Trečiadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (3/5) pradėjo antrą dvigubą Eurolygos savaitę šiame sezone.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje po pratęsimo 97:99 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13) apmaudžiai nusileido šiemet nepralaiminčiai Maskvos CSKA (8/0).

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes žalgiriečiai pirmavo 71:80, tačiau persvaros neišsaugojo.

Rusijos klubas prieš pat ketvirto kėlinio pabaigą išlygino rezultatą (86:86) ir komandos žaidė pratęsimą, kuriame sėkmė lydėjo CSKA.

Pratęsime paskutinės atakos metu Š. Jasikevičiaus kariauna turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau lemiamas N. Wolterso tritaškis skriejo pro šalį.

Modernios Eurolygos istorijoje „Žalgiris“ dar nėra laimėjęs Maskvoje. Tai buvo jau 11-oji iš eilės kauniečių nesėkmė Rusijos sostinėje.

Laikinosios sostinės krepšininkams šiame susitikime nepadėjo kapitonas Paulius Jankūnas, kuris nežaidė dėl patirtos traumos.

Tiesa, lietuvį starto penkete sėkmingai pakeitė amerikietis Aaronas White‘as.

CSKA: Sergio Rodriguezas 24 (6/10 tritaškių, 6 rez. perd.), Cory Higginsas 23, Willas Clyburnas 15 (13 atk. kam.), Nando De Colo 13, Othello Hunteris 10.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19 (8 atk. kam.), Nate‘as Woltersas 14 (9 rez. perd.), Aaronas White‘as ir Marius Grigonis po 13, Leo Westermannas 11.

Kauniečiai šiame mače pranoko varžovus pagal atkovotus kamuolius (36-31) ir rezultatyvius perdavimus (20-15), tačiau CSKA rečiau klydo (10-5).

Mūsiškiai buvo tikslesni atakuodami nuo 3 taškų zonos (7/13 – 53,9%) ir baudų metimo linijos (30/36 – 83,3%).

Tiesa CSKA atsiliko nedaug – tritaškiai (8/20 – 40%), baudos (25/31 – 80,7%).

Kitose Eurolygos rungtynėse penktadienį (lapkričio 23 d.) žalgiriečiai namuose žais prieš Maskvos srities „Khimki“ ekipą.

DVIKOVOS EIGA:

1 kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 16:18

Kiek geriau rungtynes pradėję kauniečiai pirmavo 0:4, tačiau Maskvos „Megasport“ arenos šeimininkai netrukus išlygino rezultatą (7:6).

„Žalgirio“ žaidėjai nuo pat susitikimo pradžios dažniausiai krepšį atakavo iš artimesnės distancijos, ir palyginti neblogai gynėsi. Paskelbus pirmąją šios dvikovos minutės pertraukėlę CSKA pirmavo 12:10.

Vos tik aikštelėje po keitimo pasirodęs žalgirietis Leo Westermannas baigiantis atakos laikui įsmeigė fantastišką tritaškį nuo vidurio linijos. Įsismaginęs prancūzas netrukus dar kartą pataikė iš toli ir vėl išvedė į priekį savo komandą (14:16).

2 kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 37:38 (16:18, 21:20)

Antro ketvirčio pradžioje abi komandos vangiai rinko taškus. Po Artūro Milaknio tritaškio svečiai pirmą kartą šį vakarą įgijo penkių taškų pranašumą (18:23), tačiau CSKA netrukus atkuto ir privertė Š. Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės (22:23).

Žalgiriečiams ir toliau puikiai sekėsi stabdyti varžovų atakas, nors puolime pavykdavo ne viskas. Antrajame kėlinyje likus žaisti 3 minutes „Žalgiris“ pirmavo 30:33.

Svečiams iš Kauno pavyko išlaikyti minimalią persvarą (37:38) iki pat ilgosios pertraukos pradžios.

Pirmoje susitikimo pusėje „Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė 8 taškus įmetęs L. Westermannas, 7 pridėjo A. Milaknis.

Naudingiausias buvo Antanas Kavaliauskas, kurio sąskaitoje – 6 taškai, 4 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

3 kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 59:60 (16:18, 21:20, 22:22)

Po ilgosios pertraukos Š. Jasikevičius užsidirbo techninę pražangą. Kiek vėliau Aaronas White‘as įsmeigė 4-ą „Žalgirio“ tritaškį šį vakarą (42:45).

Trečiasis kėlinys labai priminė pirmuosius du. Abiem komandoms taip ir nepavykdavo įgyti didesnės persvaros. Ekipas skirdavo vos kelių taškų skirtumas, o likus porai minučių švieslentėje vėl degė lygūs skaičiai (53:53).

Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiai įprastai sau rinko taškus iš po krepšio, ir prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 59:60.

4 kėlinys: CSKA – „Žalgiris“ 86:86 (16:18, 21:20, 22:22, 27:26)

Paskutinio ketvirčio pradžioje penkis taškus surinkęs A. White‘as leido žalgiriečiams išlikti priekyje (64:67).

Netrukus „Žalgiris“ surengė spurtą 8:0 ir privertė kaip reikiant sunerimti prie pergalių įpratusius CSKA sirgalius (67:75).

Aikštelės šeimininkai bandė priartėti, tačiau po Mariaus Grigonio tolimo šūvio svečiai dar labiau atitrūko (71:80).

Vėliau Nate'as Woltersas ir Sergio Rodriguezas apsikeitė pelnytais taškais. Lemiama kauniečių ataka buvo nesėkminga ir komandos žaidė pratęsimą (86:86).

Pratęsimas: CSKA – „Žalgiris“ 99:97 (16:18, 21:20, 22:22, 27:26, 13:11)

Pratęsimo metu kauniečius į priekį vedė Marius Grigonis, o „Žalgiriui“ daugiausia problemų ir vėl kėlė S. Rodriguezas.

Paskutinės atakos metu Š. Jasikevičiaus kariauna turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau lemiamas N. Wolterso tritaškis skriejo pro šalį.

PRIEŠ RUNGTYNES:

Kalbėdamas apie šio vakaro „Žalgirio“ priešininkus vyriausiasis komandos treneris Šarūnas Jasikevičius negailėjo gražių žodžių.

„Tai elitinė komanda, kuri kiekvienais metais pretenduoja į čempionų vardus. Bus sunku, bet reikia eiti ir kovoti, daryti žaidybinį planą ir kuo ilgiau kibti į rungtynes.

Nėra labai daug ką tartis, taktikos, deriniai liko tie patys, jie praktiškai žaidžia identiškai kaip praėjusiame sezone“, – varžovus apžvelgė treneris.

CSKA ir toliau remiasi gana žemais ir mobiliais aukštaūgiais, o būtent šį centimetrų pranašumą „Žalgiris“ sėkmingai naudojo praėjusio sezono tarpusavio dvikovose.

„Jie laikosi ant gynėjų, jų linija turbūt geriausia Europoje, kartu su „Real“. O priekinė linija sudaryta daugiau mažiau taip, kad išplėstų žaidimą ir nemaišytų gynėjams“, – analizavo jis.

Vienas pagrindinių „Žalgirio“ krepšininkų šiame sezone Nate‘as Woltersas akcentavo mačo pradžios svarbą: „Prieš CSKA reikės būtinai kovoti kietai, nes jie turi daug talentingų krepšininkų. Svarbiausia bus kuo sėkmingiau pradėti rungtynes“.

Praėjusiame sezone Maskvos CSKA marškinėlius vilkėjęs žalgirietis Leo Westermannas teigė, kad varžovai neturi silpnų vietų.

„Tai viena geriausių komandų Europoje, todėl visiškai nenuostabu, kodėl jų sąskaitoje 7 pergalės ir 0 pralaimėjimų. Jie demonstruoja puikų krepšinį, turi gerus žaidėjus, stiprią komandą. Nėra nieko stebinančio, matant juos šiame lygyje.

Kaip ir minėjau, jie turi geriausius žaidėjus Europoje. Jie yra labai talentingi. Jų gretose žaidžia daug pajėgių žaidėjų, galinčių atakuoti, kovoti dėl kamuolių, žaisti kietai. Jie gali daryti daug dalykų. CSKA gali būti labai nenuspėjama ekipa, todėl jie ir yra tokie geri“, – kalbėjo „Žalgirio“ įžaidėjas.

Tuo metu CSKA ekipos vairininkas Dimitris Itoudis gražiai atsiliepė apie kauniečius.

„Mes susitinkame su finalinio ketverto komanda, kuri yra ambicinga ir atletiška. Tikimės sunkių rungtynių. Turėsime žaisti maksimaliai susikaupę, motyvuoti, priimti geriausius sprendimus ir atiduoti visas jėgas“, – sakė specialistas iš Graikijos.