REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Oro tarša (nuotr. ebaumsworld.com)

Anglies dvideginio koncentracija mūsų planetos atmosferoje pasiekė naujas rekordines aukštumas, pirmadienį paskelbė Jungtinės Tautos.

13

Anglies dvideginio koncentracija mūsų planetos atmosferoje pasiekė naujas rekordines aukštumas, pirmadienį paskelbė Jungtinės Tautos.

REKLAMA

Jungtinė Tautos perspėjo, kad būtina imtis drastiškų veiksmų, kad būtų pasiekti uždaviniai, numatyti 2015 metų Paryžiaus klimato sutartyje. 

„Anglies dvideginio koncentracija atmosferoje 2016 metais didėjo rekordiškai sparčiai“ ir išaugo iki 403,3 CO2 molekulių milijone oro molekulių (ppm), pažymėjo Pasaulinė meteorologijos organizacija.

Kitame tyrime teigiama, kad taršos problema sukelia daugiau mirčių Didžiojoje Britanijoje, nei beveik visoje vakarų Europoje. Taip pat matyti, kad Jungtinės Karalystės gyventojų mirčių skaičius dėl taršos yra didesnis, nei manyta.

Šie duomenys gauti iš du metus trukusio projekto, kuriame dalyvavo daugiau nei 40 tarptautinių mokslininkų. Juo paaiškėjo, kad oro kokybė pasaulyje pasiekia „krizės tašką” ir tai turi būti skubiai sprendžiama. 

REKLAMA
REKLAMA

Miršta milijonai žmonių

Pasaulyje dėl oro taršos 2015 m. mirė devyni milijonai žmonių. Daugybė tokių mirčių nutinka besivystančiose šalyse, tačiau net ir turtingose šalyse daugybė žmonių miršta dėl nešvaraus oro ar kitokios taršos.

REKLAMA

Oro tarša iš transporto priemonių ir gamyklų yra blogiausia taršos forma, per metus nužudanti apie 6,5 mln. pasaulio gyventojų. Bet pavojus kyla ir dėl vandens. Mokslininkai nustatė, kad užterštas vanduo sukelia infekcines ligas.

Pasak mokslininkų, dauguma taršos aukų visame pasaulyje miršta dėl neužkrečiamų ligų, tokių kaip širdies ligos, insultas, plaučių vėžys ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL). Tačiau kiti vis dar miršta nuo užteršto vandens, perduodančio kitas mirtinas ligas, o tai sukelia 1,8 mln. mirčių. 

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis su tarša susijusių ligų ištinka žmones sparčiai besivystančiose šalyse, kurių gyventojai patiria pastatų statybas, o nauji automobiliai daro žalą aplinkai. Labiausiai nukentėjusiose šalyse, įskaitant Indiją, Pakistaną, Kiniją, Bangladešą, Madagaskarą ir Keniją, ketvirtadalį visų mirčių sukėlė tarša.

Tarp Vakarų Europos šalių tik Belgija yra prastesnėje padėtyje nei Jungtinė Karalystė pagal taršos sukeltų mirčių skaičių. Apie 8,39 proc. mirčių Jungtinėje Karalystėje kilo dėl taršos, kuri yra kur kas blogesnė nei kitų šalių, tokių kaip JAV, kur mirė daugiau kaip 155 tūkst. žmonių, kas yra 5,74 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų