Vilniaus miesto pirmenybių varžybomis savaitgalį buvo pažymėtas Lietuvos lankininkų žiemos sezono atidarymas. Varžybose dalyvavo sportininkai iš visos Lietuvos bei svečiai iš Latvijos ir Ispanijos.

Olimpinių lankų vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo šiaulietis Kostas Šliauteris (113 taškų), aplenkęs latvius Jevgenijų Lipinį bei Eduardą Lapsinį.

Moterų šaudančių olimpiniais lankais nugalėtoja tapo vilnietė Ringa Baltrušaitė. Ji finaline surinko surinko 113 taškų ir vienu tašku aplenkė savo varžovę iš Latvijos Zanę Berzinę. Trečiąja pozicija tenkinosi kita Latvijos lankininkė Jelena Malasa-Homicevica.

Skriemulinių lankų vyrų grupėje aukso medalį iškovojo kaunietis Vladas Šigauskas (114 taškų). Jis finale dviem taškais aplenkė sidabro medalininką vilnietį Mindaugą Baranauską, o bronza tenkinosi kitas sostinės atstovas Arnoldas Jurgaitis.

Moterų šaudančių skriemuliniais lankais pirmosios vietos laimėtoja tapo kaunietė Jurgita Matušaitienė (113 taškų). Ji pagerino net du Lietuvos 18 metrų uždarų patalpų varžybų rekordus. Antra liko kaunietė Jelena Babinina (111 taškų), trečia - Latvijos sportininkė Julija Aleksejenko.

Olimpinių lankų jaunių vaikinų ir merginų grupėse nugalėtojais tapo šiaulietis Modestas Šliauteris ir vilnietė Vita Akstinaitė. Jaunoji sportininkė pagerino du Lietuvos rekordus.

Olimpinių lankų jaunučių grupėje aukso medalį laimėjo vilnietis Simonas Jakubauskas. Jam taip pat pavyko pagerinti du šalies rekordus.

Tradicinių ir paprastų lankų grupių varžybos vyko kiek netradiciniu būdu - vyrai ir moterys bei vaikinai ir merginos varžėsi bendrose grupėse.

Šaulių šaudančių tradiciniais lankais nugalėtoju tapo vilnietis Saulius Jurkynas, aplenkęs vilniečius Mindaugą Baranauską ir Vladislavą Pavlovskį.

Paprastų lankų grupėje pirmąją vietą iškovojo vilnietė Lina Baranauskaitė. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino druskininkiečiai Inga Kizeliauskaitė bei Karolis Virkutis.

Šiose varžybose pirmą kartą Lietuvoje įteikta auksinė FITA Tarptautinės šaudymo iš lanko federacijos (FITA) žvaigždė Vladui Šigauskui už pasiektą aukštą 1350 taškų rezultatą tarptautinėse šaudymo iš lanko varžybose skriemulinių lankų vyrų grupės FITA round rungtyje.

FITA round rungtį sudaro 144 strėlės, kurios skirtingose amžiaus grupėse šaudomos iš keturių nuotolių (kiekviename nuotolyje po 36 strėles). Vyrų, jaunių ir senjorų grupė šaudo iš 90, 70, 50 ir 30 metrų atstumo.

Antrosios Lietuvos lankininkų žiemos sezono varžybos - Kalėdinis šaudymo iš lanko turnyras vyks taip pat Vilniuje gruodžio 15 dieną.