REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokį karą, koks vyksta dabar, Rusija gali tęsti ilgai, todėl Vakarai turi imtis labai rimtų veiksmų, teigė Vaidotas Malinionis.

Tokį karą, koks vyksta dabar, Rusija gali tęsti ilgai, todėl Vakarai turi imtis labai rimtų veiksmų, teigė Vaidotas Malinionis.

REKLAMA

Atsargos pulkininkas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ aiškino, kad reikėtų paklausyti Jungtinių Amerikos Valstijų atsargos generolų, kurie sakė, jog Vakarams laikas perimti iniciatyvą.

Pone Malinioni, jei Rusijai ir Ukrainai nepavyks susitarti per derybas, kiek laiko Rusija yra pajėgi tęsti aktyvų karą prieš Ukrainą? Ar ji turi tam resursų?

Tokį karą, koks vyksta dabar, ji gali tęsti ilgai – fiksuoti pajėgas, nepadaryti didelių proveržių, neleisti ukrainiečiams kontratakuoti. Vakarai dabar per naftą ir dujas daugiau finansuoja Rusiją nei Ukrainą, jei tai pavertus pinigais ir skaičiais.

Tokią padėtį jie gali išlaikyti ilgai. Žiūrint kelių mėnesių perspektyvoje jie gali sugriauti viską, taip pat ir Kyjivą. Čia reikia, kad Vakarų valstybės pradėtų greičiau ir daugiau galvoti.

REKLAMA
REKLAMA

Suprantamas tas nerimas dėl vienybės nebuvimo, tačiau aš įsiklausyčiau į tai, ką kalba tokie atsargos generolai kaip Davidas Petraeusas ar Benas Hodgesas, kurie jau duoda konkrečius pasiūlymus, kad vis dėlto jau reikia perimti iniciatyvą ir įspėti Rusiją, kad, pavyzdžiui, mes norime užtikrinti humanitarinį koridorių ir, jei per 5 ar 10 dienų jūs to negarantuojate, mes tai padarysime, pagal Putino žodyną, su specialiomis karinėmis, techninėmis priemonėmis. 

REKLAMA

Aš manau, kad toks status quo, vektorius, koks yra dabar, yra visiškai nepriimtinas. Čia yra tik laiko klausimas ir ukrainiečiai patirs milžiniškus nuostolius, ir kaip tai pasibaigs – neaišku. Visko gali būti, kad Putinas grįš prie pirminio, tik šiek tiek atidėto, plano.

Čia yra kritinis momentas ir tikėkimės, kad Vakarų valstybėse atsiras tokie lyderiai, kurie nebeplauks pasroviui, o padarys istorinius sprendimus, o jų dabar reikia.

O kaip savaitgalį sekėsi Ukrainai atremti Rusijos smūgius?

Yra ženklų, kad Ukrainos kariuomenė pradeda kontratakuoti ir kai kur jos ganėtinai sėkmingos – prie Kyjivo, neaišku dėl Irpinės, ten yra stumdymaisi, bet kažkokių didesnių operacinių proveržių tikrai nėra.

REKLAMA
REKLAMA

Matoma, kad Rusija keičia savo strategiją. Pirma fazė, jų sumanymas totaliai nepavyko, todėl jie pareiškė, kad pirmoji fazė sėkminga ir jie pereina prie antrosios. Dabar jie savo dėmesį koncentruos Donbaso regione.

Dabar tai jau matosi, jie apsupę Mariupolio miestą, kuriame dabar vyksta aršūs mūšiai. Taip pat manau, kad dabar bus laikomasi tokios koncepcijos, jog bus fiksuojamos pajėgos, kurios yra vietovėse, pavyzdžiui, Kyjive, tam, kad jos negalėtų remti tų pajėgų, kurias dabar galvoja telkti Donbase, turiu galvoje Ukrainos pajėgas.

Šį savaitgalį vyko intensyvūs miestų infrastruktūros griovimai, bombardavimai, sparnuotos balistinės raketos, artilerija, bet yra šiek tiek ir gerų žinių – Ukrainos pajėgos pareiškė, kad iš 60 raketų, kurios buvo paleistos į Lvivą, Ukrainos oro apsaugos sistemos sugebėjo nukenksminti didžiąją jų dalį. Gal tik 8 pasiekė Lvivą.

Dar yra tokių duomenų, kad ne visos raketos sėkmingai skrenda dėl broko, techninių duomenų. Tai yra nuo 20 iki 60 proc. Rusijos raketų nukrenta nepasiekusios tikslo.

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų