REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete surengtos diskusijos dėl afrikinio kiaulių maro plitimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje rodo, kad esama nemenko atotrūkio tarp to, ką Europos Komisija teigia daranti, ir realios situacijos nukentėjusiose šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveikintina tik tai, kad Europos Komisija turi pakankamai informacijos apie maro plitimą ir taikomas priemones. Tačiau susidaro įspūdis, kad problemos sprendimas daugiau paliekamas su maru susidūrusioms šalims“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

REKLAMA

Pasak jo, Europos Komisijos atstovai komiteto nariams pateikė kelias geras žinais: bus didinamas kovos su maru biudžetas, taip pat siekiant stiprinti maro suvaldymą bus įtraukta daugiau suinteresuotų šalių – miškininkai ir medžiotojai.

„Komisija teigia, kad kovai su afrikiniu kiaulių maru šiemet buvo skirta trys su puse milijono eurų. Kadangi ši suma skirta dar prieš marui paplintant, ją ketinama artimiausiu metu padidinti atsižvelgiant į šalių narių pakoreguotas veterinarijos programas. Lėšų bus skirta ir kompensacijoms už kiaulių skerdimus. Europos Komisija svarsto imtis ir papildomų prevencinių priemonių, tačiau nesiūlo šaudyti šernų ar tverti tvoros Rusijos arba Baltarusijos pasienyje. Komisija teigia rekomenduojanti leisti šernams nugaišti, nes liga pakerta 5 kartus daugiau šernų nei jų medžioklė“, – komitete Europos Komisijos pateiktą informaciją apibendrino B. Ropė.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Parlamento narys sako, kad Europos Komisija užtikrino turinti lėšų tiek ūkininkų, tiek didesnių kiaulių augintojų patirtiems nuostoliams kompensuoti. Vis dėlto sprendimus žadama priimti tik netolimoje ateityje.

„Šiandien žmonės Lietuvoje nežino, ką daryti. Buferinėje zonoje jie išpjovė visas kiaules, tačiau kompensacijų negavo. Jie nežino, ką daryti toliau: ar investuoti į ūkių apsaugą, ar keisti darbo profilį. Nuolatinis sprendimų atidėliojimas yra nepateisinamas. Atrodo, kad laukiama, kol maras apims visą Europą, ir tik tuomet bus priimti sprendimai. Ar iš tiesų to laukiama?“ – Komisijos atstovų klausė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas Europos Parlamento narys B. Ropė.

Europos Komisija patikino, kad seka situaciją. Artimiausias posėdis šiuo klausimu, kuriame dalyvaus tiek Europos Komisijos ekspertai, tiek veterinarijos tarnybų, miškininkų ir medžiotojų atstovai, vyks jau kitą savaitę Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų