patarėjas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patarėjas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patarėjas“.

Prezidento Nausėdos vyriausiuoju patarėju skiriamas Dilba

Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vyriausiąjį patarėją Jareką Niewierowiczių pakeis Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba. Kaip pranešė Prezidentūra nuo pirmadienio, liepos 15 dienos, jis taip pat pradės eiti Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovo pareigas. „Dėkoju Jarekui Niewierowicziui, kuris visą pirmąją mano kadenciją dėjo daug pastangų, kad Lietuva taptų žalesnė, inovatyvesnė, kad būtų apginti energijos vartotojų interesai.

Premjerės patarėjas Vaidas Navickas traukiasi iš pareigų

Premjerei Ingridai Šimonytei ekonomikos ir finansų klausimais patarinėjęs Vaidas Navickas traukiasi iš pareigų.  „Mano prašymu dėl asmeninių aplinkybių šiandien buvo mano paskutinė diena premjerės patarėjo pareigose. Esu be galo dėkingas premjerei už suteiktą galimybę pamatyti Vyriausybės darbą iš arti“, – savo feisbuko paskyroje ketvirtadienį rašė V. Navickas.  Jis teigė savo prašymą su premjere aptaręs dar praėjusių metų spalį.

Agnės Bilotaitės komandoje – du nauji patarėjai

Prie vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės politinės komandos prisidėjo du nauji patarėjai – Jolanta Margaitienė ir Edvardas Žukauskas. J. Margaitienė patars regionų plėtros ir vietos savivaldos klausimais, E. Žukauskas – valstybės tarnybos, antikorupcijos ir viešojo administravimo politikos valdymo srityse, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM). J. Margaitienė Kauno technologijos universitete yra įgijusi viešojo administravimo specialybę, anksčiau ji dirbo Radviliškio rajono savivaldyb...

Navicko interpeliacija bus atidėta? Kortas maišo Šimonytės patarėjas

Seimo opozicija iki ketvirtadienio stabdo interpeliacijos teksto žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui rengimą.  Interpeliacijos iniciatoriai ketina suformuluoti papildomų klausimų ministrui jų kilus po to, kai atsistatydinęs premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas žemės ūkio klausimais Ignas Jankauskas pareiškė, kad viena traukimosi priežasčių – nesutarimai su K. Navicku.

Arestovyčius: dronų problema bus išspręsta per dvi savaites

Masinių atakų panaudojant iranietiškus dronus problema Ukrainoje bus išspręsta per dvi savaites, pareiškė ukrainiečių prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius. „Ukraina netrukus gaus kelis šimtus dronų naikinimo stočių, o iki tol paprasčiausiai numušinėsime juos įprastinėmis priemonėmis“, – antradienį vakare per transliaciją „Youtube“ sakė O. Arestovyčius.
2022-10-19

Gitano Nausėdos patarėjas: neabejojame, kad iš NATO susitikimo parsivešime siektą rezultatą

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Kęstutis Budrys sako neabejojantis, kad iš antradienį Madride vykstančio NATO viršūnių susitikimo Lietuva grįš pasiekusi savo tikslą – Aljanso įsipareigojimą dėl brigados. Antradienį interviu Žinių radijui jis teigė, jog šiuo metu dar per anksti įvardinti konkrečią formuluotę, kuri bus įrašyta atnaujintuose strateginiuose planuose, tačiau neabejojo, kad Lietuvos norimas rezultatas bus pasiektas.
Aktualijos 2022-06-28

Zelenskio patarėjas įvertino, kada Ukrainoje gali baigtis karas

Ukrainoje – 101 karo diena. Penktadienį Volodymyro Zelenskio patarėjas Mykhailas Podolyakas duodamas interviu žiniasklaidai prakalbo ir apie tai, kada gali baigtis karas, ir apie tai, kad Ukraina netrukus gali pereiti į aktyvų kontrpuolimą. Anot jo, Ukraina jau pradėjo kontrpuolimo veiksmus prieš okupantus, tačiau tai dar nėra aktyvūs veiksmai. Yra laukiama, kuomet ginkluotė iš partnerių Vakaruose pasieks šalį, skelbia Unian. „Kada gausime pakankamai ginklų? Artimiausiu metu.
2022-06-04

Seimo pirmininkės visuomeniniu padėjėju tapo ukrainietis iš Visagino

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen visuomeniniu padėjėju tapo ukrainietis iš Visagino Vadimas Chomenko. „Nuo šiandien Vadimas – mano visuomeninis patarėjas. Jo veiklos laukas ir, galima, sakyti tikėjimas – tai pagalba Ukrainai bei iš jos kilusiems IT profesionalams“, – penktadienį feisbuke paskelbė parlamento vadovė. Pasak jo, Visagine gyvenantis V. Chomenko mato galimybę į šį miestą pritraukti ukrainiečius IT specialistus ir jį paversti technologijų centru.
Aktualijos 2022-04-08

Apie darbą prezidentūroje prakalbo pasitraukusi patarėja: koks Dianos Nausėdienės vaidmuo?

Praėjusį metų spalį Gitano Nausėdos komunikacijos grupę palikusi apžvalgininkė Regina Statkuvienė atvirauja, kad darbas Prezidentūroje buvo naudingas, tačiau jautėsi padariusi viską. Ji taip pat atskleidė ir darbo Daukanto aikštėje užkulisius, pirmosios šalies ponios vaidmenį.

Nausėdos komandą palieka vyriausiasis patarėjas Kuliešius

Iš pareigų traukiasi prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionaliniam saugumui Darius Kuliešius, jį pareigose nuo vasario vidurio pakeis Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus pavaduotojas, trečiadienį pranešė Prezidentūra. „Dėkoju Dariui Kuliešiui, kurio pastangomis buvo parengtas ir priimtas Korupcijos prevencijos įstatymas, svarbūs Valstybės gynimo tarybos sprendimai.
REKLAMA
REKLAMA

Nausėdos patarėjas: NATO atsakymai Rusijai – derinti su Lietuva

Prezidento patarėjas sako, kad Lietuva neturi prieštaravimų dėl NATO pateiktų atsakymų Maskvai į jos pasiūlymus dėl saugumo garantijų, nes pozicija derinta su visais partneriais, taip pat – ir su Lietuva. „Galėčiau pakomentuoti tiek, kad atsakymai buvo rengiami sąjungininkams glaudžiai konsultuojantis tarpusavyje ir dėl jų turinio prieštaravimų neturime“, – ketvirtadienį LRT sakė Darius Kuliešius.
Aktualijos 2022-02-03

Nausėdos patarėjas: stebėsime, ar Minsko grasinimai dėl krovinių tranzito – tik spaudimas

Lietuva stebės, ar Minsko pareiškimai drausti geležinkeliais gabenamų krovinių tranzitą iš Lietuvos yra tikri, ar tai – tik spaudimo priemonė, sako prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui Darius Kuliešius.

Ingridos Šimonytės patarėju tapo buvęs Lietuvos banko vadovas Vasiliauskas

Prie premjerės Ingridos Šimonytės komandos prisijungė buvęs Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Jo pavardė minima Vyriausybės puslapyje nurodytame patarėjų sąraše. Jame nurodoma, kad V. Vasiliauskas ministrei pirmininkei patars valstybės tarnybos klausimais. Premjerė I. Šimonytė žurnalistams Seime ketvirtadienį patvirtino, kad V. Vasiliauskas pradėjo dirbti šią savaitę, jis kuruos valstybės tarnybos, ypač aukštesnio rango vadovų pritraukimo klausimus.

Remigijaus Šimašiaus patarėju tapo viešųjų ryšių specialistas Taukačikas

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėju tapo viešųjų ryšių ir rinkodaros specialistas Kristinas Taukačikas. Kaip trečiadienį pranešė savivaldybė, patarėjas bus atsakingas už Vilniaus žaliosios politikos įgyvendinimo koordinavimą, projektų priežiūrą, bendruomenių telkimą žaliosioms miesto iniciatyvoms.  Pasak R. Šimašiaus, Vilnius artimiausiu metu planuoja pristatyti „beprecedentę žaliąją programą“, kurios kuravimu užsiims naujas komandos narys.
Aktualijos 2021-08-25

Prezidento patarėjas Mačiulis: Seimas išmetė į šiukšlių dėžę migrantų žmogaus teises

Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas praėjusią savaitę priėmęs Seimas išmetė į šiukšlių dėžę migrantų žmogaus teises, todėl šalies vadovas svarsto ir šių pataisų veto galimybę, sako prezidento patarėjas Povilas Mačiulis.

Prezidentas Lietuvos banko valdybos nariu paskyrė Krėpštą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo Lietuvos banko valdybos nariu paskyrė Simoną Krėpštą. Naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadove skiriama dabartinė Prezidento patarėja socialiniais klausimais Irena Segalovičienė.

Nausėdos komandą paliko patarėjas švietimui

Prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka jo patarėjas švietimo grupėje Šarūnas Radvilavičius.  Tai BNS patvirtino G. Nausėdos patarėjas Antanas Manstavičius. „Prezidento patarėjas Šarūnas Radvilavičius karjerą tęs nevyriausybiniame sektoriuje, šiandien yra jo paskutinė darbo diena“, – teigė jis.
Aktualijos 2021-06-23

Nausėdos patarėjas Mačiulis kreipėsi į maršo dalyvius: jo žodžius lydėjo plojimai ir šūksniai

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ketvirtadienį už aktyvumą padėkojo prie Prezidentūros susitinkusiems protestuotojams bei išsakė nerimą dėl nepriimto Referendumo konstitucinio įstatymo, teigdamas, kad piliečių nuomonės klausti reikia. „Norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, jog lietuviai yra aktyvi tauta, jūs parodėte, kad savo nuomonę ir savo įsitikinimus jūs galite ginti rodydami tai, girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote.

Cichanouskajos patarėjas: Lukašenkos režimas užgrobė lėktuvą kaip Somalio piratai

Aliaksandro Lukašenkos režimo tarnybos užgrobė iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą kaip Somalio piratai, pakeldami karinį naikintuvą ir pažeisdami visas įmanomas tarptautinės aviacijos taisykles, sako Baltarusijos opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos patarėjas Franakas Viačiorka.   „Baltarusijos žurnalistas Romanas Protasevičius skrido iš Atėnų į Vilnių tuo pačiu reisu, kaip kad prieš savaitę skrido ir pati S. Cichanouskaja,“ – BNS įvykio detales sekmadienį pasakojo F. Viačiorka.
2021-05-23

Prezidento patarėjas: svarstyti Stambulo konvencijai galėtų būti sudaryta piliečių asamblėja

Visuomenei susipriešinus dėl planų Seime imtis Stambulo konvencijos, jai svarstyti galėtų būti sudaryta piliečių asamblėja, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis.

Poderys įsidarbino patarėju Energetikos agentūroje

Buvęs Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys pradėjo dirbti Lietuvos energetikos agentūroje.  V. Poderys BNS patvirtino, kad nuo šios savaitės dirba agentūros vadovo Dariaus Biekšos patarėju. Į pareigas jis priimtas be konkurso. BNS žiniomis, V. Poderys dalyvavo elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ generalinio direktoriaus konkurse.
2021-01-22

Šimonytės komandą papildė patarėjas Žeruolis

Nuo pirmadienio premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą papildė patarėjas Darius Žeruolis. Jis patarinės strateginio planavimo, viešojo administravimo ir strateginių reformų klausimais. Pasak Vyriausybės vadovės atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, D. Žeruolis turi sukaupęs darbo patirties akademinėje sferoje ir valstybės tarnyboje. Pastaruoju metu jis vykdė viešojo administravimo projektus Vakarų Balkanų ir Europos Sąjungos Rytų partnerystės programos šalyse.
Aktualijos 2020-12-28

Baigiamieji Trumpo darbai: suteikė malonę slaptomis derybomis su Rusija kaltintam patarėjui

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį suteikė malonę savo buvusiam nacionalinio saugumo patarėjui Michaelui Flynnui, kuris 2017 metais prisipažino pateikęs Federaliniam tyrimų biurui (FTB) melagingos informacijos apie savo pokalbius su Rusijos ambasadoriumi.
2020-11-26

Prezidento patarėjas: pretendų į ministrus vertinimus lems argumentai, ne emocijos

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina susitikti su siūlomais pretendentais į ministrus, o jų vertinimus lems argumentai, ne emocijos, sako šalies vadovo patarėjas. „Vadovausimės argumentais ir tam tikros emocijos bus šone, neverta kalbėti apie emocinius pirmuosius įspūdžius“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Simonas Krėpšta.
Aktualijos 2020-11-19

Po Esperio atleidimo atsistatydina Pentagono aukšto rango patarėjas

Pentagono aukšto rango patarėjas politikos klausimais Jamesas Andersonas antradienį – kitą dieną po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas atleido gynybos sekretorių Marką Esperį – įteikė atsistatydinimo raštą, sakė JAV gynybos pareigūnai. J. Andersonas nuo birželio laikinai ėjo sekretoriaus pavaduotojo politikai pareigas. Prieš tai nuo 2018 metų rugpjūčio jis dirbo sekretoriaus antruoju pavaduotoju.
2020-11-10

Prezidento vyriausiasis patarėjas: Lietuva ir Prancūzija gali labiau stiprinti verslo ryšius

