0
TV3

Lietuvos atstovas Aleksandras Kazakevičius Londono olimpinių žaidynių graikų-romėnų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 74 kg sekmadienį iškovojo bronzos medalį.

Šių metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas 26-erių metų A. Kazakevičius kovoje dėl bronzos įveikė triskart pasaulio vicečempioną 27-erių metų daną Marką Overgardą Madseną (Mark Overgaard Madsen).

Interviu su olimpinius prizininku: Medalį iškovojęs A. Kazakevičius: bronzą galima ir pamušta akimi laimėti

Pirmajame kėlinuke per 90 sek. nei vienam sportininkui nepavyko įgyti pranašumo, o kovoje parteryje Aleksandrui pavyko atsilaikyti prieš varžovo atakas ir pelnyti tašką. Antrajame kėlinuke taip pat viskas sprendėsi parteryje. Šį kartą atakuoti teko Lietuvos atstovui. A. Kazakevičius atliko ridinį ir pelnė pergalingus du taškus.

Pusfinalyje lietuvis turėjo pripažinti pasaulio ir Europos čempiono 21-erių metų ruso Romano Vlasovo pranašumą (0:3, 0:1). Lietuvos imtynininkas tęs kovą dėl bronzos medalio. Jo varžovas paaiškės po paguodos turnyro.

„Rusas šįkart pranašesnis. Praleidau vieną veiksmą. Pats galėjau kažką padaryti, bet taip susiklostė kova. Jis šiuo metu geresnis. Laukiu varžovo iš paguodos turnyro. Laimiu – bronza“, – po pralaimėjimo pusfinalyje sakė A. Kazakevičius.

Trenerio Ruslano Vartanovo nuomone, rusas – pagrindinis šio turnyro favoritas. „Varžovai vieni kitus labai gerai pažįsta. Medžiaga puikiai išstudijuota, - kalbėjo jis. – Mūsų atletui nedavė progos suaktyvinti savo poziciją parteryje. Aleksandras pirmą varžovo puolimą „užgesino“, o antras ruso greitai ir techniškai buvo atliktas. Judesys buvo geras varžovo. Tikimės, kad kitoje kovoje dėl medalio Aleksandras parodys, kad vertas plojimų.“

A. Kazakevičius ketvirtfinalyje 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) nugalėjo 25-erių metų švedą Robertą Rozengreną, kuris praėjusių metų pasaulio čempionate užėmė penktąją vietą. „Stengsiuosi kovoti iki galo, iki medalio. Liko dar du šansai. Galima dar iškovoti tą medalį“, - kalbėjo A. Kazakevičius po kovos su Švedijos imtynininku.

Pirmojoje kovoje - aštuntfinalyje - A. Kazakevičius įveikė 29-erių metų vengrą Peterį Bacsi. Pirmąjį kėlinuką 1:0 laimėjo vengras, o antrąjį tokiu pačiu rezultatu - Lietuvos imtynininkas. Beje, antrojo kėlinuko pabaigoje Vengrijos imtynininkas patyrė kojos traumą, tačiau po nedidelės pertraukėlės vėl pasirodė ant kilimo. Besibaigiant trečiojo kėlinuko laikui, P. Bacsi dėl kojos traumos nebegalėjo tęsti kovos.

„Gal man kiek ir pasisekė, kad varžovas, kurio stiprioji pusė - kova parteryje, nebegalėjo kautis iki galo, - sakė A. Kazakevičius, kuriam vengras galva labai stipriai sumušė antakį. - Iki šiol tarpusavyje kovojome tris kartus. Man buvo pavykę varžovą įveikti du kartus“.