46
Toronto „Raptors“ – Klivlando „Cavaliers“ 102:109 (nuotr. SCANPIX)

Jono Valančiūno sezonas baigtas. Lietuvio atstovaujama Toronto „Raptors“ 102:109 namie nusileido Klivlando „Cavaliers“ ir Rytų konferencijos pusfinalio seriją pralaimėjo 0:4.

46

J. Valančiūnas atkovojo ginčo kamuolį. Tačiau nei „Raptors“, nei „Cavaliers“ atakų rezultatyviai nebaigdavo. Pirmųjų taškų reikėjo laukti daugiau kaip dvi minutes, kol iš viršaus įkrovė Klivlando komandos lyderis LeBronas Jamesas (2:0 – 3 minutė).

Pirmasis kėlinys šeimininkams nieko blogo nežadėjo. Savų žiūrovų palaikomi „Raptors“ krepšininkai spėjo pagalvoti ir apie pirmąją serijos pergalę. 8-ąją minutę, po J. Valančiūno dvitaškio, komandas skyrė dviženklis skirtumas – 18:8. Tą pačią minutę tritaškį pataikius S. Ibakai – ir 11 taškų (21:10).

„Cavaliers“ šeimininkams ilgai džiūgauti neleido ir iki ketvirčio pabaigos išlygino rezultatą (28:28).

Pusę antrojo kėlinio tašku, dviem pirmavo tai viena, tai kita komanda. Rezultatas ne kartą buvo lygus. „Raptors“ 17-ąją minutę išsiveržė į priekį 37:36. Tačiau „Cavaliers“ laimėjo atkarpą 6:0 (42:37 – 18 min.). Vėliau – pirmąkart paspruko dviženkliu atstumu (51:41 – 21 min.).

Klivlando komanda užtikrintai pirmavo iki ketvirtojo kėlinio vidurio. Didžiausia svečių persvara siekė 16 taškų (67:51 – 26 min.).

„Raptors“ sezono baigti nenorėjo ir nepasidavė. 42-ąją minutę Serge’o Ibakos dvitaškis su pražanga išvedė Toronto komandą į priekį (93:92). „Cavaliers“ nepasimetė. Tritaškį pataikė, po to du baudų metimus pridėjo penkis taškus iš eilės surinkęs Kyrie Irvingas (97:93).

Likus trims minutėms „Cavaliers“ pranašumas vėl buvo dviženklis (106:95). „Raptors“ kovėsi iki galo, buvo sumažinusi atsilikimą iki penkių taškų (102:107), bet pergalės iškovoti nepavyko.

Šeimininkams užfiksuota 18, svečiams – 11 pražangų.

J. Valančiūnas paskutinėse sezono rungtynėse žaidė daug mažiau nei likę starto penketo krepšininkai – 26 minutes. 25-erių lietuvis pelnė aštuonis taškus, atkovojo penkis kamuolius ir blokavo tris varžovų metimus. Centras pataikė keturis dvitaškius iš 10-ies, prametė tritaškį, perėmė kamuolį ir kartą prasižengė.

„Raptors“: Serge’as Ibaka 23 (10/18 metimų), DeMaras DeRozanas 22 (8/18 met., 6/9 baudų), Cory Josephas 20 (8/11 met., 12 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovoti kamuoliai), PJ Tuckeris 14 (5/11 met., 12 atk. kam.), Normanas Powellas 10 (6 atk. kam.).

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 35 (11/22 met., 8/9 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd., 6 klaidos), Kyrie Irvingas 27 (10/24 met., 5/5 baud., 9 rez. perd., 5 atk. kam.), Kyle’as Korveris 18 (6/8 met., 5 atk. kam.), Chaniningas Frye’us 10.

„Cavaliers“ seriją laimėjo 4:0. NBA čempionai Rytų konferencijos finale susitiks su Bostono „Celtics“ arba Vašingtono „Wizards“.

Klivlando krepšininkai pirmajame atkrintamųjų varžybų etape taip pat 4:0 sudorojo Indianos „Pacers“. Toronto komanda 4:2 nugalėjo Milvokio „Bucks“.

Reguliariajame sezone „Cavaliers“ (51 pergalė / 31 pralaimėjimas) Rytų konferencijoje buvo antra, „Raptors“ (51/31) – trečia.