• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar smarkiai peršalęs vairuotojas turėtų sėsti prie vairo? Apskaičiuota, kad peršalus sugebėjimas vairuoti automobilį suprastėja maždaug 50 proc. Žmogaus, jaučiančio sunkius peršalimo simptomus, reakcijos trukmė yra ilgesnė nei asmens, kuris išgėrė keturis didelius stiklus viskio, skelbia Telegraph.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimas įrodė, kad sunkiai peršalę vairuotojai yra linkę staigiai stabdyti ir turi problemų sklandžiai įveikdami posūkius – tai lemia suprastėjusi orientacija aplinkoje. „Prasta savijauta tiesiogiai veikia mūsų elgesį kelyje, koncentraciją ir galimybes tinkamai įvertinti situaciją”, – sako „Renault” vairavimo mokyklos vadovas.

REKLAMA

TheAA.com duomenimis, vienas iš penkių vairuotojų pripažįsta vairavęs automobilį sirgdamas gripu arba sunkiai peršalęs. Kai čiaudime vairuodami automobilį didesniu nei 100 km/h greičiu, yra tikimybė, kad daugiau nei 60 m važiuosime užmerktomis akimis.

Stipriai peršalusius vairuotojus taip pat blaško varvanti nosis, galvos ar akių skausmas. „Ieškodami nosinaitės peršalę vairuotojai nustoja stebėti kelią arba trina savo akis ir todėl kelia pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams”, – aiškina „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

Sergantys žmonės pavargsta kur kas greičiau, o tai ypač svarbu ilgų kelionių metu. „Medikamentus nuo peršalimo vartojantys vairuotojai visada turėtų perskaityti informacinį lapelį. Kai kurie vaistai gali turėti neigiamą poveikį vairavimui”, – sako instruktoriai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų