Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio
2018.06.27 13:24
Mobilusis telefonas (nuotr. 123rf.com)

Mobilusis telefonas (nuotr. 123rf.com)

Žvalgotės geriausio išmaniojo telefono ar tiesiog norite sužinoti, kuo skiriasi naujausi žymiausių telefonų gamintojų flagmanai? Šiuo metu itin paklausūs ir daug dėmesio susilaukia „Huawei P20 Pro“, „Samsung Galaxy S9+“, „Apple iPhone X“ ir „OnePlus 6“ išmanieji telefonai. Neseniai pasirodęs pastarasis kinų flagmanas sukėlė itin didelį susidomėjimą! Bet kaip nuspręsti, kuris iš šių modelių jums tinkamiausias? Kokį telefoną rinktis, jeigu norite į kelionę nebesivežti fotoaparato? Kurio mobilaus telefono kokybės ir kainos santykis geriausias? Išbandę populiariausius telefonus, „Telia“ ekspertai dalijasi svarbiausių parametrų privalumais ir trūkumais, kad jums apsispręsti būtų lengviau. Taigi, į ką verta kreipti dėmesį?

REKLAMA

„Huawei P20 Pro“

„Huawei P20 Pro“

„Huawei P20 Pro“

Huawei P20 Pro telefonas

„Samsung Galaxy S9+“

„Samsung Galaxy S9+“

„Samsung Galaxy S9+“

Samsung Galaxy S9+ telefonas

„Apple iPhone X“

„Apple iPhone X“

„Apple iPhone X“

iPhone X telefonas

„OnePlus 6“

„OnePlus 6“

„OnePlus 6“

Dizaino ypatybės

Iš pirmo žvilgsnio, visų keturių modelių dizainas ganėtinai panašus – praktiškai berėmiai ekranai, kurių nugarėles dengia stiklas. Visgi, kiekvienas iš jų turi savo išskirtinių bruožų. Savo dydžiu labiausiai išsiskiria „iPhone X“ – jis smulkiausias, tad, ir, mūsų subjektyvia nuomone, patogiausias naudoti viena ranka. Tuo tarpu, „Samsung Galaxy S9+“ išlaiko savo pirmtako dizainą iki pat kraštų besitęsiančiu ir juose „ištirpstančiu“ ekranu. Maloniai stebina ir „Huawei“. Nors jo dizainas jau atrodo kažkur matytas anksčiau, iš lenkto 3D stiklo plokštelių pagamintas „Huawei P20 Pro“ atrodo itin elegantiškai, o „vidurnakčio mėlio“ spalva atrodo ypač išskirtinai dėl liuminescencinių pereinančių spalvų efekto. Na, o „OnePlus 6“ neturi išskirtinių dizaino elementų, tačiau jis nei kiek neatsilieka nuo kitų gamintojų flagmanų medžiagų kokybe.

Pagrindiniai parametrai

Norite palyginti visų keturių flagmanų aktualiausius parametrus ir išskirtines funkcijas? Sudarėme glaustą lentelę, kad tai padarytumėte lengvai ir greitai.

REKLAMA

.

.

 

Baterijos talpa

„Kiek laikys baterija?“ – turbūt vienas aktualiausių klausimų sprendžiant, kurį mobilųjį telefoną rinktis. Baterijos talpa – vienas svarbiausių parametrų, leidžiančių nuspėti, kuris mobilusis telefonas laikys ilgiau. Paprastai kalbant, kuo didesnė baterijos talpa, tuo ilgiau galėsite naudotis telefonu vienu įkrovimu. Žinoma, tikslus atsakymas priklauso nuo įvairiausių techninių faktorių, pavyzdžiui, telefono ekrano dydžio ir nuo telefono naudojimo aplinkybių (video žiūrėjimo, naudojimosi internetu…), tačiau baterijos talpa gali pakankamai tiksliai pasufleruoti atsakymą. Kuo ji didesnė – tuo labiau tikėtina, kad jūsų telefonas vienu įkrovimu veiks ilgiau.

Išskirtiniai privalumai

Kaip matote, visi lentelėje lyginami išmanieji telefonai pasižymi tikrai gerais techniniais duomenimis, todėl esminio skirtumo renkantis vieną iš šių mobiliųjų nesudaro. Visgi, yra keletas gretutinių parametrų, kurie gali padėti apsispręsti atsižvelgiant į jūsų prioritetus.

„Huawei P20 Pro“ išsiskiria didžiausia baterijos talpa ir geriausia, itin kokybiškas nuotraukas garantuojančia 3 objektyvų „Leica“ kamera (apie ją kalbame kitoje skiltyje).

„Samsung Galaxy S9+“ pasižymi aukščiausios raiškos ekranu ir gera garso kokybe bei inovatyvia, dvigubą diafragmą turinčio lęšio kamera.

REKLAMA

„Apple iPhone X“ – dėl kompaktiškumo ir intuityvaus valdymo gestais yra patogiausias naudotis viena ranka. Turi ypač patikimą ir netgi tamsoje veikiantį veido atpažinimą, skirtą telefonui atrakinti. Be to, dėl „Apple“ operacinės sistemos aukštos optimizacijos, netgi esant „žemesniems“ techniniams parametrams, jis niekuo nenusileidžia savo našumu kitiems flagmanams.

„OnePlus 6“ – ypač greitai įkraunama baterija (per 30 min telefonas įkraunamas iki 50 proc., o iki 100 proc. vos per 85 min). Šoninis mygtukas greitam skambučio garso perjungimui (garsas – vibracija – tyla). Geriausias kainos ir kokybės santykis. Nepaisant didelio ekrano, yra vienas iš lengviausių telefonų.

Trūkumai

Šių telefonų trūkumai nėra kritiniai, bet jie – ganėtinai skirtingi. Tai reiškia, jog renkantis sau tinkamiausią išmanųjį telefoną reikia pagalvoti, kam jį dažniausiai naudosite. Pavyzdžiui, jeigu neketinate dažnai filmuoti ar fotografuoti, „OnePlus 6“ retkarčiais dėl to įšylantis korpusas neturės didelės įtakos maloniam telefono naudojimui. Tačiau jeigu jums svarbu, kad telefono kamera veiktų nepriekaištingai, kiti modeliai greičiausiai būtų tinkamesnis pasirinkimas.

„Huawei P20 Pro“ – slidokas, tad, norint juo naudotis be dėklo, šį telefoną reikės įprasti rankose laikyti kiek tvirčiau.

REKLAMA

„Samsung Galaxy S9+“ – ilgiausias telefonas iš visų lyginamų, dėl to šiek tiek mažiau patogus laikyti rankoje.

„Apple iPhone X“ – gerokai didesnė kaina. Šis modelis yra pats brangiausias iš visų lyginamų mobiliųjų telefonų, nors savo funkcionalumu nėra žymiai pranašesnis.

„OnePlus 6“ – įjungus kamerą, telefonas kartais ima kaisti.

Kameros parametrai

Lentelėje pateikiame pagrindinius „Huawei P20 Pro“, „Samsung Galaxy S9+“, „Apple iPhone X“ ir „OnePlus 6“ kameros ypatumus. Svarbiausi dalykai plačiau pakomentuoti lentelės apačioje.

.

.

„Huawei P20 Pro“ – išskirtinis dėmesys kameros kokybei

Šis kinų flagmanas – tikrų tikriausia fotografų svajonė. „Huawei P20 Pro“ turi net 40 MP raiškos kamerą ir tris „Leica“ objektyvus, tad su šiuo telefonu darytos nuotraukos savo kokybe ir natūralumu nenusileistų net kai kuriems profesionaliems fotoaparatams. Aišku, tai, vis tik, tik telefonas, tačiau šiuo metu kameros atžvilgiu geresnio varianto turbūt nerasite. Pagrindiniai privalumai:

5x Hibridinis priartinimas. Fotografuodami objektą per atstumą, jį priartinę matysite ypač detalų, ryškų vaizdą.

Naktinė fotografija. Fotografuojant naktį, galima nustatyti net 30 ar 60 sekundžių išlaikymą, tad gausite itin puikios kokybės nuotraukas.

REKLAMA

„Huawei P20 Pro“ – išskirtinis dėmesys kameros kokybei

„Huawei P20 Pro“ – išskirtinis dėmesys kameros kokybei

Palyginimui, pateikiame su kitais mobiliaisiais telefonais nufotografuotą tą patį vaizdą.

„Samsung Galaxy S9+“

„Samsung Galaxy S9+“

„Samsung Galaxy S9+“

„Samsung Galaxy S9+“  „Apple iPhone X“

„Apple iPhone X“

„Apple iPhone X“

„OnePlus 6“

„OnePlus 6“

„OnePlus 6“

Monochrominė fotografija. Vienas iš objektyvų yra skirtas vien monochrominei (nespalvotai) fotografijai, tad juodai baltos nuotraukos gaunasi itin kokybiškos.

Huawei monochrominė fotografija

Huawei monochrominė fotografija

Filmavimas. Nors 4K raiškos filmavimas apsiriboja tik 30 kadrų per sekundę, bet kokybe lenkia visus varžovus. Pažiūrėję šiuo telefonu filmuotą medžiagą per tinkamos raiškos televizorių būsite priblokšti.

„Samsung Galaxy S9+“ – telefonas specialių efektų mėgėjams

„Samsung“ flagmanas nuotraukų kokybe nusileidžia „Huawei P20 Pro“. Dėl didesnio kontrasto, su juo daromos nuotraukos atrodo kiek mažiau natūraliai. Visgi, kasdieniam naudojimui nuotraukų kokybės bus tikrai per akis. Be to, šio telefono kameros programėlės valdymas yra intuityvesnis, o tai lemia geresnę vartotojo patirtį.

Vienas ryškiausių privalumų – „Super Slow Motion“ (itin sulėtinto filmavimo) funkcija. „Samsung Galaxy S9+“ – vienintelis iš visų keturių lyginamų mobiliųjų telefonų pats pagauna judesį, nuo kurio reikia įjungti sulėtintą filmavimą. Taigi, filmuoti įdomius vaizdelius bei jais dalintis socialiniuose tinkluose galėsite greitai ir lengvai.

REKLAMA

„Apple iPhone X“ – neribotas 4K 60 FPS filmavimas ir tikslus autofokusas

Didžiausias „iPhone X“ kameros privalumas – galimybė neribotai filmuoti 4K formatu 60 kadrų per sekundę. Ką tai reiškia? Šis telefonas geba filmuoti itin aukštos raiškos vaizdus ir spėja išsaugoti visus duomenis realiu laiku, tad galėsite kurti neribotos trukmės kinematografiškus vaizdus.

Kitas itin svarbus privalumas – iš visų lyginamų telefonų „iPhone X“ išsiskiria itin gerai veikiančiu autofokusu. Jis puikiai reaguoja į greitai besikeičiančią aplinką ir teisingai atspėja reikiamus sufokusuoti taškus – jūsų filmukai atrodys tikrai profesionaliai.

Jeigu turite ir kitų „Apple“ įrenginių, „iPhone X“ – geriausias jūsų pasirinkimas, kadangi „Apple“ produkcija itin harmoningai veikia tarpusavyje.

„OnePlus 6“ – geras kameros kokybės ir kainos santykis

Šis kinų flagmanas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško puikaus, galingo telefono už prieinamą kainą. Nors jame nėra kai kurių įdomių funkcijų, pavyzdžiui, „Super Slow Motion“ filmavimo, tačiau jis – bene perpus pigesnis negu kiti šiame straipsnyje lyginami telefonai. Be to, kaip ir su „iPhone X“, su „OnePlus 6“ galima neribotai filmuoti 4K 60 FPS raiška. Naktinio režimo metu gauti rezultatai – prasčiausi iš visų kitų telefonų, tačiau 16 MP kamera užtikrina gerą dienos metu fotografuojamų vaizdų kokybę, tad tikrai patenkins visus vidutinio vartotojo poreikius.

Geriausias telefonas – kiekvienam pagal poreikius

Žmonės dažnai teiraujasi, kuris mobilusis telefonas yra geriausias. Gamintojai nuolat tobulina išmaniuosius įrenginius, vis labiau pritaiko juos besikeičiantiems rinkos poreikiams. Šie keturi modeliai paskutiniu metu – dažniausiai lyginami. Iš apžvalgos matome, jog vienareikšmio geriausio pasirinkimo nėra. Svarbu žinoti kiekvieno modelio ypatybes ir išsirinkti atsižvelgiant į savo įpročius, naudojimo prioritetus.

Straipsnį parengė „Telia“ įrangos ekspertas Edgaras Bartos.  

 

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Nėra komentarų. Būk pirmas - komentuok!

GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų