Kviečia Lietuvos moksleivius registruotis į nemokamą Įdomiąją pamoką „Auginame čia, Lietuvoje!”

Lietuvos moksleiviai turi unikalią galimybę nemokamai užsiregistruoti į 45 min. trukmės Įdomiąją pamoką „Auginame čia, Lietuvoje!”, kuri vyks balandžio 10 – 12 d. nuotoliniu būdu. Ši iniciatyva skirta 1 – 4 klasių mokiniams, norintiems ne tik linksmai praleisti laiką prie ekrano, bet ir pagilinti žinias net keliose srityse: sveikos gyvensenos, tvarumo, lietuviškų produktų auginimo bei vartojimo, istorijos, sporto.

Nesutariate su savo vaiku? Priežastis gali slypėti jūsų pačių vaikystės patirtame skausme

„Kasdien terapijoje sutinku sužeistus suaugusiuosius. Dažnas atvejis, kai sesijų metų atsiskleidžia ir sudėtingi santykiai su vaikais: pykčio priepuoliai, kaprizai, nevaldomas elgesys ar net kamuojančios ligos... Tėvai skundžiasi praradę ryšį su vaiku, nebesusikalbantys ir nebesikalbantys“, – pasakoja gyvenimo transformacijų terapeutė Asta Asteen. Pasak terapeutės, komplikuoti santykiai su vaikais beveik visais atvejais kyla iš mūsų pačių vaikystės trauminių patirčių.

Autizmą svarbu pastebėti laiku: štai kokie simptomai tai išduoda

Autizmas, pagal naujas klasifikacijas dar vadinamas autizmo spektro sutrikimu (ASS), yra kitokios galvos smegenų struktūros nulemta būklė, pasireiškianti bendravimo, elgesio ir pasaulio suvokimo kitoniškumu. „Autizmo spektras – labai platus, autizmo požymiai, jų sunkumas, raidos ir funkcionavimo sutrikimai gali būti labai įvairūs, todėl autistiški vaikai ir suaugusieji nėra vienodi, jie turi labai skirtingas gyvenimo patirtis ir pasiekimus“, – aiškina doc. dr.

Tyrimas: 7 iš 10 vaikų turinčių gyventojų įsitikinę, kad internetas nėra saugi vieta jų vaikams

Net 7 iš 10 vaikų turinčių šalies gyventojų įsitikinę, kad internetas nėra saugi vieta jų vaikams. Tokią realybę atskleidė mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ Lietuvoje atliktas tyrimas. Paaiškėjo ir tai, kad nepaisant nuogąstavimų savo vaikų apsauga internete pasirūpina ne visi – tėvų kontrolės griežtumas mažėja, o papildomas apsaugos priemones įdiegia tik ketvirtadalis tėvų, auginančių vaikus iki 18 metų.

Turintiems vaikų – daugiau laisvų dienų: paaiškino, kaip suteikiami mamadieniai ir tėvadieniai

Jau ne vienerius metus galiojantis Darbo kodeksas numato papildomą poilsio laiką – mamadienį (-ius) arba tėvadienį (-ius) – darbuotojams, auginantiems vaikus, primena Valstybinė darbo inspekcija.
Į viršų