REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pritarė tarptautinio susitarimo ratifikavimui, kuris skatins demokratinius procesus Albanijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Toks sprendimas priimtas posėdyje trečiadienį, kai savo dviejų dienų vizitą Lietuvoje pradeda Albanijos prezidentas Alfredas Moisiu.

REKLAMA

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, ministrų kabinetas pritarė įstatymui, kuriuo būtų ratifikuotas pernai birželį Liuksemburge Europos Sąjungos, jos valstybių narių ir Albanijos atstovų priimtas stabilizacijos ir asociacijos susitarimas. Šį įstatymą turi priimti Lietuvos Seimas.

Stabilizavimo ir asocijavimo procesas yra specifinė regioninė ES strategija, kurią 1999 metais pasiūlė Europos Komisija, pabrėždama būtinybę stiprinti jau susiklosčiusius santykius su penkiomis Vakarų Balkanų valstybėmis, įskaitant Albaniją. Siekiama stabilizuoti situaciją tiek su atskirose valstybėse, tiek visame regione ir atverti integracijos į ES perspektyvą.

REKLAMA
REKLAMA

Numatoma palaikyti politines ir ekonomines iniciatyvas, plėtoti glaudesnius savitarpio santykius ir brėžti ilgalaikę perspektyvą - integraciją į ES. Ypatingas dėmesys šiame procese skiriamas glaudesniam regioniniam bendradarbiavimui plėtoti.

Su kiekviena stabilizavimo ir asocijavimo procese dalyvaujančia valstybe, kuri pagal individualų vertinimą yra pasirengusi prisiimti sutartinius įsipareigojimus ir sėkmingai baigia derybas, sudaromas stabilizacijos ir asociacijos susitarimas.

Albanija yra trečioji valstybė (po Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos ir Kroatijos), su kuria pasirašytas toks susitarimas.

Susitarime liberalizuojamos įsisteigimo, einamųjų mokėjimų ir kapitalo judėjimo sąlygos, sudaromos palankesnės galimybės abipusėms investicijoms ir jų apsaugai. Tačiau svarbiausia - Albanija įsipareigoja laipsniškai panaikinti muitus ES kilmės produktų importui (ES vienašališkai netaiko muitų beveik visoms Albanijos kilmės prekėms nuo 2000 metų) ir taip sudaromos sąlygos plėsti ES kilmės produktų eksportą. Be to, Susitarime numatyta galimybė per dešimt metų įsteigti laisvosios prekybos zoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų