REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuo metu, kai Europos Tarybos lyderiai Islandijoje tariasi, kaip nubausti Rusiją už Ukrainoje pradėtą karą, Vladimiras Putinas ir toliau atakuoja Ukrainą. Praėjusią naktį labiausiai kliuvo Mykolajivui, o Chersono srityje okupantai apšaudė ligoninę.

Tuo metu, kai Europos Tarybos lyderiai Islandijoje tariasi, kaip nubausti Rusiją už Ukrainoje pradėtą karą, Vladimiras Putinas ir toliau atakuoja Ukrainą. Praėjusią naktį labiausiai kliuvo Mykolajivui, o Chersono srityje okupantai apšaudė ligoninę.

REKLAMA

Visgi lyderiai sutarė steigti Rusijos Ukrainoje padarytos žalos registrą, neatsisako minties ir apie specialų tribunolą Rusijos karo nusikaltimams tirti.

Dvi rusų raketos „Kalibr“ į Mykolajivą atskriejo kaip tik tuo metu, kai Islandijoje 46 šalių lyderiai iki išnaktų tarėsi, kaip priversti Rusiją atsakyti už Ukrainoje pradėtą karą.

Iš viso per pastarąją parą okupantai Ukrainoje surengė 57 oro antskrydžius ir 96 apšaudymus iš daugkartinių raketų sistemų. Dvi raketos S-300 naktį smogė ir civiliams Kostiantynivkoje.

Ligoninė Berislave, Chersono srityje – smūgis sunaikino reanimacijos skyrių, tačiau bent aukų nepareikalavo – nei pacientai, nei personalas nenukentėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija labai stengiasi padidinti savo gebėjimą žudyti. O mes labai stengiamės padidinti savo žmonių apsaugą. Todėl dėkoju visoms šalims ir lyderiams, kurie padeda mums stiprinti oro gynybą“, – kalba Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Vos ketvirtą kartą istorijoje rengiamame Europos Tarybos viršūnių susitikime V. Zelenskis nepraleidžia progos pabrėžti, kad Ukrainai žūtbūt reikia modernių naikintuvų, be kurių, anot jo, jokia oro gynybos sistema nebus tobula ir dėkoja Jungtinės Karalystės, Nyderlandų bei Prancūzijos lyderiams už koaliciją ir pažadą pirkti naikintuvus Ukrainai bei apmokyti ukrainiečių pilotus.

„Gera pradžia koalicijai. Dėkoju jums visiems!“ – sako V. Zelenskis.

Tiesa, Vokietijos gynybos ministras sako, kad prie naikintuvų koalicijos bent kol kas neprisidės, nes tam esą neturi galimybių.

REKLAMA
REKLAMA

„Nes neturime nei mokymo pajėgumų, nei naikintuvų. Galų gale, šis sprendimas yra Baltųjų rūmų rankose. Amerikiečiai nuspręs, ar naikintuvus F-16 iš viso galima pristatyti ir ar įmanoma apmokyti pilotus. Tai sprendimai, kurie nėra priimami Berlyne“, – aiškina Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas.

Tačiau kiti lyderiai, tarp jų ir Prezidentas Gitanas Nausėda, pabrėžia, kad svarbi ne tik karinė parama Ukrainai. Dėl to politikai parašu patvirtina sutarimą steigti žalos registrą, kuris fiksuos Rusijos Ukrainoje padarytus nuostolius, viliantis, kad karui pasibaigus pavyks priversti Rusiją išmokėti kompensacijas Ukrainai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai, visų pirma, reiškia, kad Rusijos pareiga atlyginti žalą yra teisiškai pripažinta“, – sako Latvijos prezidentas Egils Levits.

Taip pat toliau intensyviai tariasi dėl specialaus tribunolo, kuris teistų Rusiją už agresijos nusikaltimus.

„Tai yra svarbu ne tik šito karo kontekste. Tai labai svarbu žiūrint į ateitį, kad ateityje naujiems agresoriams nekiltų noras dar kartą išbandyti mūsų visų tvirtybės ir kad jis žinotų, kad laukia bausmė ir kad ta bausmė bus pakankamai kieta ir žiauri“, – tvirtina Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kyjivui tenka gesinti gaisrą ir aiškintis dėl oro gynybos sistemos „Patriot“. CNN parengus reportažą apie tai, kad į vieną iš dviejų Ukrainoje dislokuotų sistemų pataikė viršgarsinė rusų raketa „Kinžal“, Kyjivas neigia, kad ji sunaikinta.

REKLAMA

„Noriu pasakyti, kad nesijaudintumėte dėl „Patriot“ likimo. Atsižvelgiant į šios priešlėktuvinės gynybos sistemos technines ypatybes, jos neįmanoma sunaikinti viena „Kinžal“ raketa. Todėl viskas, ką rusai sako, turėtų likti jų propagandos archyvuose“, – tikina Ukrainos oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas.

Dnipropetrovsko regionas. Ten ukrainiečių kariai demonstruoja nė 300 eurų nekainuojančius dronus, kuriais naikina net priešo tankus.

„Mūsų komanda tai darė ne kartą. Esame sunaikinę priešo tankus, sunkiąją karinę techniką, personalą. Tai labai efektyvus įrenginys“, – kalba Ukrainos karys „Kakrurt“.

REKLAMA

Tereikia juos šiek kiek patobulinti. Sprogmenimis. Taip paprasti dronai virsta dronais kamikadzėmis. Tiesa, kariai pripažįsta, kad smogti jais gali nedideliu atstumu, o ir misijoms laiko turi labai nedaug – maždaug apie tris minutes. Visgi kariai tokius dronus išnaudoti ketina ir prasidėjus kontrpuolimui.

„Dronai kamikadzės mums labai pravers kontrpuolimo metu atakuojant priešo apkasus ir žudant priešus ten, kur jie slepiasi“, – pasakoja Ukrainos karys „Reshik“.

Beje, Vakarų ekspertai tvirtina, kad Rusija šiomis dienomis neatsitiktinai rengia intensyvias raketų atakas prieš Ukrainą. Taip esą mėgina nukreipti ukrainiečių dėmesį nuo bet kuriuo metu prasidėti galinčio ukrainiečių kontrpuolimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų