• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski įregistravo Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, siūlančias padėti senjorams aktyviau pasinaudoti sanatorinio gydymo paslaugomis.

Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski įregistravo Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, siūlančias padėti senjorams aktyviau pasinaudoti sanatorinio gydymo paslaugomis.

REKLAMA

Virš 70 metų sulaukusiems senjorams jie siūlo kartą per vienerius metus Valstybinių ligonių kasų lėšomis apmokėti 90 proc. sanatorinio gydymo bazinės kainos už mažiausiai 5 dienas trunkantį gydymą.

„Dauguma Lietuvos senjorų dėl per mažų pajamų negali nuvažiuoti į sanatoriją.Todėl šiam tikslui gali pasitarnauti Valstybinių ligonių kasų 90 proc. finansuojamas sanatorinis gydymas, kuris leistų vyresnio amžiaus žmonėms palaikyti sveikatą, sanatorinio gydymo metu išmokti jų amžiui pritaikytų fizinių pratimų, visavertės mitybos principų“, – sako Seimo narė R. Tamašunienė.

Kadangi mūsų visuomenė sensta, jos teigimu, labai svarbu kuo ilgiau palaikyti senyvo amžiaus žmonių gerą sveikatą.

Anot dokumento aiškinamojo rašto, Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. pradžioje Lietuvoje gyveno apie 398 tūkstančių senjorų virš 70 metų ir tas skaičius nuolat mažėja.

REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, kad pasiūlytos įstatymo pataisos teigiamai atsilieps verslo plėtrai, sanatorijos galės praplėsti sveikatingumo ir gydymo programas.

REKLAMA

Įstatymo pataisų autoriai mano, kad joms įgyvendinti papildomų lėšų nereikės, nes Valstybinės ligonių kasos, anot jų, pilnai neišnaudoja stacionariai reabilitacijai skirto finansavimo.

Visgi Seimo kanceliarijos Teisės  departamento nuomone, naujų įstatymo nuostatų įgyvendinimas galimai pareikalautų papildomų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Todėl Seimo teisininkai siūlo dėl projekto gauti Vyriausybės išvadą. Patariama atsiklausti Vyriausybės ir todėl, kad valstybės politikos formavimas sveikatos priežiūros srityje priklauso Sveikatos apsaugos ministerijos kompetencijai.

Šiuo metu galiojančiame Sveikatos draudimo įstatyme numatyta, kad 90 procentų sanatorinio gydymo paslaugų bazinės kainos apmokama už vaikų iki 7 metų gydymą, taip pat už neįgaliųjų asmenų iki 18 metų gydymą.

Senjorai išėjo į pensiją, ją užsidirbe. Tai gal seimunai apsimoka, jie gi neblogai apvagineja tauta. Jie tapo turtingiausi.
Jūs manot kad eilinis senjoras gaus tokią paslaugą?Ji atiteks tik gydytojų draugams ir artimiesiems.Juk dabar būdamas 75 metų į polikliniką gali ir neiti,vis tiek niekas nežiūri,esi senas ir nurašytas,gali tik telefonu gauti vaistus pokalbyje su slaugytoja.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų