„Lietuvoje ši iniciatyva vyksta nuo 2021 m. Per šį laikotarpį nuveikta išties nemažai – ikimokyklinių, priešmokyklinių ir pradinių ugdymo įstaigų moksleiviai turėjo galimybę ne teoriškai, bet praktiškai – atlikdami patyrimines kūrybines užduotis – susipažinti su Lietuvoje auginamais produktais, tvariu jų vartojimu bei sveika mityba. Kasmet projektas sulaukia švietimo įstaigų susidomėjimo ir palaikymo“, – registruotis į viktoriną kviečia Vida Kardelytė, Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos atstovė.
„Auginame čia, Lietuvoje“ kūrybinė užduotis
„Šiemet tikimės dar didesnio dalyvių įsitraukimo, nes ankstesniais metais dalyvavusios komandos dalinasi įkvepiančiu grįžtamuoju ryšiu – joms patiko, kad apie ekologiją, tvarumą, nacionalinius produktus mokėsi ne iš knygų, bet atlikdami įdomias, linksmas, įtraukiančias praktines užduotis, suvienijančias visą klasę, o kartais ir bendruomenę“, – džiaugiasi „Auginame čia, Lietuvoje!“ projekto vadovė Rūta Romeikienė.
Užregistruoti dalyvius į viktoriną gali tik ugdymo įstaigos pedagogas, komandos vadovas, svetainėje http://maistataupyk.lt. Kūrybinę užduotį registruota komanda galės atlikti jai patogiu metu. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio bei pradinio ugdymo įstaigų moksleiviams pateiktos užduotys bus skirtingos – pradinukai atsakinės į klausimus, o ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai – atliks kūrybinę užsduotį. Visa tai komandos ras minėtoje svetainėje, dalyvio paskyroje.
Atliktos užduoties rezultatą komandos vadovas turės nufotografuoti ir pateikti komisijai dvi nuotraukas. Dalyviams taip pat bus pateiktos dvi papildomos užduotys, kurias komandos atliks bendru sprendimu, bet jos nebus privalomos. Papildomų taškų bus galima gauti įamžinus kūrybinės užduoties atlikimo procesą – kaip vyko pasiruošimas, planavimas, įgyvendinimas.
Darbus vertins patyrusi penkių asmenų komisija iš skirtingų sričių – nuo mitybos specialistų iki neuroedukatorių. Daugiausiai taškų surinkusios komandos bus skelbiamos kaip nugalėtojos ir laimės tvarius prizus – „augančius“ pieštukus, knygų komplektus „Gerai daryk – maistą taupyk“, prijuostes, daugkartinius pirkinių krepšius, kurių dizainą galima susikurti pačiam, užrašų knygeles, lipdukus.
Į darbų vertinimo komisiją įtraukta neuroedukatorė, geštalto psichoterapijos praktikė Žydrė Dargužytė-Černiauskė skatina ankstyvojo ugdymo mokytojus pažiūrėti į gautas viktorinos užduotis atsitraukus nuo savo kasdienės rutinos, įprastų darbų mokykloje ar darželyje: „Taip pavyks išlaisvinti kūrybiškumą ir eksperimentuoti kuriant – naudoti mažiau kūryboje su vaikais įprastas priemones, paieškoti kuo įvairesnių meninės išraiškos būdų – patiems daiginti, auginti įvairių augalų, juos integruoti į bendrą kūrinį, tapyti ne tik rankomis ar įprastu teptuku, įjungti visas jusles“.
„Susipažinti su viktorinos rezultatais bus galima nuo gegužės 10 d., prisijungus prie komandos vadovo paskyros, o viešai – gegužės 14 d. svetainėje www.maistataupyk.lt“, – informuoja projekto organizatoriai.
Viktorina vykdoma kaip Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programos, kuriai skirta Europos Sąjungos finansinė parama, dalis. Plačiau www.pienasvaisiai.lt ir facebook.com/pienasvaisiai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!