D. Grybauskaitė (nuotr. SCANPIX)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius ketvirtadienį, anot Seimo Antikorupcijos komisijos narių, melavo žurnalistams.

J. Markevičius po komisijos posėdžio, kuriame nagrinėti Finansinių nusikaltimų tarnybos vadovų atleidimo klausimai ir galimo slaptos informacijos apie numatomus pareigūnų veiksmus prieš banką „Snoras“ nutekinimo peripetijos, teigė į komisiją atvykęs savo noru.

Pasak J. Markevičiaus, jis tiesiog pats nutaręs pakartoti Prezidentės poziciją ir todėl pasiprašęs priimamas.

Toks teiginys apstulbino tiek komisijos pirmininką Ligitą Kernagį, tiek jos narį Naglį Puteikį. „Komisijoje yra viskas užfiksuota – mes jį oficialiai iškvietėme ir net derinome laiką“, – sakė N. Puteikis. Abu politikai pareiškė, kad taip kalbėdamas patarėjas tiesiog meluoja.

Maža to, patarėjas, kaip aiškėja, pateikė kitokią poziciją, nei prezidentūra palaikė iš pradžių. Pradžioje prezidentūra parėmė FNTT vadus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą atleidusį Raimuną Palaitį. Dabar Seimui J. Markevičius aiškina, kad prezidentūra tik gavo informaciją ir niekur nesikišo.

REKLAMA

Šis teiginys taip pat yra panašus į melą. Tik šiuo atveju meluoja arba patarėjas, arba V. Gailius, trečiadienį viešai pasakęs, kad D. Grybauskaitė jam net asmeniškai buvo nurodžiusi atleisti pavaduotoją V. Giržadą.

Anksčiau minėtos Valstybės saugumo departamento (VSD) slaptos pažymos liudijimuose, Balsas.lt žiniomis, nebeliko. Kalbama tik apie „informaciją“, tapusia atleidimo pretekstu.

Seimo komisijos nariai, paklausti, koks įspūdis jiems susidaręs apie bendrą valstybės paslapčių apsaugos sistemos lygį, neslėpė, kad jis tragiškas. „Iš esmės sakyčiau, kad tos paslaptys nesaugomos“, – sakė N. Puteikis.

Garsieji pasitarimai Generalinėje prokuratūroje, iš kur kažkas neva nutekėjo, galėjo vykti išvis nuo šnipinėjimo net minimaliai neapsaugotose patalpose, kai buvo varstomos durys, garsiai diskutuojama, nešiojama kava ir vaikščiojo nežinia kiek žmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE:

D. Valys nemano, kad informaciją dėl „Snoro“ nutekino prokurorai (foto)

FNTT paslapčių skandale poligrafo nepakanka – apklausų dar bus (foto)

Seime į klausimus dėl FNTT skandalo atsakinėjo prokurorai (foto)


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2012-02-23 13:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Supratau, kad mūsų valstybėje daug kur dirba "šūdini", bet, kad tiek daug ir tip plačiai išplitę - nemaniau. Įdomu, kokie dabar bus prezidentės reitingai?
Atsakyti
0

s
smelio deze
2012-02-23 13:37:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
trept trept kojele :D
Atsakyti
0

P
Publijus
2012-02-23 13:49:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matomai jau svyla padai visos šitos aferos organizatoriams.Ar gali sveiko proto žmogus,net ne pareigūnas,teigti,kad prezidentūra nesikišo po to,kai Garliavoje Prezidentė tiesiai šviesiai pareiškė,kad čia Palaitis visiškai ne prie ko.Taigi turim visišką absurdą,mamytė jau pradeda kalbėti batkos stiliumi ir su ne mažesne arogancija.Ji jau net nesusivokia,kad FNTT vadovų atleidimas yra Palaičio kompetencija ir kad toks pareiškimas žemina ne Gailių,bet būtent Palaitį.Bet noras parodyti,kas šitoje virtuvėje šeimininkė,nugalėjo sveiką protą.Tuos sprendimus padaryti ją,žinoma įkalbėjo šitas pats patarėjas.Todėl dabar ir elgiasi kaip infuzorija.Bando vaidinti prašalietį,kad visas jo klanas nenukentėtų jau vien del mamytės nusišnekėjimo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų