0

Brazilijos Salvadoro mieste šiandien įvyko Konfederacijų taurės rungtynės dėl trečiosios vietos. Bronzos medalius tik po vienuolikos metrų baudinių serijos iškovojo Italija, kuri šioje „futbolo loterijoje“ 3-2 įveikė Urugvajų. Pagrindinis ir pridėtasis mačo laikas pasibaigė taikiai 2-2.

Mačo pradžioje rimtų progų sukurta nebuvo, bet kiek vėliau pavojingą perdavimą atliko Diego Forlanas, tačiau Edinsonas Cavani nepasiekė kamuolio. Kitoje aikštės pusėje Giorgio Chiellini galva smūgiavo šalia vartų.

24 mačo minutę Italijai pavyko išsiveržti į priekį. Alessandro Diamanti atliko labai klastingą smūgį, kuris pasibaigė gan kuriozišku įvarčiu. Tiesa, paskutinis kamuolį palietė Davide Astori, todėl jis ir buvo įrašytas kaip įvarčio autorius.

Urugvajus į tai atsakė stipriu Luiso Suarezo smūgiu, tačiau Gianluigi Buffonas apgynė savo vartus. Sužaidus daugiau nei pusvalandį E.Cavani įmušė įvartį galva, tačiau puolėjui buvo užfiksuota nuošalė ir rezultatas nepasikeitė. Kitoje aikštės pusėje Fernando Musleras savo vartus išgelbėjo nuo stipraus Stephano El Shaarawy smūgio.

Kėlinio pabaigoje G.Buffonui teko atremti dar kelis tolimus varžovų smūgius, tačiau daugiau įvarčių pirmajame kėlinyje nebuvo.

Antrojo kėlinio pradžia buvo rami ir šansų pasižymėti nesukūrė nei viena rinktinė. Visgi 58 minutę Urugvajui pavyko išlyginti rezultatą. Po greitos kontratakos įvartį įmušė „Napoli“ puolėjas E.Cavani.

Įpusėjus kėliniui G.Buffonas sužaidė tiesiog įspūdingai, kai atlaikė dvigubą D.Forlano smūgį. 73 minutę Italijai pavyko dar kartą išsiveržti į priekį, kai tobulą baudos smūgį atliko A.Diamanti.

Visgi Italija pirmavo tik penkias minutes, kadangi E.Cavani taip pat atliko puikų baudos smūgį ir išlygino rezultatą.

Antrojo kėlinio pabaigoje aktyviau žaidė Italija, kuri tikrai nenorėjo antrą kartą iš eilės žaisti pratęsimo. Tačiau daugiau įvarčių per pagrindinį mačo laiką įmušto nebuvo ir rinktinėms visgi teko žaisti pratęsimą.

Pirmajame pratęsimo kėlinyje vyko ramus žaidimas ir rinktinės progų beveik nesukūrė. Antrojo pratęsimo kėlinio metu Italija liko žaisti dešimt prieš vienuolika, kadangi Riccardo Montolivo už pražangą gavo antrą geltoną kortelę.

Urugvajus, turėdamas kiekybinį pranašumą, perėmė iniciatyvą, tačiau trečio įvarčio jie taip ir neįmušė. Sėkmingai apsigynę italai antrą kartą iš eilės stojo mušti vienuolikos metrų baudinius. Šį kartą Italija reabilitavosi ir laimėjo baudinių seriją rezultatu 3-2. Italijos vartininkas G.Buffonas atlaikė net tris varžovų smūgius.