„Lidl“ atidarymas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Lidl“ atidarymas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Ne paslaptis, kad „Lidl“ prekybos tinklas pasižymi ne tik mažomis kainomis, bet ir specialiais savo privačiais prekiniais ženklais. Tokią strategiją, norint pasiūlyti pigesnius produktus Lietuvos gyventojams, naudoja ir didieji prekybos tinklai. Visgi tuomet žmonės renkasi ne vien pagal kainą, o ir pagal kokybę.

Palyginus „Optimos linijos“, „Cento“ bei „Lidl“ siūlomų privačių prekės ženklų produkciją matyti, kad tikrai kai kurie produktai didžiuosiuose prekybos centruose parduodami už mažesnę kainą.

Pavyzdžiui, „Optimos linijos“ saulėgrąžų aliejus kainuoja 1,15 eur, kai tuo tarpu pigiausias aliejus kituose dviejuose prekybos centruose po 1,29 eur. Marinuoti burokėliai „Maximoje“ ir „Iki“ kainuoja po 0,43, o „Lidl“ – 0,59 eur. Taip pat “Lidl” parduotuvėje brangesni makaronai ir plikyti ryžiai.

REKLAMA

Pastebima, kad kai kurios „Lidl“ prekės pigesnės net ir už pigiausias kitų prekybos centrų prekes. Pavyzdžiui, batonas „Lidl“ prekybos centre kainuoja 2 centais mažiau – 0,22 eur. Taip pat pigesnės šaldytos picos – 0,79 eur. O itin didelis skirtumas įžvelgiamas palyginus virtos dešros kainą. Ši „Lidl‘e“ kainuoja 0,49 eur, kai tuo tarpu aukščiausios rūšies kitame prekybos centre – 0,75 eur.

Privačių prekių ženklų produktų kainų skirtumaiInfographic

Ar skiriasi kokybė?

„Lidl“ prekybos tinklas akcentuoja, kad pas juos produktai ir pigūs, ir kokybiški. Žinoma, tikslaus tyrimo ir palyginimo tarp šių produktų sudedamųjų dalių niekas neatliko. Tačiau marketingo strategijos ekspertas Linas Šimonis neslepia, būna ir taip, jog prekybos tinklai siekdami sumažinti savikainą, pardavinėja prastesnės kokybės produkciją.

„Būna, kad prekybos tinklai pardavinėja visiškai bet ką. Tai ir pavyzdys su ledais ir virtos dešros, kurios mažiau nei porą eurų kainuoja. Sunku suvokti kokia mėsa ten dedama. Yra prekių, kurios kokybiniu lygiu formaliai kažkokius ES standartus atitinka, bet normaliai valgyti nereikėtų. Nenoriu konkretizuoti tiksliai kieno ir kokie produktai, nes tam reikėtų analizės“, – sako ekspertas.

REKLAMA

L. Šimonis pabrėžia, kad visada dėmesį reikia atkreipti į sudėtį, mat kartą pačiam teko susidurti, jog perkant pigesnio prekės ženklo ledus sudėtyje vietoje pieno pamatė palmių aliejų.

Visgi nors „Lidl“ produkcijos kokybės Lietuvoje pašnekovas vertinti nelinkęs, kadangi dar nebuvo apsilankęs, teigia galintis pasakyti tik tiek, kad Vokietijoje pardavinėjamos prekės nenuvylė.

„ „Lidl“ labai didelis prekybininkas, tikrai Vokietijoje nėra garsėjantis kaip prastų prekių pardavėjas. Nėra skirtas vien neišrankiems turkams ar trečių šalių piliečiams, tai normalus vokiškas tinklas ir vokiečiai yra ganėtinai išrankūs kokybei. Tikėtina, kad net darydamas mažų kainų produktus ir turėdamas didelę perkamąją galią, vis dėlto, orientuojasi į geresnę nei minimaliausia kokybė“, – mano L. Šimonis.

Ekspertas pateikia versiją, kodėl „Lidl“ taip pigiai gali pardavinėti kokybiškus produktus. „Lidl“ dirba su dideliais gamintojais, perka iš jų daug produkcijos ir yra jiems svarbus pirkėjas, dėl to sugeba gauti gerą savikainą.

„Netikiu, kad Lietuvai būtų gamina atskira, dar labiau nupiginta produkcija. Tos pačios prekės, kurios gabenamos Vokietijos ar kitų užsienio šalių rinkai, patenka ir į Lietuvą. Tiesiog už labai gerą savikainą“, – sako L. Šimonis.

REKLAMA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovė spaudai Jurgita Savickaitė informuoja, kad tirdami prekių kokybę neanalizuoja jų atskirai pagal prekinius ženklus.

„Kažkokių tendencijų, kad būtent būtų kreipiamasi dėl pigiųjų prekinių ženklų produkcijos nepastebėjome. Jie taupo pakuotėms, reklamoms, gal kitokiems dalykams, bet produktai turi atitikti saugos ir kokybės reikalavimus. Kokybė tikrinama ir kontroliuojama. Ir gamintojai, ir prekybininkai atsako už tinkamą ženklinimą, kokybę. Bet kokiu atveju sudėtis turi būti nurodyta, vartotojas turi pasirinkti skaitydamas ženklinimo instrukciją“, – komentuoja J. Savickaitė.

Pigesnių prekių vaikymasis – malonumas

Ne vienas ekspertas jau teigė, kad „Lidl“ siūlomos kainos su laiku keisis. Tai galime pamatyti ir šiandien, kuomet pomidorai kainavę 0,66 eur, dabar kainuoja 0,79 eur.

L. Šimonis tikina, kad „Lidl“ nori pademonstruoti ir sudaryti mažų kainų įspūdį, tad tikrai kurį laiką prekės turėtų būti pardavinėjamos gerokai pigiau nei įprasta. 

„Manau su laiku kainos truputėlį kils, kiek jos kils, sunku prognozuoti“, – sako ekspertas.

L. Šimonis prideda, kad visgi svarbiausias aspektas išliks apsipirkinėjimo malonumas, kurį teikia tiek tam tikri prekiniai ženklai, tiek akcijos. 

REKLAMA

„Puikiai suvokiu kaip marketingistas, kad kai kurios prekės verte iš tikrųjų pervertintos ir pardavinėjamos brangiau nei turėtų būti, kažkokia legenda apie brandą ar jo istoriją ir žmonės perka. Jei žmogui malonu stovėti eilėje, pirkti pigesnes prekes, vaikytis nuolaidų, viskas suprantama. Manau nemažai žmonių tai daro ne tiek dėl finansinių dalykų, tai tapo tam tikru sportu ir malonumu Lietuvoje. Kai kuriems tikrai trūksta pinigų ir jie tai ne dėl malonumo daro. Kurį laiką „Lidl“ tikrai gali teikti labai gerą kokybės ir kainos santykį. Ar geriausią, negaliu teigti“, – sako L. Šimonis.

Didiesiems prekybos tinklams belieka laukti

Pasak L. Šimonio, didiesiems prekybos centrams jokių specialių priemonių imtis nėra reikalo. Reikia laukti grįžtančių klientų ir dirbti gerai dirbti tą darą, kurį dirbo iki šiol.

„ „Norfa“ parduotuvių kaštus mažino, krūva savų nuosavų gamyklų ir ten tiekė prekes, reikia toliau ta linkme eiti ir tikrai nei bankrutuos, nei ką. „Maximai“ ir toliau teikti didelį pasirinkimą, o be didžiulių nuolaidų „Maximą“ sunku įsivaizduoti. Galbūt sureaguojant į naują žaidėją pabandyti įprastose kategorijose, kur jau prekės pabodusios, atsivežti ir pasiūlyti naujų. „Rimi“ nelabai aiškią strategiją turi, lyg bando daryti truputį brangesnes prekes ir aukštesnės kokybės siūlyti, bet nei jų parduotuvių, nei prekybos tinklo dydis nėra pritaikytas tam. Gana jiems sudėtinga, bet ir iki „Lidlo“ buvo sudėtinga. „Prisma“ – keistas tinklas, visada pustuštis, bet ten visada tos prekės gerokai kitokios ir pirkėjai, jei perka, tai pastebėjau, kad ganėtinai daug“, – pasakoja L. Šimonis.

REKLAMA

Pašnekovas išskiria „Iki“ tinklo strategiją. Tai daug mažų parduotuvėlių šalia namų. Pasak jo, ši strategija yra tinkama.

„Taip pat nors atrodo, kad vienas žingsnis nesusijęs su „Lidl“, tačiau manau, kad „Iki“ pagalvojo, jog gali pademonstruoti ko „Lidl“. „Iki“ pradėjo siūlyti šviežias lietuviškas bulves. „Lidl“ šiuo metu ir taip apkrautas darbais: atidarymas, nuolat tuštėjančios prekių lentynos, daugybė pirkėjų, tad įvykdyti centralizuotą šviežių lietuviškų bulvių tiekimą – sunku. Tad šis „Iki“ žingsnis yra vienas pavyzdžių, kaip reikia elgtis“, – įsitikinęs ekspertas.

Jis taip pat pastebi, kad didžiausią įtaką „Lidl“ atėjimas turėtų padaryti turgui ir mažoms parduotuvėlėms. Kaimuose esančios parduotuvėlės gali būti ramesnės, nes rinka per maža „Lidl“ atėjimui, o turgeliuose ūkininkai gali išsiskirti rinktine vietine produkcija, tv3.lt portalui kalbėjo ekspertas.

 

 

Laima
2016-06-07 08:40:05
Mano ,kaip vartotojo krepšelis kainavo 20 €. Su šeima vos partempeme 4 Lidl maišelius ,o jei bučiau apsipirkus Maxsimoje bučiau išleidus du kartus tiek.
Rašo lentelėje vėl nesamones ekspertai. Na ,o jei kainos kils tai važiuosim apsipirkti įLenkija.
Ir paliksime Lenkijoje daugiau nei puse uždirbtų pinigų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ingrida 2016-06-07 19:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal jau uzteks tu uzsakytu maximiniu straipsniu? Nu jofana,nuo kada maximoj sviestas 0.87€?Nesenai akcija per ta pacia tv3 reklamavo,kai reguliari kaina 1,39€ uz sviestuka buvo pamazinti iki 0.99€(nepamenu tik kuria diena tiksliai)   ATSAKYTI
ekps 2016-06-07 15:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
plikyti ryziai liddle 800gramu 99 centai. nesamones raso. cia tie kainu lyginimai patys durniausi. sulygina lieviausias prekes    ATSAKYTI
pp 2016-06-07 15:36:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tupas zurnalistas lygina optima linijos kainas su lidl   ATSAKYTI
durniai 2016-06-22 10:42:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu jo, ko jus lyginat certifikuotas aukštos kokybes lidl prekes su iki rimi ir maximos šūdais.
ir tai nesuprantu kaip lidlui pavyksta išlaikyti geras kainas ir geros kokybes bei skonio prekes.
žurnalistai lidle net nebuvo, nes ten yra dar sviestas už berods 75ct. labai skanus  
vaikis 2016-06-07 13:12:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazin kas uzsake sita straipsni. Kiek maciau ir kiek buvau pats kainos geresnei nei musu MAMA m. ..   ATSAKYTI
Pieva 2016-06-07 12:40:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai gal čia dabar tokios kainos Maximo pradėjo "rastis" :)   ATSAKYTI
Ss 2016-06-07 12:32:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jeigu tokios kokybiškos prekės, tai kodėl prieš porą metų cento piene buvo rasta žiurkė?!   ATSAKYTI
Erikas 2016-06-07 11:32:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtų malonu jei straipsnį ištrintumėte, nes šūda malat. Lidl žymiai mažesnes kainos ir nepudrinkit čia visiem smegenu su tuo palyginimu.   ATSAKYTI
Lid l 2016-06-07 11:30:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzsakytas. Straipsnis. :D
Nu kaip galima taip. NUSISNEKETI.   ATSAKYTI
Andrius 2016-06-07 10:51:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Maximinis straipsnis 100 procentu
   ATSAKYTI
Nu jo 2016-06-07 09:53:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Daba maxima imsis visu priemoniu ispilti kuo daugiau srutu ant Lidlu. Jau daug ko nebeperku is maxes vien del to, kad nekokybiskas prekes stumia uz kokybiskos kaina. Ir nesvarbu akcijos - sudo ir dykai neimu.   ATSAKYTI
Margarita 2016-06-07 09:52:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lidle išleidau 20€ atsinešiau 4 maišus, tuo tarpu Iki ( arčiau namu, dažniau užsuku) už tokia suma galejau iseit su vienu pustuščiu... apie ka kalba eina?
Ir išvis koks kam skirtumas kokios ten kainos, kas nores pirks Lidle, kas nenores nepirks    ATSAKYTI
Agne 2016-06-07 09:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Laima jums pritariu mes ir nusipirkom uz 16 eur ir pasiemem tris krepsius , uz tj ka pirkom maksimoj butume sumokeja dvigubai.   ATSAKYTI
ELA 2016-06-07 09:27:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia kalbet nesamoniu,kad LIDLE prasta kokybe! Maximoj uz slamsta daug didesnes kainos!!!! O LIDLE pati pirkau ir desreliu ir kitu produktu ,labai patiko,ir kokybe gera!!   ATSAKYTI
... 2016-06-07 09:13:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Iš kur tokios kainos??? Aš iš Lidl pirkau mažesnėmis kainomis, ir tik nereikia čia įrodynėti, kad maximoj pigiau...   ATSAKYTI
Eligijus 2016-06-07 09:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuo kada batonas 23ct ? Ar jau imam ir lyginam pigiausią batoną maximoj su normaliu Lidl ? :)   ATSAKYTI
Meilutia 2016-06-07 12:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu tikrai nuo kada maximoje galima rasti batona uz 23ct????????????????? Trinkit sita straipsni nebezino ko daugiau griebtis. Taip slyksciai purva pilti ant konkurentu siaubas!!!!!!!! Maximai ir kietiems prekybcentriams turetu buti GEDA.... .!!!!   
Laima 2016-06-07 08:40:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mano ,kaip vartotojo krepšelis kainavo 20 €. Su šeima vos partempeme 4 Lidl maišelius ,o jei bučiau apsipirkus Maxsimoje bučiau išleidus du kartus tiek.
Rašo lentelėje vėl nesamones ekspertai. Na ,o jei kainos kils tai važiuosim apsipirkti įLenkija.
Ir paliksime Lenkijoje daugiau nei puse uždirbtų pinigų.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Tragiška avarija Vilniaus rajone
DABAR RODOMA
Tragiška avarija Vilniaus rajone
DABAR RODOMA
Šiluma apleidžia Lietuvą: žadamas lietus, vietomis gresia kruša
DABAR RODOMA
Prabilo su ekskavatoriumi susidūrusio BMW vairuotojas: maniau, kad mane mato
DABAR RODOMA
Žmoną ir sūnų subadęs senolis teisme šaukėsi Dievo
DABAR RODOMA
Kelmėje vyras išžudė šeimą
DABAR RODOMA
„FaceApp“ kratosi kaltinimų
DABAR RODOMA
Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Romainiuose nudurtas jaunas vyras
DABAR RODOMA
Įtariamoji nužudymu suimta trims mėnesiams
DABAR RODOMA
Moteris pas gydytojus papuls tik 2021 m.
REKLAMA
Jan Wykrytowicz (nuotr. asm. archyvo)
Didžiausia žiniasklaidos grupė Baltijos šalyse „All Media Baltics“ ir „Atende Software“, sutarė dėl daugiašalio bendradarbiavimo kuriant ir plėtojant naujos kartos vaizdo ...
Asociatyvi nuotr. (nuotr. Fotodiena.lt)
Elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pašalino gedimą ir atnaujino elektros tiekimą Marijampolės mieste ir jo apylinkėse esantiems vartotojams. „Litgrid“ ...
(nuotr. Andrius Ufartas/fotobankas)
Nuo kitų metų pareiginės algos bazinis dydis turėtų būti didinamas 3 eurais arba 1,73 proc. Dėl to politikų, teisėjų, pareigūnų, valstybės tarnautojų, kitų biudžetinių įstaigų ...
Lidl parduotuvė G9 (bendrovės nuotr.)
Jau po savaitės Gedimino pr. 9 esančiame prekybos centre G9 įsikurs nauja prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvė. Anksčiau čia ilgą laiką veikė „Rimi“ parduotuvė. Kaip rašoma ...
Traktorius (Policijos nuotr.)
Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako, jog būtina apsispręsti, ar mokestis būtų taikomas visam transporto ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų