REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Stambulo konvencijos, įpareigojančios valstybes kovoti su smurtu prieš moteris ir vaikus, Seimas neturėtų ratifikuoti.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Stambulo konvencijos, įpareigojančios valstybes kovoti su smurtu prieš moteris ir vaikus, Seimas neturėtų ratifikuoti.

REKLAMA

„Aš manau kad šiuo metu Stambulo konvencijos tvirtinti nereikėtų, kadangi iš to kyla daug pasekmių, ir aš manau, kad tai iš esmės pradėtų keisti mūsų edukacijos, švietimo sistemą, ir moterų diskriminacija ten nebūtų pagrindinė tema“, – LRT televizijai penktadienį sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, šiuo metu visi sprendimai – Seimo rankose. 

„Tiesiog Seimas turi atrasti savyje drąsos, nes jei Seimas priimtų neigiamą sprendimą ir Stambulo konvencijos nepatvirtintų, tai nebūtų nekonstitucinis sprendimas. Seimas gali (konvenciją – ELTA) tiek patvirtinti, tiek nepatvirtinti. Konstitucinio Teismo išvada nereiškia, kad Stambulo konvencija Seime privalo būti patvirtinta“, – sakė G. Nausėda.

Kaip ELTA jau skelbė, Konstitucinis Teismas (KT) ketvirtadienį nutarė, kad Stambulo konvencija neprieštarauja Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo neprieštarauja Konstitucijai“, – KT išvadą ketvirtadienį pristatė KT pirmininkas Gintaras Goda.

REKLAMA

Į KT su prašymu įvertinti Stambulo konvencijos atitiktį Konstitucijai praėjusiais metais, rugsėjį, kreipėsi Seimas.

KT, vertindamas Stambulo konvencijos nuostatas, pabrėžė, kad dokumentą ratifikavusios šalys įsipareigoja apsaugoti asmenį nuo smurto, nepaisant asmens lyties, asmeniui priskiriamų stereotipinių tam tikrai lyčiai visuomenės dalies nuomone būdingų vaidmenų, elgsenos, veiklos, bruožų, lytinės tapatybės.

Teismas byloje dėl Stambulo konvencijos atitikties Konstitucijai nurodė, kad minimu dokumentu nėra siekiama keisti konstitucinės šeimos sampratos.

Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo priimta 2011 m. Lietuvą šį dokumentą pasirašė 2013 m. birželį, tačiau iki šiol Seimas konvencijos nėra ratifikavęs.

Ne šiuo metu, o niekada nereikėtų. Atšauk pasirašymą tos velnio konvencijos, kaip ragina Ignas Vėgėlė, o ne gražiomis kalbomis ir chroniniu neveiklumu bandyk įtikti tradicijų gynėjams.
Stambulo konvencija nepadeda kovoti su smurtu prieš moteris ar vaikus, nes tos šalys, kurios ratifikavo ją, neturi mažiau smurto.
Priėmus šią konvenciją, vyrai galės rinktis būti sodinami į moterų kalėjimus. Taip pat vyrai galės naudotis moterų viešaisiais tualetais ir lankytis moterų pliažuose.
Stambulo konvencija - iranams
Stambulo konvencija - iranams
afganistanams ir pan šalims skirta. Lietuvai ji iš viso nereikalinga. Pas mus tokiu problemu nėra. Pavieniai atvejai nesiskaito. Ju yra ir tose šalyse, kurios patvirtino ta konvencija. Ir bus visada ir visur. Prie kiekvieno žmogaus hanso su automatu nepastatysi. Lietuvai šia konvencija nori įkišti tradicinės šeimos ir paleistuvystės skatintojai. Lietuva yra normaliu vertybiu ir normaliu tradiciju šalis. Mums kategoriškai nereikia tokios konvencijos. Ji sunaikins. lietuvius ir Lietuva. Šalin rankas nuo Lietuvos, paleistuviai ištvirkėliai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų