REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime pakvipo susitaikymo nuotaikomis. Po derybų pas prezidentą Nausėdą ir dar vieno bendro susitikimo opozicija rytoj žada grįžti į bendrą salę, jei valdantieji laikysis pažado iškart svarstyti antiinfliacinius projektus – mažinti akcizus degalams, didinti pensijas. Visgi be dramų politikai neapsieina ir toliau.

Seime pakvipo susitaikymo nuotaikomis. Po derybų pas prezidentą Nausėdą ir dar vieno bendro susitikimo opozicija rytoj žada grįžti į bendrą salę, jei valdantieji laikysis pažado iškart svarstyti antiinfliacinius projektus – mažinti akcizus degalams, didinti pensijas. Visgi be dramų politikai neapsieina ir toliau.

REKLAMA

Pas prezidentą neatėjo Liberalų sąjūdžio vadai, kaltina Nausėdą, esą jis tik nori prisiimti taikdario laurus. Užtat pasirodė valstiečių vadas Karbauskis. Tačiau jo reikalavimų iš Seimo darbotvarkės braukti Laisvės partijos civilinės sąjungos ir narkotikų klausimus jau atsižada patys valstiečiai.

Vieni rūškani, kiti patenkinti dėmesio gausa, o treti nepasirodė išvis. Taip devintą ryto prasideda prezidento Nausėdos sukviestas valdančiųjų ir opozicijos susitikimas viliantis, kad po beveik dviejų savaičių boikoto opozicija grįš posėdžiauti į bendrą Seimo salę. Atvyko ir iš Seimo pasitraukęs valstiečių vedlys Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

„Šitam susitikime nebuvo Liberalų sąjūdžio atstovų, Seimo Pirmininkės, tai nuteikia labai negatyviai. Ji aiškiai nedalyvavo sąmoningai“, – sako R. Karbauskis.

REKLAMA

Liberalų sąjūdis neneigia – į prezidentūrą neatėjo tyčia.

„Prezidentas, pavėlavęs 11 dienų, kviečia likus 3 valandoms iki susitarimo – ateikite pas mane, žinau, jūs tuoj susitarsite ir aš būsiu tas susitarimo kalvis. Ne, čia mes turime susitarti“, – teigia liberalas Eugenijus Gentvilas.

Gitanas Nausėda vos seimūnams išsiskirsčius po atskiras sales valdančiuosius apkaltino, kad šie elgiasi lyg buldozeris. Konservatorius Lingė tikina, kad oponentams šalies vadovas prielankesnis ir šiandien.

„Pirminis įspūdis galėjo atlikti, kad prezidentas labiau ieško būdų, kad opozicija jaustųsi geriau“, – sako konservatorius Mindaugas Lingė.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi prezidentūra mano, kad taikdario vaidmenį atliko gerai.

„Šitas susitikimas nuteikia optimistiškai, kad jau rytoj išvysime visus Seimo narius, dalyvaujančius vienoje salėje“, – kalba prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

Per pusantros savaitės opozicijos priekaištai nudreifavo nuo pykčio dėl atimtos galimybės pirmininkauti posėdžiams iki reikalavimų valdantiesiems atsisakyti savo programinių klausimų.

„Mums užtektų vieno pažado – jei būtų pasakyta, kad šitoj sesijoj nebus svarstomi įstatymai, kurie neturi nieko bendra su Lietuvos žmonių interesais. Tokiu atveju iškart mūsų frakcija būtų Seimo salėje“, – tikina R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dialogas ultimatumais nevykdomas“, – tvirtina Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Karbauskio minimi įstatymai – Laisvės partijos siūlomi Civilinė sąjunga ir narkotikų dekriminalizavimas.

„Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Zelenskis Radai pateikė ratifikuoti Stambulo konvenciją ir net neabejoju, kad Rada ratifikuos ją. Kariaujanti su Putino režimu šalis, esanti vidury karo, veikia, gali priiminėti žmogaus teisių klausimus, o mes manome, kad dabar ne metas“, – kalba Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Beje, būtent šiandien popiet Ukrainos Rada didžiule balsų persvara Stambulo konvenciją jau ratifikavo. O Lietuvos politikai karo akivaizdoje turi ir kitų reikalų. Praėjus porai valandų po pokalbių prezidentūroje, tie patys seimūnai, tik jau be Karbauskio, renkasi pas parlamento vadovę. Su šypsenomis. Nors Karbauskis dar ką tik kalbėjo apie reikalavimus iš sesijos darbotvarkės išbraukti liberalams svarbiausius projektus, valstiečių reikalavimai galiausiai susiaurėja.

REKLAMA

„Susitarėme, kad keturi projektai rytoj turėtų būti įtraukiami į ryto darbotvarkę. Jeigu jie yra, mes ateiname ir dalyvaujame“, – tikina valstietė Aušrinė Norkienė.

Keturi projektai – tai infliacijos padariniams mažinti skirtos PVM lengvatos, didesnis NPD, mažesni akcizai degalams ir didesnės pensijos. Daugiau kaip milijardo vertės pasiūlymai, kuriems valdantieji biudžete pinigų nemato. Tačiau kur dingo rytiniai Karbauskio reikalavimai išbraukti liberalų įstatymų projektus?

„Gerai, kad jūs imate interviu, jo klausote ir girdite. Aš kalbu apie tai, ką mes dabar nusprendėme šitoje grupėje“, – sako A. Norkienė.

Ir kas bus, jei rytoj darbotvarkėje atsiras antiinfliaciniai klausimai, o, pavyzdžiui, ketvirtadienį – civilinė sąjunga? Ar opozicija ir vėl paliks salę?

REKLAMA

„Tai tada ir nuspręsime, ką darysime“, – kalba A. Norkienė.

Valdantieji šaiposi, kad opozicija pati pamiršo, dėl ko trenkė durimis. Eugenijus Gentvilas cituoja, ką opozicija Karbauskio atžvilgiu kalbėjo pas Seimo pirmininkę.

„Buvo pasakyta: siūlo „nekreipti dėmesio“, „čia jo nėra“, „mes nieko nesiūlome išbraukinėti“. Taigi, mes, kaip valdantieji negauname ultimatumų išbraukti“, – teigia E. Gentvilas.

Seimo pirmininkė žada, kad opozicijos rytojaus norus gali išpildyti.

„Galiu patvirtinti, kad tikrai tie klausimai įtraukti į darbotvarkę bus“, – sako Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tiesa, jokių įsipareigojimų, kad opozicijos antiinfliaciniai projektai salėje sulauks palaikymo, valdantieji nežada.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų