REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, klimaksas su visais nemaloniais simptomais aplanko ne tik į viduramžį žengiančias moteris, bet ir vyrus. Tik vyrams amžėjimo negandos – erekcijos sutrikimai, sumažėjusi raumenų masė, nemiga – pradeda reikštis kiek vėliau, nuo 60 metų. Tačiau, anot medikų, joks senėjimas nebaisus, jei žmonės gyvena sveikai – sportuoja, subalansuotai maitinasi ir laiku eina pas sveikatos specialistus.

Pasirodo, klimaksas su visais nemaloniais simptomais aplanko ne tik į viduramžį žengiančias moteris, bet ir vyrus. Tik vyrams amžėjimo negandos – erekcijos sutrikimai, sumažėjusi raumenų masė, nemiga – pradeda reikštis kiek vėliau, nuo 60 metų. Tačiau, anot medikų, joks senėjimas nebaisus, jei žmonės gyvena sveikai – sportuoja, subalansuotai maitinasi ir laiku eina pas sveikatos specialistus.

REKLAMA

69-erių senjoras Vidmantas su trenerio priežiūra daro pritūpimus. Į grupinius užsiėmimus sporto salėje jis atėjo norėdamas pagerinti sveikatą ir sutvirtinti kūną, mat tuomet joks senėjimas nebaisus.

„Kad senatvėj nereikėtų šaukštą paduot, patys galėtų pasiimti, ir nebūtų tokio to žaidimo, kad sėdi prieš televizorių, per langą žiūri, niekur vaikščiot nereikia. Tai kad būtų motyvacija ir į teatrą nueit, tiek psichologiškai, tiek visur. Šitas labai padeda“, – tikina Vidmantas.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas Albertas Čekauskas sako, kad būtent sportas yra pagrindinis vyrų pagalbininkas, norint išvengti nemalonių amžėjimo simptomų – energijos stokos, erekcijos sutrikimų, sumažėjusio seksualinio potraukio, prastos nuotaikos, nemigos.

REKLAMA

Esą fizinis aktyvumas pagerina praktiškai visų organizmo sistemų veiklą ir skatina gamintis vyrišką hormoną testosteroną, kurio stygius ir yra pagrindinė nemalonių senėjimo simptomų priežastis.

„Senėjam visi, bet iš tos pusės ne visiems pasireiškia. Apie 20 proc. – apie 60-metį, o apie pusę – 80-metį gali tai pasireikšti. Jokiu būdu nereikėtų kalbėt, kad mes dėl to turėtume dabar vartot kažkokį išorinį testosteroną ar pan. Yra natūralūs būdai, kurie padeda sulėtinti tuos procesus. Yra fizinio aktyvumo skatinimas, kūno masės priežiūra, mitybos pokyčiai“, – teigia gydytojas urologas Albertas Čekauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Vidmantas salėje sportuoja ne vienas. Turi smagią tokių pat motyvuotų senjorų komandą.

„Aš labai norėjau numest svorio. Dėl to atėjau. Per pirmas dvi savaites tas svoris tikrai nukrito. Pratimai, atrodę iš pradžių sunkūs, dabar lengvesni. Yra mėgstamų pratimų, yra sunkesnių“, – kalba 64-metis Kšištofas.

„Dukra sako – truputį numest svorio. Atėjau, praėjo 5 savaitės, o maždaug apie 10 kilogramų numečiau per 5 savaites“, – pasakoja 57-metis Virginijus.

Kompaniją senjorams salėje palaiko senolės. Jos taip pat atėjo teigiamų emocijų, pagerinti sveikatos ir atjaunėti.

„Dabar jau mes išsitampėm, kai atėjom, buvo vat tokie, o kai pamokė – reikia krutinę ištempti, tai stengiuos“, – kalba 65-metė Regina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ir sustiprėjau, ir motyvacija atsirado, noris sportuot kas dieną, laukiam to vakaro, kad būtų galima ateiti į salę ir pasportuot“, – sako 62 metų Janina.

„Pašnekam, kad būtinai sportuosim toliau“, – sako 63 metų Irina.

O visus senolius suburti sugalvojo klubo savininkas, sporto treneris Nojus Berlinskas. Treniruoja juos kelis kartus per savaitę. Be to, senoliai gauna ir kitų patarimų – dėl mitybos, dienos planavimo, kitų receptų, kurie padės jaustis geriau.

„Kai kūnas sustiprėja, pasikeičia labai stipriai valia žmogaus, ir skausmo toleravimas, ir streso toleravimas, ir, galų gale, hormonai išsiskiria – ir endorfinai, ir testosteronas. Pagerėja visa kraujotaka, širdies darbas, tų variantų, kiek pagerės sveikata – labai daug“, – aiškina „Priklausomi nuo sporto“ įkūrėjas Nojus Berlinskas.

REKLAMA

Treneris sako, kad nori parodyti šalies žmonėms, kad sportuoti ir gerai jaustis niekada ne vėlu.

„Net šiandieną darė žmonės pirmą kartą treniruoklį, kur sunkiausias salėj. Ir darė dauguma tą pratimą, ir kartu stovėjo jaunimas. Treneriai sako – pažiūrėk kaip daro, o aš bijau tą pratimą daryti. O jie be jokių kalbų viską padarė pilnai“, – sako N. Berlinskas.

„Senėjimas mus visus liečia ir lies. Galiausiai, mes tik gimę senėjam. Tai yra pats įrodytas seniausiai faktas. Tik tiek, kad kurį laiką tas brendimas, kurį tai laiką atrodo palieka daug perspektyvų, o po brendimo, nuo 30 metų, mūsų visos funkcijos pradeda iš lėto gest. Dėl to moterys turi tokią aiškesnę menopauzę. O vyrai – hipogonodizmą“, – tvirtina vidaus ligų gydytojas Virginijus Šapoka.

REKLAMA

Dažnai gyventojai apie vyrų klimaksą nėra girdėję:

„Stengiuos, nerūkau, stengiuos su alkoholiu nedraugaut. Sportuoju, kiek galiu, dviratį minu, vaikštau daug.“

„Negirdėjau tokio dalyko.“

„Kiek žinau, kad ir 80-mečiai kažką gali. Ne visi. Priklauso nuo žmogaus fiziologijos. Priklauso, ar kavos daug gėrė. Rūkė. Aš nerūkau, negeriu, tai... – Tokių dalykų nebijot? – Ne.“

„Ne. – Negirdėjot? – Ne.“

„Kadangi nežinojau, kad toks yra... Jei taip yra – baisu.“

„Panašiai kaip moterims pauzė būna. Žmogaus nesupranta, kas jam darosi.“

„Sveika gyvensena. – Kaip sveikai gyvenant? – Medituoju, stengiuos be alkoholio gyvent.“

Medikai sako, kad norėdami išvengti nemaloniausių senėjimo simptomų, vyrai taip pat turėtų atsisakyti rūkymo ir riboti alkoholio vartojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų