nuotekos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nuotekos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nuotekos“.

Tyrimas atskleidė, kokių narkotikų vartojimas išaugo didžiuosiuose Lietuvos miestuose

Vilniuje pernai išaugo MDMA (ekstazio) vartojimas, o Kaune – kokaino, rodo naujausias kasmetinis Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro ir Europos vandens nuotekų tyrimų grupės tyrimas. Pasak Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD), praėjusiais metais MDMA likučių koncentracijos rodikliai Vilniaus nuotekose šoktelėjo į viršų ir siekė 51 miligramą tūkstančiui gyventojų, 2022 metais jis sudarė 31 miligramą.

Perspėja gyventojus, jei to dar nepadarėte: sulauksite baudos iki 120 eurų, štai kokią išeitį siūlo

Pagal Europos Sąjungos (ES) taisykles dar pernai gyvenvietėse, kuriose gyvena ne mažiau kaip 2 tūkstančiai žmonių, turėjo beveik nelikti lauko tualetų – 98 procentams gyventojų reikėjo prisijungti prie centralizuoto nuotekų tinklo. Tačiau realybė kitokia, mat kai kuriose gyvenvietėse, net ir esant nuotekų surinkimo ir valymo sistemoms, žmonės laiko lauko tualetus.

Vaizdas kapinėse šiaulietę paliko be žado: „Graudu žiūrėti“

Vasario 25 dieną į Šiaulių Ginkūnų kapines atėjusi šiaulietė Roma negalėjo patikėti – kapinės užtvindytos, o prieiti prie artimojo kapo – sunku. Moteris pasakoja, kad kapinėse susikaupęs vanduo yra ir šiandien, tad Šiaulių miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė pasakoja, ar tokia situacija gali sukelti grėsmę bei kada ši problema bus sprendžiama. „Lankome tėvelių kapą dažnokai.
2024-02-29

Aplinkosauginkas: „Grigeo Kaipėda“ įteisinto avarinio išleistuvo neturėjo

Bendrovė „Grigeo Klaipėda“ neturėjo įteisinto avarinio nuotekų išleistuvo, tvirtina Kuršių marių taršos byloje pirmadienį liudijęs aplinkosaugininkas. Anot Aplinkos apsaugos departamento atstovo Egidijaus Kvasausko, šalies nuotekų valyklos turi avarinius vandens išleidimo sprendinius, tačiau jie privalo būti įteisinti.

Buvęs „Grigeo“ viceprezidentas Vytautas Juška: nuotekų valymo problema man buvo naujiena

Šiaulių apygardos teismui nuotoliu trečiadienį liudijęs buvęs „Grigeo“ viceprezidentas ir „Grigeo Klaipėda“ valdybos narys Vytautas Juška teigia, kad iškilusi į viešumą nuotekų valymo problema įmonėje jam buvusi naujiena. „Jeigu kalbėti apie nuotekų valymą, tai man čia buvo naujiena, nes su tuo nebuvau susidūręs. Nežinojau, kad nuotekų valymas yra bendrovei problema, nes tas klausimas kai buvau valdyboje išvis nebuvo keliamas“, – ketvirtadienį teismui sakė V. Juška.
Aktualijos 2024-01-31

Buvęs „Grigeo Klaipėdos“ darbuotojas: informacija apie nuotekas buvo laikoma paslaptyje

Kartono gamybos bendrovės „Grigeo Klaipėda“ atsakingi darbuotojai ir vadovai galėjo slėpti dalį su nuotekų valymu susijusios informacijos, teigia Kuršių marių taršos byloje liudijęs buvęs bendrovės technikos vadovas Paulius Sereikis.

Pradėjo veikti Nuotekų tvarkymo informacinė sistema

Nuo sausio pradėjo veikti Aplinkos ministerijos sukurta Nuotekų tvarkymo informacinė sistema (NTIS), prie kurios jau prisijungė pirmieji naudotojai. „Ši informacinė sistema visų pirma leis turėti aktualius duomenis apie konkrečios savivaldybės teritorijoje tvarkomų nuotekų būdus, būtinus sistemos veikimo stebėsenai ir kontrolei.
2024-01-16

Kreipiasi į namų savininkus: kiekvienas turės išsitirti nuotekas, nurodyta ir data

Aplinkos ministerija primena, kad asmenys savo namuose įsirengę biologinio valymo ir septiko tipų individualius nuotekų tvarkymo įrenginius ne rečiau kaip vieną kartą per kalendorinius metus turės atlikti į aplinką išleidžiamų nuotekų tyrimą laboratorijose, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-01-06

Aktualu tūkstančiams: nuo kitų metų didės mokestis už vandenį ir nuotekų tvarkymą

Vilniaus miesto ir rajono, Šalčininkų ir Švenčionių rajonų gyventojai už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą nuo kitų metų vasario per mėnesį mokės vidutiniškai 15 centų (su PVM) daugiau, ketvirtadienį pranešė bendrovė „Vilniaus vandenys“.  Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį patvirtino naujus „Vilniaus vandenų“ tarifus.
2023-12-21

„Grigeo Klaipėdos“ operatoriai liudijo naudoję sklendę nevalytoms nuotekoms išleisti

Kuršių marių taršos byloje teismui antradienį liudiję bendrovės „Grigeo Klaipėda“ operatoriai liudijo žinoję apie sklendę, kuria išleidžiamos nevisiškai išvalytos nuotekos, – ji dažniausiai būdavo naudojama tamsiu paros metu arba savaitgaliais.  Operatoriai nurodė neturėję informacijos, kad nevalytos nuotekos teka į Kuršių marias, – jiems buvo sakoma, kad jos keliauja į bendrovės „Klaipėdos vanduo“ sistemą.
Aktualijos 2023-12-05
REKLAMA
REKLAMA

AAD: „Kretingos vandenų“ nuotekos neigiamo poveikio vandens telkiniams nepadarė

Ekstremalios situacijos metu iš bendrovės „Kretingos vandenys“ valyklos į aplinką išleistos nuotekos reikšmingo neigiamo poveikio vandens telkiniams nepadarė, pirmadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD). Pasak pranešimo, lapkričio 9 dieną Aplinkos apsaugos agentūros specialistai paėmė vandens mėginius iš Tenžės upėje aukščiau bei žemiau Kretingos miesto nuotekų valyklos išleistuvo ir Akmenos-Danės upės žiotyse vandens užterštumo nustatymui.

Klaipėdiečiai gali sulaukti didesnių sąskaitų: vardija, kiek brangtų kubas vandens

Klaipėdiečiai jau netrukus gali sulaukti didesnių sąskaitų už vandenį. Mat po kiekvienos liūties uostamiestį siaubiant potvyniams, nuotekų tinklus administruojanti bendrovė užsimojo pertvarkyti kone visą nuotekų sistemą. Tad prie naujos sistemos finansiškai prisidėti teks visiems Klaipėdos gyventojams.

Aplinkosaugininkai: išleidus 6400 kubinių metrų nuotekų situacija Kretingoje stabilizavosi

Kretingos valymo įrenginiams per parą sulaukus daugiau nei keturis kartus vidurkį viršijančio vandens kiekio ir apie 6400 kubinių metrų nevalytų nuotekų sankaupų išleidus į upę, situacija Kretingoje stabilizavosi, sako aplinkosaugininkai.  „Situacija stabilizavosi, „Kretingos vandenų“ nuotekų valyklos avarinio išleistuvo sklendė buvo užsukta vakar 17.30 val. ir užplombuota. Pirminiais duomenimis, ištekėti galėjo apie 6400 m3 nevalytų nuotekų.

Gera žinia šio miesto gyventojams: už tai galite atgauti iki 1400 eurų

Rodos, toks įprastas dalykas, kaip nuotekų valymas, kai kuriose vietovėse vis dar gali sukelti nemažai galvos skausmo. Nepaisant to, kad Kėdainių rajono savivaldybė turi sudariusi centrinių vandens tiekimo ir nuotekų tinklų įrengimo planą iki pat 2031-ųjų metų, dalis gyvenviečių ir atskirų pavienių namų liks aglomeracijos užribyje.
2023-10-07

Kauno miesto dalis Marvelė gavo pravardę smarvelė: „Negalime atsidaryti langų, nes taip smirda“

Ilgus dešimtmečius Marvelės gyventojus kamuoja iš nuotekų valyklos vis atsklindantis siaubingas dvokas. Įmonė „Kauno vandenys“ sako nustačiusi nemalonių kvapų šaltinius ir šiemet pradėjo jų mažinimą, žada investuoti net pusę milijono eurų. Jau įdiegtas specialus anglies filtras, tačiau gyventojai tikina kol kas pokyčių nepajutę. Nuotekų valykla, veikianti visai Marvelės gyventojų namų pašonėje, per metus išvalo 26 milijonus kubinių metrų buitinių nuotekų.

Per patikrinimą Vilniaus rajone sužalotas aplinkos apsaugos inspektorius

Vykdydamas tarnybines funkcijas, Vilniaus rajone  buvo sužalotas aplinkosaugininkas. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas. Inspektorius buvo sužalotas, kai atvyko tikrinti gautą pranešimą dėl bėgančių nuotekų, Dėdoniškių kaime, Vilniaus rajone. Aplinkos apsaugos departamentas BNS informavo, kad inspektorius buvo sužalotas pirmadienio vakarą, kai būdravimo metu, apie 21.30 val., atvyko į gauto pranešimo vietovę.

Anykščių rajone į aplinką leistos nevalytos nuotekos, užterštas vanduo – savivaldybė

Penkiose Anykščių rajono vietose kelerius metus į aplinką leistos nevalytos komunalinės nuotekos, ketvirtadienį pranešė savivaldybė. Anot jos, tai vyko Raguvėlėje, Dabužiuose, Troškūnų Smėlynėje, Viešintose ir Svirnuose II. Per neplaninį patikrinimą nustačius šiuos pažeidimus liepą iš pareigų atleistas bendrovės „Anykščių vandenys“ direktorius Egidijus Šileikis.
Aktualijos 2023-08-03

Klaipėdos aplinkosaugininkai aptiko nelegaliai leidžiamas nuotekas į Smeltalės upelį

Aplinkosaugininkai Klaipėdoje ieškodami nemalonių kvapų šaltinio aptiko nelegaliai leidžiamas buitines nuotekas į Smeltalės upelį, penktadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas (AAD). Nuotekos leistos iš Vaidaugų gatvėje esančio daugiabučio. Pasak aplinkosaugininkų, minėto daugiabučio namo buitinių ir lietaus nuotekų išvadai buvo sukeisti ir nevalytos buitinės nuotekos per paviršinių nuotekų tinklus buvo išleidžiamos į Smeltalės upelį.
Aktualijos 2023-07-28

Pareigūnai: Latvijoje į jūrą patekusios nuotekos ilgalaikio poveikio ekosistemai nepadarė

Nuotekos, iš Liepojos valymo įrenginių nutekėjusios į jūrą, nepadarė ilgalaikio poveikio Baltijos jūros ekosistemai, todėl nėra reikalo riboti žvejybą, naujienų agentūrai LETA sakė Latvijos valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos atstovė Aija Jalinska. Griuvus vienai Liepojos valymo įrenginių pirminio valymo sekcijos sienai, į jūrą nutekėjo apie 12 tūkst. kub. m nevalytų nuotekų, sakė atstovė.
2023-07-26

Latvijos aplinkos apsaugos tarnyba: nevalytų nuotekų tekėjimas į jūrą sustabdytas

Nevalytų nuotekų išleidimas į atvirą jūrą netoli Liepojos buvo sustabdytas, antradienį latvių televizijai TV3 pranešė Latvijos valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Kuržemės regiono vadovė Evita Šestakova. Ji sakė, kad pirmadienio vakarą Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba gavo pranešimą iš komunalinių paslaugų bendrovės „Liepajas ūdens“, kad nuotekos pradėtos pumpuoti į nuotekų valymo įrenginius.
2023-07-25

„Grinda“ už 18 mln. eurų rekonstravo lietaus nuotekų sistemą Vilniuje

Sostinės gatves prižiūrinti savivaldybės įmonė „Grinda“ baigė Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių mikrorajonų lietaus nuotekų rekonstrukciją ir vandens talpyklos vietoje Žvėryne įrengė poilsio zoną. Projektas kainavo apie 18 mln. eurų, jis įgyvendintas per dvejus metus. Anot Vilniaus mero Valdo Benkunsko, nuo šiol Vilniuje per liūtis nebebus užtvindytos gatvės, kaip būdavo anksčiau.
2023-05-18

Teismas: Klaipėdos rajono valdžia privalo mokėti už vandens tinklų nuomą Normantuose

Vandens ir nuotekų tinklus Klaipėdos rajono Normantų kaime savivaldybė iš bendrovės „Baltic casings“ nuomosis už teismo nustatytą kainą, be to, privalės sumokėti įmonei daugiau nei 100 tūkst. eurų skolą – penkerius metus nemokėtą nuomą. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę atsisakė priimti savivaldybės skundą – ji skundė tinklų nuomos sąlygas nustačiusią Lietuvos apeliacinio teismo nutartį ir prašė stabdyti jos vykdymą.
Kriminalai 2023-04-03

Kaimynių nesantaikos priežastis – nuotekos: „Karas pasibaigs, kada savo rūsį užsikalsi ir nešiksi“

Marytei kaimynė užsuko vandenį, todėl moteris dabar jį turi atsinešti iš šulinio. Moteris bandė susitarti su kaimyne, tačiau ji pagrasino, kad viskas, ko Marytė sulauks, bus smūgis iš šluotos, todėl moteris kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“. Marytės kaimynė namuose turi sklendę, kuri reguliuoja vandens patekimą į kelis gyvenamojo namo butus, vienas jų – pagalbą išsikvietusios moters.
2022-10-28

Gyventojai apie pastebėtą taršą tvenkinyje Kretingos rajone: teršalai pasirodė jau prieš kelias savaites

Milžiniškame vandens plote Kretingos rajone naktį pasklidę teršalai ant kojų sukėlė ir ugniagesius, ir aplinkosaugininkus. Tvenkinys, kuriame teršalai kaupiasi, išteka į Akmenos upę, o ši į Danę, tad pavojus kilo net Klaipėdai. Aplinkosaugininkai tiria dvi šalia tvenkinio esančias įmones, mat įtaria, kad jos galėjo išleisti nevalytas nuotekas. Naktinis sujudimas Padvarių tvenkinyje, Kretingos rajone. Ugniagesiai tiesia bonines užtvaras, aplinkosaugininkai ima mėginius.
Aktualijos 2022-09-26

Geros žinios kauniečiams: savivaldybė visiškai finansuos prisijungimą prie geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros

Kauno miesto savivaldybė visiškai finansuos gyventojų prisijungimą prie centralizuotų tinklų – geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros.  Geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros programai, kuriai per artimiausius dvejus metus planuojama skirti beveik 3 mln. eurų, praėjusią savaitę pritarė Kauno miesto taryba.
2022-07-25

Svarbi žinia kauniečiams: savivaldybė pilnai finansuos prisijungimą prie miesto vandentiekio ir nuotekų

Vietines buitinių nuotekų sistemas savo namų ūkiuose naudojantys kauniečiai per artimiausius kelerius metus galės prisijungti prie centralizuotų tinklų be jokių papildomų išlaidų. Miestas pasirengęs finansuoti vandentiekio bei nuotekų infrastruktūros įvedimą į gyventojų namus. Iš viso numatyta skirti beveik 3 mln. eurų. Pasak savivaldybės atstovų, tai dar vienas žingsnis žalio kurso kryptimi – švaresnio ir tvaresnio miesto link.
2022-07-25

Nerami žinia: nuotekose ir telkiniuose kai kurių vaistų kiekiai viršija pavojingas koncentracijas

Kai kurių plačiai vartojamų vaistų kiekiai valomose nuotekose ir vandens telkiniuose daugelyje vietų viršija aplinkai pavojingas koncentracijas, po atliktų tyrimų paskelbė Klaipėdos universitetas.
Aktualijos 2022-06-17

Įspėja, kad į nuotekas nebepiltumėte aliejaus: įvardijo, kuriose regionuose jau veikia nauja tvarka

Keptuvėje liko panaudoto aliejaus? Neskubėkite pilti į nuotekas – aliejų, kaip ir kitas atliekas, surenka ir perdirba. Panaudotu aliejumi užpildytą tarą gyventojams reikia nuvežti į stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Kuriuose regionuose galime rasti? Alytaus regioninio atliekų tvarkymo centro (ARATC) Atliekų tvarkymo paslaugų organizavimo ir kontrolės padalinio vadovas Martynas Krasauskas sako, kad speciali tara aliejui pilti yra dalijama gyventojams.

Ūkininkai geria vandenį iš melioracijos griovio – bando įrodyti, kad augalininkystė aplinkai nekenkia

Lietuvoje plinta neeilinis iššūkis. Norėdami įrodyti, kad ūkininkauja atsakingai ir neteršia, žemdirbiai ryžtasi eksperimentui – geria vandenį tiesiai iš melioracijos griovių. Ir net meta pirštinę Aplinkos ministerijai, kad šios atstovai paragautų išvalytų nuotekų. Bet ministras sako žaidimuose nedalyvaus. O sveikatos specialistai sako, kad tokie iššūkiai gali baigtis rimtais negalavimais.

Valstybė ruošiasi tiksliau kontroliuoti individualių namų nuotekas

Aplinkos ministerijos užsakymu kuriama speciali sistema, kuri kontroliuos individualiuose namuose gyvenančių žmonių nuotekų šalinimą, o duomenys bus teikiami ir tyrimą prieš Lietuvą pradėjusiai Europos Komisijai (EK). Planuojama, kad 1 mln. eurų kainuosianti sistema pradės veikti kitų metų viduryje. Nauja nuotekų tvarkymo informacinė sistema apims visų individualių sistemų duomenis ir juos apskaitys, teigia ministerijos atstovas.
Aktualijos 2022-05-28

Lietuvos gėda dar neišnyko ir iš didesnių miestų, o gyventojai nusivylę: „Ar sulauksiu iki mirties, nežinau“

Kas 6-tas namas didesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose neturi civilizuoto tualeto – kitaip sakant, nėra prijungtas prie centralizuotos nuotekų sistemos. Jei Lietuva iki šių metų pabaigos necentralizuos savo nuotekų, tai jai gali atsirūgti šimtamilijoninėmis baudomis, kurias reikės sumokėti Europos Sąjungai.

Nuotekų tyrimas: didžiuosiuose Lietuvos miestuose pernai išaugo kokaino vartojimas

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje pernai išaugo kokaino vartojimas, rodo naujausias kasmetinis Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro ir Europos vandens nuotekų tyrimų grupės tyrimas.

„Vilniaus vandenys“ už 19 mln. eurų plės vandentiekio ir nuotekų tinklą

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ pranešė planuojanti nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtrą, kurios vertė siekia 19 mln. eurų. Nutiesus beveik 52 km naujų vandentiekio bei 60 km nuotekų tinklų, bendras prisijungusių prie jų gyventojų skaičius Švenčionyse, Švenčionėliuose, Eišiškėse, Šalčininkuose, Nemenčinėje ir Vilniuje preliminariai sieks daugiau nei 5 tūkst. gyventojų – 2,5 tūkst. prie vandentiekio ir beveik 3 tūkst. prie nuotekų tinklų.
2021-12-15
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Eksperimentas: ar geria saugų vandenį, ar nuotekos nedaro neigiamo poveikio aplinkai

Lietuvoje gerti naudojamas tik požeminis vanduo, o geriamo vandens kokybei keliami aukšti reikalavimai. Šiuo metu daugiau kaip 80 proc. šalies gyventojų naudoja centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį, kiti juo apsirūpina iš privačių gręžinių ar šulinių. Deja, kai kuriose vietovėse vanduo gali būti mikrobiologiškai užterštas dėl netinkamos žmogaus ūkinės veiklos ir neatsakingai tvarkomų nuotekų.
2021-12-15
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Centralizuotas nuotekų tvarkymas užtikrina patogų gyvenimą

Jau kuris laikas šalies gyventojai raginami būti sąmoningi ir, esant galimybei, jungtis prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos bei taip prisidėti prie geriamojo vandens išteklių išsaugojimo ir aplinkos taršos mažinimo. Tačiau jeigu tokios galimybės nesama – nuotekas tenka tvarkyti savarankiškai. Žinoma, ne bet kaip, o laikantis visų teisės aktuose nustatytų aplinkosauginių reikalavimų, kurie taikomi nuotekų laikymui, kaupimui ir valymo įrenginių eksploatavimui.
2021-12-14
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl verta prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos?

