Balandžio 26-27 dienomis Kaune vyko net dvejos fechtavimo varžybos – Lietuvos studentų čempionatas bei Jaunimo iki 24 metų čempionatas, teigiama pranešime spaudai.

Pirmąją dieną jėgas išmėgino studentai – iš viso 37 dalyviai iš 7 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Merginų špagos rungtyje nugalėjo Lina Batulevičiūtė (Vilniaus universitetas – VU), finale 15-11 įveikusi Pauliną Bajorūnaitę (Kauno technologijos universitetas), o dvi trečiąsias vietas pasidalijo Rimantė Pacevičiūtė bei Paulina Matlauskaitė (abi atstovavo Vilniaus universitetą).

Vaikinų špagos rungtyje aukso medaliu pasipuošė Paulius Aleksandravičius (Kauno technologijos universitetas) finale 15-6 nugalėjęs Andrių Vasiliauską (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas). Bronzos medaliai atiteko Lukui Kontrimavičiui (Lietuvos edukologijos universitetas) ir Žygimantui Jakimavičiui (Kauno technologijos universitetas).

Bendroje įskaitoje komandinę taurę nebe pirmus metus iš eilės laimėjo Vilniaus universitetas, antroje vietoje liko Kauno technologijos universitetas, trečioje - Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Sekmadienį fechtuotojai susirungė jaunimo iki 24 čempionate. Tarp 14 merginų špagininkių geriausia buvo Viktė Ažukaitė, kovoje dėl aukso 15-14 nurungusi Pauliną Bajorūnaitę, tuo tarpu bronzos medaliai teko Akvilei Katkovaitei bei Rimantei Pacevičiūtei. Vaikinų špagos rungtyje tarp 21 dalyvio laimėjo Edgaras Dvariškis, finale 15-9 nugalėjęs Giedrių Kazakevičių, o pusfinaliuose suklupę Lukas Minkevičius bei Andrius Vasiliauskas pasidalijo trečiąsias vietas.