REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Lietuvos banko valdyba nusprendė sumažinti mokėjimo nurodymų įvykdymo įkainius ir pareiškė, jog tai turėtų būti paskata mažinti įkainius ir komerciniams bankams. Tačiau pastarųjų atstovai konkrečių pažadų dalinti neskuba.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos bankas vakar išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad nuo šių metų balandžio 1-osios skubaus mokėjimo nurodymo įvykdymo įkainis bus sumažintas nuo 31 iki 23 centų, o neskubaus - nuo 28 iki 21 cento.

REKLAMA

„Tai sudarys prielaidas ir komerciniams bankams, dalyvaujantiems Lietuvos banko mokėjimo sistemose, mažinti analogiškų savo paslaugų įkainius. Manau, bankų klientai gali to tikėtis“, - cituojamas Lietuvos banko valdybos narys Vaidievutis Geralavičius.

Tuo metu komercinių bankų atstovai apie klientus galinčius pradžiuginti žingsnius kalbėti neskuba. Tiek banko „DnB NORD“ atstovas spaudai Andrius Vilkancas, tiek ir jo kolega iš SEB banko Arvydas Žilinskas sako, jog visų pirma reikės susipažinti su Lietuvos banko nutarimu, įvertinti visus kitus veiksnius ir tik tada gali būti priimti atitinkami sprendimai.

REKLAMA
REKLAMA

„Swedbank"“nuolat peržiūri savo paslaugų įkainius, atsižvelgdamas į rinkos tendencijas ir objektyvius ekonomikos veiksnius", - tikina „Swedbank“ Komunikacijos skyriaus vadovė Jorūnė Juodžbalytė.

Lietuvos bankas valdo dvi mokėjimo sistemas atsiskaitymams litais ir yra jų operatorius: realaus laiko atskirųjų atsiskaitymų sistemą LITAS-RLS ir mažmeninių mokėjimų sistemą LITAS-MMS. Banko teigimu, nuo tada, kai prieš penkerius metus pradėjo veikti mokėjimo sistema LITAS (vėliau pertvarkyta į dvi sistemas), įkainiai mažinami jau trečią kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skubaus mokėjimo nurodymo įkainis 2005 m. balandžio 1 d. buvo sumažintas nuo 37 iki 33 centų, 2006 m. balandžio 1 d. - iki 31 cento, o neskubaus mokėjimo nurodymo įkainis atitinkamai buvo mažinamas nuo 37 iki 30 bei 28 centų.

Tuo metu komerciniai bankai pastaruoju metu pervedimų įkainius tik didindavo. Pavyzdžiui, 2004-ųjų pradžioje tuometinis „Hansabankas“ (dabar - „Swedbank“) pervedimus viduje į kitų klientų sąskaitas pabrangino nuo 50 centų iki 1,5 lito, o pavedimus į kitus bankus - 80 centų iki 2 litų. Pernai gegužę paprastas mokėjimo pavedimas į Lietuvoje registruotus bankus, pateiktas „Swedbank“ klientų aptarnavimo padaliniuose, buvo pabrangintas litu - iki 4 litų, o tokia pat paslaugą interneto banke pabranginta 40 centų - iki 1,2 lito.

REKLAMA

Vilniaus banko (dabar - SEB) klientams pavedimai į šiame banke esančias sąskaitas 2003-iųjų pabaigoje kainavo litą, o į kitus bankus - 2 litus. 2005-ųjų lapkritį jau buvo pranešta, kad tuometinis SEB Vilniaus bankas vietinius pervedimus, pateiktus banke, brangina litu - iki 3 litų. Tai motyvuota didesnėmis tokios operacijos atlikimo sąnaudomis ir noru paskatinti klientus rinktis mokėjimo elektroniniais kanalais būdą.

„Parex“ bankas pernai birželį vietinius mokėjimo pervedimus litais į kitus Lietuvoje registruotus bankus, pateiktus klientų aptarnavimo skyriuose, pabrangino nuo 2 iki 3 litų. Tokia pat paslauga „Parex internet“ banke pabranginta nuo 90 centų iki lito.



Martynas VAINORIUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų