REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime įklimpo siūlymas valstybės ir savivaldybių akcinėms bendrovėms – pavyzdžiui, šilumos, vandens ūkiams, susisiekimo bendrovėms – leisti turėti amžinus vadovus.

Seime įklimpo siūlymas valstybės ir savivaldybių akcinėms bendrovėms – pavyzdžiui, šilumos, vandens ūkiams, susisiekimo bendrovėms – leisti turėti amžinus vadovus.

REKLAMA

Prieš šešerius metus dviejų kadencijų po penkerius metus ribą palaikę ir su valstiečiais priėmę konservatoriai, dabar jau pučia į kitą dūdą – dalis jų siūlo tas kadencijas panaikinti, nes esą regionuose trūksta vadovų. Siūlymui prieštarauja ne tik opozicija, tokį dalies konservatorių užmojį vadindama „bebravimu“, bet ir dalis valdančiųjų.

Andrius Griškevičius Vilniaus savivaldybei priklausančiai uždarajai akcinei bendrovei „Grinda“ vadovauja jau antrus metus. Tiesa, ar norėtų vadovauti dar vieną kadenciją, Griškevičius atsako aptakiai. 

„Man toks charakteris, tokia savybė, kad pas mane ramiai nebūna – jeigu nėra rūpesčių, aš pats juos sukuriu ir pats juos sprendžiu. Manau, kad rezultatai geri, bet tai spręsti turi akcininkas ir valdyba“, – teigia A. Griškevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu valstybei ir savivaldybėms priklausančioms akcinėms bendrovėms vadovauti galima daugiausia dvi kadencijas po penkerius metus. Dažniausiai tai strateginės – šilumos ūkio, vandens bendrovės, susisiekimo įmonės. Tačiau dalis valdančiųjų konservatorių Seime jau stumia savo pataisas – leisti neriboti kadencijų. Esą jei direktorius gerai dirba – gali vadovauti ir ilgiau nei dešimtmetį. 

REKLAMA

„Nėra, kad automatiškai jis eis tris kadencijas, keturias, bet mano pasiūlymo esmė tame, kad jis galėtų dalyvauti lygiateisiame konkurse kaip ir visi kiti. Kodėl jam reikia atimti šitą teisę? Jis yra Lietuvos pilietis. Ir jeigu jis yra specialistas, ir jeigu jis įrodo, kad jis gerai dirba“, – tvirtina Seimo narys, konservatorius Antanas Čepononis.

Pasak projektą siūlančio parlamentaro, buvusio ilgamečio Radviliškio mero, didžiausia problema rasti vadovų regionuose.

„Jeigu Vilnius, Kaunas, Klaipėda, gal ir yra daugiau pasirinkimo. Bet mes paimkime regionines savivaldybes, patikėkime. Mes žinome, kokia specialistų trūkumo tendencija yra šiandien“, – tikino A. Čepononis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokia valdančiųjų konservatorių iniciatyva kol kas įklimpo, o Seimo salėje ir koridoriuose užvirė emocinga diskusija.

„Iškart registruokite mero kadencijų panaikinimą – o kodėl čia jūs neregistruojat? Aš kitą variantą siūlau: keičiam prezidento įstatymą ir konstituciją – kam dvi kadencijos prezidentui? Kaip Putiną – iki grabo lentos, kol numirs su Lukašenka abudu!“ – sako Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Opozicija primena, kad konservatoriai 2017 metais, tuomet patys būdami opozicijoje, palaikė kadencijų įmonių vadovams įvedimą – tikino, kad baigsis „bebrų laikai“. 

„Kadencijos Seime buvo įvestos praktiškai bendru sutarimu – konservatoriai taip pat būdami posėdžių salėje, kaip gerai atsimenu, džiaugėsi kadencijomis ir teigė, kad pagaliau pasibaigs bebrų laikai. Bet, matyt, kada pats tampi valdančiuoju, tai atsiranda tokia pagunda šiek tiek „pabebrinti“ ir susodinti savus“, – teigė Seimo mišrios grupės seniūnė Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Vyriausybė palaimino tokį siūlymą, kirčiai Čepononiui ir kolegoms skrieja ir iš saviškių konservatorių.

„Kodėl ir kam gimė ši idėja padaryti amžinus arba ikipensinio amžiaus vadovus? STT išvada užbaigiama taip: atlikus įstatymų projektų antikorupcinį vertinimą darytina išvada, kad įstatymų projektais siūlomi pakeitimai gali turėti įtakos galimai neskaidriai valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovų veiklai“, – kalbėjo Seimo narys, konservatorius Vilius Semeška.

„Yra labai sveika turėti institucijai pokyčius ir kad nebūtų susitapatinama, suaugama su institucija, dėl ko paskui nebūna gerai. Kiti kolegos galbūt vertina iš kitų aspektų, iš kitų situacijų“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA

„Kalbant ir apie partnerystes, ir apie kitus įstatymus, kur aš balsuoju „prieš“, aš esu laisvas. Taip ir mano kolegos yra laisvi. Jeigu jie turi kitą nuomonę, lai ją išreiškia“, – teigė A. Čepononis.

„Kaita pas gerą vadovą yra penkeri metai. Kodėl? Žmogus tiesiog užauga. Vienu atveju, jam pačiam yra neįdomu, kitu atveju, keliami uždaviniai vargu, ar jis turės tokių žinių, jisai norės išbandyti save kitose srityse“, – teigia A. Griškevičius.

Seimas laukia antradienio ir tuomet turėtų galutinai apsispręsti, ar atsisakyti kadencijų valstybės ir savivaldybių akcinėse bendrovėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų