REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime – neskelbtas socialdemokratų ir konservatorių vadovų susitikimas

Grėsmė eurui ar L. Graužinienei (papildyta 16.12 val)

Seime antradienį vyksta iš anksto neskelbtas valdančiosios Socialdemokratų partijos (LSDP) ir opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybių susitikimas.

Premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius tikina, jog "vaivorykštės" koalicijos galimybė nėra svarstoma.

"Socialdemokratai ir konservatoriai susitinka aptarti reikšmingų valstybei klausimų. Natūralu, kad didžiosios partijos bendrauja ir ieško bendrų sutarimų strateginiais klausimais, tokiais kaip – fiskalinės drausmės laikymasis, euro įvedimas. Čia nėra jokių sąmokslo teorijų ir nekalbama apie vaivorykštės koaliciją", - premjero A.Butkevičiaus komentarą BNS perdavė jo atstovė spaudai Evelina Butkutė - Lazdauskienė.

Pasak premjero, detaliau šį susitikimą galėtų komentuoti jame dalyvaujantys LSDP pirmininko pavaduotojai, kurie tame susitikime dalyvauja.

REKLAMA
REKLAMA

"Aptarsime svarbiausius klausimus, kalbėsime apie darbą Lietuvai", - BNS antradienį prieš susitikimą sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, paklaustas apie susitikimo tikslą.

REKLAMA

Po pokalbio su konservatoriais J.Olekas teigė, kad tęsiama "graži tradicija parlamentinių pokalbių svarbiausiais valstybei klausimais tarp parlamentinių frakcijų ir partijų". Anot jo, daugiausia dėmesio skirta euro įvedimui 2015 metais.

"Man atrodo, kad mūsų nuomonės yra labai artimos, ir manau, kad svarbūs valstybei tikslai bus pasiekti tiek opozicijai, tiek pozicijai kartu dalyvaujant", - teigė krašto apsaugos ministras.

Jo tvirtinimu, šiuo klausimu būtinas ne tik valdančiųjų, bet ir opozicijos palaikymas, nes "tai yra bendras valstybės reikalas, o ne vienų socialdemokratų ar daugumos klausimas".

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar susitikimą su opozicijos atstovais inspiravo pastarųjų dienų koalicijos partnerių elgesys, kai jie suabejojo euro reikalingumu, J.Olekas tik priminė, kad šios dvi partijos svarbiausius klausimus aptardavo ir ankstesnėse parlamento kadencijose, kai ir vieni, ir kiti buvo valdžioje bei opozicijoje.

"Mes pozityviai vertiname, kad socialdemokratai pakvietė tokiam pokalbiui (...). Tikrai esame pasiruošę ir toliau būdami opozicijoje elgtis konstruktyviai, remti svarbių strateginių tikslų įgyvendinimą, kaip šiuo atveju euro įvedimą. O jeigu tai pakeliui padeda socialdemokratams suvaldyti nelabai racionaliai besielgiančius koalicijos partnerius, vardan Lietuvos svarbių strateginių tikslų mes pasirengę ir tokį vaidmenį atlikti", - po susitikimo žurnalistams Seime sakė opozicijos lyderis, TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie teigė, kad apie galimą naujos valdančiosios koalicijos sudarymą nekalbėta.

Pasak partijų atstovų, nesvarstytas ir opozicijos grasinimas skelbti nepasitikėjimą Seimo pirmininkei "darbietei" Loretai Graužinienei, jeigu ji nepakeis pozicijos dėl euro.

"Apie atskirus ponus ir ponias nekalbėjome, apie Seimo pirmininkę - taip pat", - tikino J.Olekas.

"Matome, kad mūsų paraginimas premjerui suvaldyti Seimo pirmininkę ir pasakymas labai aiškus, kad jeigu Seimo pirmininkė nepasiduos būti suvaldoma, mes inicijuosime nepasitikėjimą ja, kad tai situaciją bent šiek tiek šiam momentui stabilizavo, bet ar tai yra ilgam, tikrai negalime atsakyti. Su nerimu vertiname situaciją, kurią dabar matome koalicijoje. Norint 2015 metais eurą dar reikia priimti nemažai svarbių įstatymų, o kaip matėme, per pastarąją sesiją Seimo pirmininkė moka labai mikliai kaitalioti darbotvarkes, vieši pareiškimai ir realūs veiksmai Seimo salėje gali būti visai priešingi", - svarstė A.Kubilius.

REKLAMA

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos pirmininkė L.Graužinienė neseniai pareiškė nepalaikysianti euro įvedimo, nesutarus dėl to koalicijoje. Ji priekaištavo, kad neva su koalicijos partneriais nebuvo derinta euro įvedimo data. Taip pat parlamento vadovė pareiškė, kad norint 2015 metais įvesti eurą, minimali alga turi siekti 1509 litus.

Antradienį po valdančiųjų politinės tarybos L.Graužinienė teigė, jog jos pasisakymai dėl privalomos 1509 litų minimalios mėnesinės algos įvedant eurą buvo "partijos startinė derybinė pozicija"

A.Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė pernai birželį yra patvirtinusi nacionalinį euro įvedimo planą, pagal kurį eurą norima įsivesti 2015 metais.

REKLAMA

Susitikime antradienį dalyvavo socialdemokratų partijos vadovybės atstovai - ministras J.Olekas, Seimo pirmininkės pavaduotojas Gediminas Kirkilas ir teisingumo ministras Juozas Bernatonis, taip pat - trys konservatorių vadovybės atstovai: partijos pirmininkas opozicijos lyderis Andrius Kubilius, jo pavaduotojos partijoje parlamentarės Rasa Juknevičienė ir Irena Degutienė.

Tos pačios sudėties abiejų partijų derybininkai 2006 metais derėjosi dėl vadinamosios "vaivorykštės" koalicijos, tačiau tąkart derybos nebuvo sėkmingos. Kiek vėliau konservatoriai sutiko remti socialdemokratų mažumos Vyriausybę, kuriai iki 2008 metų vadovavo G.Kirkilas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų