„Lietuvos rytas“ užtikrintai žengė į LKF taurės pusfinalį

Puikią gynybą pademonstravusi „Lietuvos ryto“ komanda LKF taurės ketvirtfinalyje užtikrintai 78:63 (20:18, 18:17, 22:10, 18:18) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ klubą. Šeštadienį vilniečiai pusfinalyje susitiks su „Neptūno“ arba „Šiaulių“ ekipa.

LKF taurės turnyras yra rengiamas Kauno „Žalgirio“ arenoje, o dėl pirmojo sezono trofėjaus kaunasi aštuoni LKL klubai.

Startinis „Lietuvos ryto“ penketas: A.Juškevičius, M.Gecevičius, T.Leslie, G.Orelikas ir A.Kavaliauskas.

Pirmuosius vilniečių taškus tolimu metimu pelnė T.Leslie - 3:2. M.Gecevičius pataikė tritaškį, A.Kavaliauskas realizavo baudos metimus - 10:4 (4 min.). Puikus vilniečių žaidimas tęsėsi - 15:7.

Kėlinuko pabaigoje alytiškiai surengė spurtą ir sušvelnino skirtumą - 20:18.

K.Natiažko atliko perdavimą B.Baronui ir šis nubaudė varžovus tiksliu metimu - 29:23 (13 min.).

Aikštėje pasirodė likę atsarginiai „Lietuvos ryto“ krepšininkai, tačiau nei S.Jasaičiui, nei M.Moseriui pasižymėti nepavyko.

Prieš didžiąją pertrauką „Dzūkijai“ pavyko ištirpdyti sostinės klubo persvarą iki 3 taškų (38:35).

Komandos toliau keitėsi rezultatyviais išpuoliais. A.Juškevičiaus mestas kamuolys pasisukęs ant lanko įkrito į krepšį ir skirtumas vėl kiek išaugo (52:43).

M.Nicola auklėtiniai visiškai sustabdė varžovų puolimą ir po trijų kėlinių užtikrintai pirmavo - 60:45.

„Dzūkijos“ gynėjas R.Juknevičius bandė atkurti intrigą, tačiau į alytiškio taiklius šūvius „Lietuvos rytas“ atsakė B.Barono tritaškiu ir A.Kavaliausko taškais. M.Moseris įspūdingu bloku „apdovanojo“ varžovą, o A.Kavaliauskas galingu dėjimu sudrebino „Dzūkijos“ krepšį (70:53, 36 min.).

Priešpaskutinę susitikimo minutę S.Jasaitis dvitaškiu metimu galutinai palaidojo A.Urlepo treniruojamos komandos šansus išsigelbėti - sostinės klubas laimėjo 78:63.

„Lietuvos rytas“: A.Juškevičius 19, M.Gecevičius (8 rez. perd.) 14, B.Baronas 13, A.Kavaliauskas 10, G.Orelikas 6, Ž.Janavičius 4.

„Dzūkija“: F.Dmitrijevas 13, M.Paliukėnas 12, A.Lapeta (9 atk. kam.) 9, R.Juknevičius 8, O.Mačernis 5.