REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
74
Nėris (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Ketvirtadienį ryte, maždaug 11 valandą, po itin stiprios miestą užklupusios liūties, sutriko vienos didžiausių Vilniuje nuotekų siurblinės darbas. Upės gatvėje esančią siurblinę užplūdo vamzdžiais atitekantis liūties vanduo, siurblinė nebepajėgė jo pumpuoti į Vilniaus nuotekų valyklą ir, persipildžius avariniams rezervuarams, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai.

74

Ketvirtadienį ryte, maždaug 11 valandą, po itin stiprios miestą užklupusios liūties, sutriko vienos didžiausių Vilniuje nuotekų siurblinės darbas. Upės gatvėje esančią siurblinę užplūdo vamzdžiais atitekantis liūties vanduo, siurblinė nebepajėgė jo pumpuoti į Vilniaus nuotekų valyklą ir, persipildžius avariniams rezervuarams, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai.

REKLAMA

Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į Neries upę. Preliminariais duomenimis, šiuo metu jų teka maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų per valandą. Didžiąją dalį į upę patenkančių nuotekų sudaro paviršinis lietaus vanduo.

Užpilta siurblių patalpa nuo pat ryto tuštinama čia dirbančiais mobiliais siurbliais. Nusausinti patalpą planuojama per artimiausias keletą valandų. Vėliau specialistai atnaujins siurblių darbą, tai tikimasi padaryti dar šiandien.

REKLAMA
REKLAMA

Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą pumpuoja iš Vilniaus senamiesčio, Žirmūnų, Antakalnio ir Baltupių mikrorajonų. Šiose miesto dalyse gyvenančių miestiečių prašome maksimaliai sumažinti buitinių nuotekų leidimą į nuotekų sistemą, ypatingai raginame šiuo metu nenaudoti buitinės chemijos priemonių, pavyzdžiui, skalbimo ar indų plovimo miltelių.

REKLAMA

Upės gatvės nuotekų siurblinės projekte numatyta, jog panašiais avarijų atvejais – dingus elektros energijos tiekimui, ar sugedus varikliams – nuotekos keletą valandų gali būti kaupiamos specialiame rezervuare, o tada automatiškai pradeda tekėti iš į upę. Ketvirtadienio ryto liūtis buvo tokia stipri, jog nuotekos užpylė ne tik rezervuarą, tačiau ir virš jo esantį variklių skyrių.

„Vilniaus vandenų“ specialistų duomenimis, tai pirmoji tokio tipo avarija Upės gatvėje esančioje nuotekų siurblinėje, kuri buvo pradėta naudoti dar 1975 metais, o suprojektuota ji dar 1968 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Apie bendrovę „Vilniaus vandenys”: „Vilniaus vandenys” tiekia tyrą geriamąjį vandenį Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų gyventojams, taip pat tvarko nuotekas bei eksploatuoja tam naudojamus vandentiekio ir nuotekų tinklus. Bendrovė turi daugiau nei 260 tūkst. klientų, kuriems tiekia tik požeminį vandenį iš giluminių gręžinių, kurių gylis siekia iki 180 metrų. Per parą savo klientams bendrovė patiekia maždaug 90 tūkst. kubinių metrų skaidraus ir tyro vandens.

Bendrovės „Vilniaus vandenys“  akcijos priklauso Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono bei Šalčininkų rajono savivaldybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sugedus siurbliams, į Nerį plūsta nuotekos

 

Dėl Vilnių ketvirtadienį užklupusios liūties sutriko Upės gatvėje esančios nuotekų siurblinės darbas, dėl to į Nerį preliminariai jau pateko apie 5 tūkst. kubinių metrų nuotekų.

 

„Didžiąją dalį (nuotekų) sudaro lietaus vanduo, bet įprastai, kada nėra vandens, ten teka ir buitinės nuotekos. (...) Taigi, dalį nuotekų sudaro ir buitinės nuotekos“, - BNS sakė geriamąjį vandenį tiekiančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovas Antanas Bubnelis.

Jis teigė, kad kol kas neįmanoma nustatyti, kokią dalį į upę patekusių nuotekų sudaro buitinės atliekos. Anot jo, žalą gamtai nustatys aplinkosaugininkai.

REKLAMA

„Pasibaigus avarijai, be abejo, įvertinsime, kiek per tą laiką ištekėjo nuotekų į gamtą, šiuo metu preliminariais skaičiavimais tai yra apie 1,5 tūkst. kubinių metrų per valandą. Visa ši informacija bus atiduota aplinkosaugininkams, patikslinta pagal sistemų duomenis ir tada aplinkosaugininkai įvertins žalą gamtai, jie turi tam specialią metodiką“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Bubnelis.

Jis sakė, kad dėl to, kas turės atlyginti žalą gamtai, bus sprendžiama vėliau.

„Bus tyrimas, kuris vyks po to, bus nustatyta, dėl kokios priežasties įvyko ši avarija, ir bus priimti atitinkami sprendimai“, - teigė „Vilniaus vandenų“ atstovas.

REKLAMA

Pasak A.Bubnelio, vienos didžiausių Vilniuje nuotekų siurblinės darbas sutriko apie 11 valandą. Ją užplūdo vamzdžiais atitekantis liūties vanduo, siurblinė nebepajėgė jo pumpuoti į Vilniaus nuotekų valyklą ir, persipildžius avariniams rezervuarams, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai.

Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į Neries upę. Preliminariais duomenimis, šiuo metu jų teka maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų per valandą.

A.Bubnelio teigimu, užpilta siurblių patalpa nuo pat ryto tuštinama čia dirbančiais mobiliais siurbliais. Nusausinti patalpą planuojama per artimiausias keletą valandų. Vėliau specialistai atnaujins siurblių darbą, tai tikimasi padaryti dar šiandien.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus vandenų“ atstovas teigė, jog kol siurblių darbas nebus atnaujintas, nuotekos ir toliau tekės į Nerį.

Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą pumpuoja iš Vilniaus senamiesčio, Žirmūnų, Antakalnio ir Baltupių mikrorajonų.

Bendrovė prašo šiose miesto dalyse gyvenančių žmonių kiek įmanoma labiau sumažinti buitinių nuotekų leidimą į nuotekų sistemą, ragina nenaudoti buitinės chemijos priemonių.

„Gyventojų prašome, kiek tai įmanoma, mažinti nuotekų išleidimą, ypatingai buitinės chemijos priemonių - skalbimo miltelių ar indaplovių priemonių, nes šiuo metu jos patenka į upę“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Bubnelis.

„Vilniaus vandenų“ specialistų duomenimis, tai pirmoji tokio tipo avarija Upės gatvėje esančioje nuotekų siurblinėje. Ji buvo pradėta naudoti dar 1975 metais.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų