Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače favorito etiketę pateisinti pavyko Vilniaus „Rytui“ (19-4).  Sostinės ekipa išvykoje užtikrintai 88:79 (21:19, 28:11, 24:27, 15:22) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (6-16).

„Rytas“ vos įpusėjus pirmajam kėliniui surengė spurtą 15:5, tačiau toli nepabėgo, ketvirtį užbaigdamas vos vieno metimo persvara (21:19). Efektyvesnis buvo vėlesnis spurtas 12:0 (35:23).

Antrąjį ketvirtį uždarė Ganto Križanausko tolimas metimas, suteikęs Giedriaus Žibėno auklėtiniams saugų atstumą (49:30). „Rytas“ kiek susvyravo tik ketvirtojo kėlinio viduryje, kai Amito Ebo dvitaškis iššaukė minutės pertraukėlę (68:81). Po šios svečiai grįžo Luko Ulecko tritaškiu.

Netrukus lietuvis pasižymėjo dar kartą, grąžindamas triuškinančią pertrauką (88:70). Iki finalinės sirenos šeimininkams grąžinti intrigos nepavyko, nors paskutinėse atakose skirtumas ir sumažintas iki vienženklio.

Po pusantro mėnesio pertraukos ant parketo grįžo „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas. Nuo Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto nerungtyniavęs gynėjas per 18 minučių pasižymėjo 8 taškais ir 4 keturiais rezultatyviais perdavimais.

Efektyviausias šiame susitikime buvo net ir rezultatyvumu netryškęs Gytis Radzevičius – 24 minutės, 9 taškai (3/4 dvitaškių, 1/1 tritaškio), 8 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai, 2 išprovokuotos pražangos, viena paties nuobauda bei 20 naudingumo balų.

Didžiausias statistinis skirtumas tarp komandų – gerokai dažnesni „Ryto“ rezultatyvūs perdavimai (29:17). Kėdainių klubui pritrūko tritaškių, kurie krito vos 27 procentų tikslumu (8/30).

Sostinės ekipa poilsio šiame mače suteikė Martynui Echodui. Kėdainių ekipai padėti negalėjo Carlosas Jurgensas.

„Nevėžis-Optibet“ rimčiausią iššūkį „Rytui“ metė pirmajame sezono susidūrime, nusileisdamas 85:97, vasarį sostinėje kėdainiškiai buvo sutriuškinti net 64:113.

Abiejų komandų padėčių turnyro lentelėje toks rezultatas nepakeitė. Vilniečiai išlieka antroje vietoje, „Nevėžis-Optibet“ nepasistūmėjo iš devintosios pozicijos.

Kitame ture Gedimino Petrausko auklėtinių laukia kito sostinės klubo išbandymas, vykstant į svečius pas Vilniaus „Wolves“ (15-8), „Rytas“ savo arenoje priims dar ketvirtadienį įveiktą Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (13-9)

„Rytas“: Javinas DeLaurier 16 (8/9 dvitaškių, 6 atk. kam.), Gytis Masiulis 14 (4/5 dvitaškių), Justinas Gorhamas 13 (5/6 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 4 atk. kam., 4 rez. perd.), Marcusas Fosteris 10 (2/6 tritaškių, 4 rez. perd.), Gytis Radzevičius 9 (8 atk. kam.), Margiris Normantas 8 (4 rez. perd.).

„Nevėžis-Optibet“: Zane'as Watermanas 18 (3/8 tritaškių, 5 atk. kam.), Amitas Ebo 16 (9 rez. perd., 6 klaidos, 4/8 tritaškių), Francis Okoro 15 (17 atk. kam., 7/11 dvitaškių), Seanas McNeilas 12 (0/6 tritaškių), Courtney Ramey 6 (5 rez. perd.).