laimingesni ir kas dar labiau galėtų padidinti jų laimės jausmą? Remiantis JT ataskaitos duomenimis, lietuviai yra laimingesni nei latviai, estai ar vengrai, bet jaučiasi blogiau nei daugelis turtingesnių europiečių.

Lietuvių laimės pokyčiai: psichologė atskleidžia, kur šuo pakastas

2015 metų Pasaulio laimės indekse, kurį Jungtinių Tautų (JT) iniciatyva sudaro Darnių plėtros sprendimų tinklas, Lietuva užima 56 vietą iš 158 valstybių. Lietuvių laimė per keletą metų (nuo 2005-2007 iki 2012-2014) šiek tiek sumenko -0.050 balo.
Aktualijos 2015-11-17

Pasaulio laimės indekse Lietuvai skirta 71-a vieta iš 156

Pasauliniame laimės indekse Lietuva šiemet užėmė 71-ą vieta tarp 156 įvertintų valstybių, aplenkdama kitas Baltijos šalis, rodo naujas Jungtinių Tautų remiamas tyrimas. Pirmadienį paskelbtos ataskaitos autorių teigimu, laimingiausi žmonės gyvena Danijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose ir Švedijoje.
2013-09-10

Paaiškėjo, kuo labiausiai didžiuojasi rusai

Rusijos viešosios nuomonės centras išsiaiškino, kuo labiausiai didžiuojasi rusai. Pirmiausia pasididžiavimą šalimi rusams kelia istorija – 85 proc., sportininkų pergalės – 77 proc., šalies kultūra ir menas – 75 proc. Karine galia didžiuojasi 63 proc., mokslininkais ir mokslo pasiekimais – 60 proc. „Pasididžiavimo reitingo“ dugne atsidūrė šalies įvaizdis tarptautinėje arenoje ir gyventojų pragyvenimo lygis.
2013-07-30
REKLAMA
REKLAMA

Nuo šiandien „Laimės barometras“ pradeda matuoti vilniečių laimės indeksą

Nuo šiandien pradedamas matuoti vilniečių ir miesto svečių laimės indeksas. Pradėjo veikti projekto „Laimės barometras“ interneto puslapis www.happybarometer.com. Po savaitės rezultatai bus rodomi Vilniaus miesto lauko reklamos ekranuose. Taip pat bus galima balsuoti naudojant išmaniuosius įrenginius skenuojant QR kodą.

TAF: Lietuvos ateities tendencijos

Per 20 metų mūsų valdžios tautą vedžiojo klystkeliais. Pasinaudoję demokratijos suteiktais privalumais, mes vieningai, griuvus sovietų sąjungai, įtvirtinome nepriklausomybės atkūrimą. Vėliau – demokratija buvo pamiršta ir ji tapo tik paradinė – demagoginė. Valdžios atstovai bando aiškinti, kad šalies žmonės patys kalti, jog renka „ne tuos“. Renka korumpuotus, teistus, neišprususius arba amoralius.

Baltarusiai ir kosovarai yra laimingesni nei lietuviai

JAV leidžiamas žurnalas „Forbes“ kaip ir kiekvienais metais sudarė laimingiausių pasaulio valstybių sąrašą, kuriame Lietuva šiemet užėmė vos 63 vietą. Mūsų šalį reitinge aplenkė net paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamo Aleksandro Lukašenkos valdoma Baltarusija. Ši šalis kartu su Kosovu pasidalijo 54 vietą. Laimingais save laiko vos 25 proc. lietuvių.
2010-07-20
Į viršų