Pati Lietuva per metus pakilo dar viena vieta į viršų – iš 20-osios į 19-ąją – ir lenkia tokias valstybes, kaip JAV ar Vokietija.
Pirmąją vietą užimanti Suomija jau septynerius metus iš eilės išsilaiko aukščiausioje pozicijoje. Po Suomijos rikiuojasi kitos Šiaurės šalys – Danija, Islandija ir Švedija. Lietuvai teko aukšta 19 vieta.
Pačiame sąrašo gale yra Afganistanas, kuris po radikalaus islamo Talibano sugrįžimo į valdžią kenčia humanitarinę katastrofą.
Šių metų ataskaitoje pirmą kartą pateikiami atskiri reitingai pagal amžiaus grupes. Lietuva įspūdingai išsiskiria jaunimo (iki 30 metų) grupėje, pirmaudama visame pasaulyje.
JAV jaunimo laimė gyvenime taip smarkiai sumažėjo, kad jaunimas ten dabar yra mažiau laimingas nei vyresnio amžiaus žmonės, pažymima CNN.
Ataskaita rodo, kad tarp laimingiausių šalių nėra nė vienos iš didžiausių pasaulio valstybių. Iš pirmajame dešimtuke esančių šalių tik Nyderlandai ir Australija turi daugiau kaip 15 mln. gyventojų. Dvidešimtuke tik Kanada ir Didžioji Britanija turi daugiau kaip 30 mln. gyventojų.
Tyrimo metu buvo pasitelkta šešiais kintamaisiais: BVP vienam gyventojui, vidutine sveiko gyvenimo trukme, žmogaus galimybe kažkuo pasikliauti, laisve priimti gyvenime sprendimus, dosnumu, susidūrimo su korupcija lygiu. Atitinkamas reitingas, be kita ko, sudaromas atsižvelgiant į tai, kaip žmonės patys vertina savo pasitenkinimą gyvenimu.
Anot tyrėjų, daugiau nei dešimt metų atliekamų kompleksinių tyrimų metu šie rodikliai pasirodė esą patikimiausiai atspindintys žmonių laimės pojūtį.
Iš viso vertintos 143 šalys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Aslambek Magomedov, Ravšan Džumšutov ir Magomed Tursunbekov