Nemažai Lietuvos gyventojų vis dar neprisijungė prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos, nors tam ir yra sudarytos sąlygos. Paklausti, kodėl nepasinaudoja šia galimybe, pašnekovai išvardija ne vieną priežastį: „neturime finansinių galimybių“, „taip gyvename jau daug metų ir mums gerai“ arba „tvarkomės puikiai ir patys“ ir pan. Suprantama, jeigu gyventojai neprisijungia, nes neturi tokios galimybės, kadangi gyvena toli nuo miesto: vienkiemiuose, sodų bendrijose ir kitur.
2021-12-13
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Netinkamai išvalytos nuotekos – grėsmė gamtai ir žmonių sveikatai

Prisijungę prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų galime būti ramūs, nes iš praustuvų ištekantis vanduo, t. y. nuotekos, saugiai iškeliauja į miesto valymo įrenginius. Ten jos apdorojamos ir galiausiai išvalomos taip, kad nekenktų aplinkai ir žmonių gerovei. Kita vertus, galimybę prisijungti prie tinklų turi ne visi.
2021-12-11
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Kodėl gyventojai atsisako prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų?

Lietuvoje tankiai apgyvendintose teritorijose, vadinamosiose aglomeracijose, galimybe prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų vis dar nepasinaudojo apie 30 tūkstančių namų ūkių. O prie tinklų prisijungę gyventojai jau kurį laiką gyvena dėl nieko nesijaudindami, nes jų buityje susidariusios nuotekos į miesto valymo įrenginius atiteka per sandarius surinkimo vamzdžius, tada saugiai surenkamos ir išvalomos pagal aukščiausius reikalavimus.
2021-12-10
REKLAMA
.  .
03:46

Kokios baudos gresia už neteisingai tvarkomas nuotekas?

Daugiau kaip 300 patikrinimų per metus atliekantis Aplinkos apsaugos departamentas tikina, kad neteisingai tvarkant nuotekas ir teršiant aplinką gali tekti sumokėti 1170 eurų naudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą.   Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
2021-12-07
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Tyrimas atskleidė, ką gyventojai žino apie tinkamą nuotekų tvarkymą

Skaičiuojama, kad šiandien Lietuvoje daugiau kaip penktadalis (22 proc.) šalies gyventojų nuotekas tvarko individualiai. Individualiai nuotekas tvarkyti tenka tuomet, kai nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų. Tačiau tokiu būdu nuotekos turi būti tvarkomos saugiai, atsakingai ir laikantis visų teisės aktuose nustatytų reikalavimų Atrodo, kad žinių, kaip teisingai tvarkyti nuotekas, lietuviai nestokoja, nes 81,7 proc.
2021-11-26
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Ekspertas įvardijo, ką turi įsisąmoninti nuotekas savarankiškai tvarkantys gyventojai

Jau daug metų Lietuvoje veikia centralizuoti nuotekų tvarkymo tinklai, kuriais gyventojų buityje susidarančios nuotekos saugiai tvarkomos ir išvalomos. Netinkamai tvarkomos nuotekos teršia paviršinius ir požeminius vandenis, o tai gali lemti, kad šuliniuose, gręžiniuose yra užteršiamas ir į gyventojų namus tiekiamas geriamasis vanduo.
2021-11-26
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Už vandenį moka mažiau, tačiau ir su problemomis susiduria dažniau

Artimiausiu metu ketinantys statyti namą ar jau pradėjusieji statybas privalo pasirūpinti ne tik statinio projektu ir visais reikalingais leidimais. Kartu su gyvenamųjų erdvių planavimu apgalvoti reikia ir vandens tiekimo į namą darbus, be to, būtina rasti geriausią nuotekų tvarkymo sprendimą.
2021-11-23

Lietuva pradės nuotekų stebėseną: tai suteiks papildomos informacijos apie COVID-19 plitimą

Lietuva ketina pradėti nuotekų stebėseną didžiuosiuose miestuose, ieškant koronaviruso ir jo atmainų. Tai numatyta šią savaitę sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patvirtintame SARS-CoV-2 viruso ir jo atmainų buvimo nuotekose stebėsenos tvarkos apraše.
REKLAMA
.  .
03:42

Kaip prisijungti prie centralizuoto nuotekų tinklo?

Nuosavuose namuose gyvenantys vilniečiai gali jungtis prie centralizuoto nuotekų tinklo ir pamiršti visus su nuotekų tvarkymu susijusius rūpesčius. Kaip tai padaryti, pataria Vilniaus miesto savivaldybės atstovas. Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija ir finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
2021-11-19
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Laukia galimybės prisijungti prie centralizuoto nuotekų tinklo, nes tinkamai tvarkyti nuotekas patiems – iššūkis

Lietuva gali džiaugtis gana gausiomis švaraus požeminio vandens išteklių atsargomis, tačiau esama valstybių, kur žmonės jau kuris laikas vartoja išvalytą jūros, kitų vandens telkinių ar net nuotekų vandenį. Ką daryti, kad taip neatsitiktų ir pas mus? Privalome pasirūpinti saugia aplinka: naudoti individualius ar centralizuotus nuotekų valymo įrenginius, taip pat saugoti vandenį nuo įvairių teršalų ir pagalvoti, kokios medžiagos kartu su nuotekomis yra išleidžiamos į aplinką.
2021-11-10
REKLAMA
Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com) Nuotekos (nuotr. Shutterstock.com)

Gamta nebespėja paskui žmones, tad tinkamai tvarkyti nuotekas – būtina

Nors vanduo užima maždaug du trečdalius Žemės paviršiaus, mažai kas žino, kad tik apie 3 procentai šio kiekio – gėlo vandens atsargos. Dar mažiau mūsų planetoje yra gerti tinkamo vandens – vos trečdalis procento. Mokslininkai įspėja: švaraus, tinkamo vartoti vandens sparčiai mažėja, ir tai lemia netinkama žmogaus veikla, naujų taršių elementų atsiradimas, kurie kartu su lietaus vandeniu ar nuotekomis patenka į geriamąjį vandenį.
2021-11-05

„Grigeo Klaipėda“: nuotekos į Kuršių marias išsiliejo dėl automatinės sklendės gedimo

Nuotekos iš gamyklos į Kuršių marias išsiliejo dėl automatinės sklendės gedimo, trečiadienį pranešė „Grigeo Klaipėda“. Įmonės teigimu, tai nustatyta atlikus vidinį vandens tvarkymo sistemos patikrinimą. „Grigeo Klaipėda“ technikos direktoriaus Pauliaus Sereikio teigimu, dėl sklendės gedimo buvo sutrikęs apyvartinio technologinio vandens baseino darbinio lygio palaikymas.
2021-07-21

Liūdnos dienos teršiantiems gyventojams: bus aišku, kas ir kur leidžia nuotekas

Individualias nuotekų sistemas turintys žmonės nuotekų į upelį, savo ar kaimyno daržą nelegaliai išleisti taip lengvai jau nebegalės. Aplinkos ministerija kuria valstybinę Nuotekų tvarkymo informacinę sistemą, kuri parodys, kaip sklypo savininkas tvarko nuotekas ir ar neviršija taršos normų. Svarstoma, kad biologinius nuotekų įrenginius turintys žmonės turės daryti išvalytų nuotekų kokybės laboratorinius tyrimus ir už tai mokės iš savo kišenės.

Kaune palijo: žmonės liko be elektros ir karšto vandens, rūsius užtvindė fekalijos

Po liūties dalis Kauno pakraščio gyventojų nuo pirmadienio gyvena be elektros, karšto vandens ir šildymo, kitų rūsius užtvindęs ne tik vanduo, bet ir fekalijos. Sargėniškiai pikti, bijo, kad užklups ligos ar net pradės griūti jų namai. Įmonės rašinėjasi raštais, bet problemos niekaip neišsprendžia. Pienių gatvės 2 name įsikūrę sargėniškiai nuo pirmadienio gyvena tarsi balanos gadynėje – be elektros, karšto vandens ir šilumos.

Dvokiantis radinys Kaune – iš daugiabučio į Nemuną plūsta nevalytos nuotekos

Sulaukę net kelių pranešimų apie link Nemuno plūstančias smirdančias nuotekas, Kauno aplinkosaugininkai surengė patikrinimą ir nustatė galimą teršėją. Aiškėja, kad fekalijom smirdantis vanduo nežinia kiek laiko tekėjo iš vieno daugiabučio, kuris turi vietinius valymo įrenginius. Gyventojai sako periodiškai ištuštinantys šulinius, specialistai mano, kad per retai. Smirdantis upelis vingiuoja šlaitu link Nemuno Petrašiūnuose Nemajūnų gatvėje.
Aktualijos 2021-04-17
Į viršų