Lietuva ir Prancūzija turi daug galimybių sustiprinti verslo ryšius,  naudingus abiem šalims, sako Lietuvos prezidento vyriausiasis patarėjas.  „Prancūzija yra viena pagrindinių ekonomikų Europoje, tačiau pagal Lietuvos-Prancūzijos verslo apyvartą yra tik vienuoliktoje vietoje. Manau, yra daug galimybių pagerinti šią situaciją ir tai galėtų būti naudinga abiem šalims“, – pirmadienį Prancūzijos ir Lietuvos verslo forume Vilniuje sakė Simonas  Krėpšta.
2020-09-28

Nausėdos patarėjas: situacija dėl koronaviruso yra kontroliuojama

Lietuvoje situacija dėl koronaviruso yra kontroliuojama, o sergamumo ir ekonominiai rodikliai yra geresni nei daugumoje kitų Europos šalių, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas ekonomikai Simonas Krėpšta. „Situacija yra kontroliuojama, matome ir pagal skaičius, ir pagal ekonomikos vystymąsi esame prie geresnių valstybių. Bet nereikia užmigti ant laurų, kiekviena diena atneš iššūkių, reikia lanksčiai reaguoti“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėjas.

Nacionalinės laboratorijos konkursą laimėjo buvęs Verygos patarėjas Bakša

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vadovo konkursą laimėjo Danas Bakša – buvęs sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjas. Apie tai trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Jos teigimu, dokumentus pateikę buvo šeši pretendentai, iš kurių du informavo, kad nebedalyvaus, o vienas neatvyko į konkursą. D. Bakša baigė Mykolo Romerio universitetą, kur įgijo teisės magistro laipsnį.
Aktualijos 2020-09-09

Tyrime dėl greitųjų testų pirkimo kaip specialusis liudytojas apklaustas premjero patarėjas Kairys

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo specialiojo liudytojo statusas suteiktas dar vienam premjero komandos nariui – patarėjui sveikatos klausimais Jonui Kairiui. „Jonas Kairys Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje buvo apklaustas rugsėjo 1 dieną. Tyrime dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo jam suteiktas specialiojo liudytojo statusas“, – BNS trečiadienį patvirtino FNTT atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė.
Aktualijos 2020-09-09

Prokurorai nutraukė tyrimą dėl medžioklės, kurioje dalyvavo aplinkos ministro patarėjas

Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl medžioklės, kurioje dalyvavo aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patarėjas, buvęs Vilniaus kelių policijos vadovas Vytautas Černevičius, ketvirtadienį pranešė naujienų portalas 15 min.lt Anot prokuratūros atstovės, nenustatyta, kad buvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. „Tyrimo metu nebuvo gauta patikimų duomenų, jog š. m. sausio mėn.

Lukašenkos patarėjas prabilo apie protestų žalą: ji jau siekia pusę milijardo dolerių

Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos finansų ir kreditavimo patarėjas, ekonomikos mokslų daktaras Valeras Belskis protesto akcijų po prezidento rinkimų žalą įvertino 0,5 mlrd. JAV dolerių. „Nuostoliai dėl protestų akcijų – ne tie 500 tūkst. rublių, kurie buvo išleisti gėlių klomboms ir vejoms atkurti. Žala dabar jau siekia mažiausiai 500 mln. JAV dolerių, o kartu su atidėjimais – milijardus.
2020-08-19

Nausėdos patarėjas: valstybinis bankas paramą skirstytų geriau

Valstybinis plėtros bankas ateityje kur kas geriau skirstytų paramą nei per koronaviruso krizę tai darė „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), sako prezidento patarėjas.  Anot Simono Krėpštos, „Invega“ krizės pradžioje nebuvo pasiruošusi tokioms užduotims.  „Prezidentas ne kartą minėjo, seržantas negali per naktį pradėti vadovauti kariuomenei, taip pat ir „Invega“ yra kita institucija ir turėjusi kitus tikslus, per naktį turėjo būti vos ne epicentras pagalbos teikimo verslui.
2020-08-04

Prezidento patarėjas: siekiame didesnio ES įsitraukimo į Astravo AE problematiką

Lietuva siekia dar didesnio Europos Sąjungos (ES) įsitraukimo į Baltarusijoje statomos ir galimai artimiausiu laiku pradėsiančios veikti Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo problematiką, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas.  Jaroslavas Neverovičius kalbėjo po to, kai šalies vadovas laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininką Charlesą Michelį dėl Astravo AE.

Trumpo patarėjui diagnozuotas koronavirusas

JAV prezidento Donaldo Trumpo patarėjui nacionalinio saugumo klausimais Robertui O'Brienui testu patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai. Svarbias pareigas administracijoje einantis R. O'Brienas „izoliuojasi ir dirba iš saugios vietos nuotoliniu būdu“, rašoma Baltųjų rūmų pranešime. „Prezidentui ar viceprezidentui neiškilo jokio pavojaus užsikrėsti“, – priduriama jame.
2020-07-27

JAV vyriausybės patarėjas: šalyje gali būti ir 100 tūkst. naujų COVID-19 atvejų per parą

Jungtinės Valstijose gali būti ir 100 tūkst. naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų per parą, antradienį perspėjo autoritetingas vyriausybės patarėjas medicinos klausimais Anthony Fauci. „Šiuo metu [šalyje] būna virš 40 tūkst. naujų atvejų per dieną“, – sakė A. Fauci, liudydamas Senato Sveikatos apsaugos ir švietimo komitete. „Nenustebčiau, jei pasiektume 100 tūkst. per dieną, jei tai nepasikeis, – sakė ekspertas. – Todėl esu labai susirūpinęs.
2020-06-30

Žiniasklaida: iš pareigų traukiasi du Nausėdos patarėjai – Žukas ir Šulcė

Ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodė žinia, kad iš pareigų prezidentūroje traukiasi buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas. Jis buvo vyriausiasis Gitano Nausėdos patarėjas ir Nacionalinio saugumo grupės vadovas. Netrukus paskelbta ir apie tai, kad pareigas prezidentūroje palieka patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Sonata Šulcė. Nors prezidentūra fakto apie J. V. Žuko pasitraukimą nei patvirtina, nei paneigia, tačiau naujienų portalo delfi.

Prezidento patarėjas apie GPM mažinimą: turime vilčių ir tikimės geros diskusijos Seime

Seimui antradienį svarstysiant šalies vadovo Gitano Nausėdos siūlymą laikinai mažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM), jo patarėjas sako parlamente matantis gerų kompromisinių pasiūlymų. Anot Simono Krepštos, nepaisant to, kad pagrindiniai komitetai Seime nepritarė idėjai laikinai mažinti GPM, Prezidentūra tikisi „geros diskusijos Seime“. „Be abejo, turime vilčių ir tikimės geros diskusijos Seime.
Aktualijos 2020-06-16

Prezidento patarėjas: Mažeikos pomėgiai neturi tapti pagrindu sprendimams ministerijoje

Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos asmeniniai pomėgiai neturi tapti pagrindu ministerijoje priimamiems sprendimams dėl medžioklės, sako prezidento patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius. Anot jo, būtina stabdyti ministro sprendimus ne tik dėl lankų medžioklėje įteisinimo, bet ir kitus – dėl prožektorių, šunų naudojimo medžioklėje bei kitus. „Šis sprendimas (dėl lankų įteisinimo – BNS) yra neteisingas tiek turinio, tiek formos prasme.

Premjerui užsienio politikos klausimais patarinės Kalindra

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjų komandą nuo antradienio papildė Andrius Kalindra, jis patarinės užsienio politikos klausimais, pranešė Vyriausybė. Kaip BNS informavo premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas, iki šiol Vyriausybės vadovui šiais klausimais patardavo vicekancleris Deividas Matulionis.  Jį prezidentas Gitanas Nausėda nuo balandžio 20 dienos paskyrė Lietuvos nuolatiniu atstovu Šiaurės Atlanto Taryboje.

Dėl padarytų klaidų sukritikuotas Surplys: dėl mano pasitraukimo turi spręsti premjeras

Visuomenės informavimo grupės vadovas, premjero patarėjas Giedrius Surplys teigia, kad jo daromos klaidos informuojant visuomenę apie koronaviruso situaciją „nėra fatalinės“, o dėl pasitraukimo iš visuomenės informavimo grupės vadovo pareigų turėtų spręsti premjeras Saulius Skvernelis. „Situacija sudėtinga, ji labai kompleksinė, aš tikrai pripažįstu, kad klaidų esu padaręs, bet manau, kad tos klaidos nėra fatalinės, o šiaip – galutinį sprendimą priima premjeras.
Aktualijos 2020-04-16

Premjero patarėjas Savickas apie draudimų švelninimą: stebėsim atidžiai, koks bus efektas

Vyriausybė apsisprendė dėl karantino švelninimo verslui – jau nuo ketvirtadienio bus švelninami draudimai, todėl ekonominis variklis pamažu bus gaivinamas. Kam sušvelninti draudimai dirbti ir kokios paslaugos mums jau netrukus bus pasiekiamos, kalbėjome su premjero patarėju Luku Savicku.

Nausėdos patarėjas: latviai ir estai mus lenkia ekonomikos skatinimo plano srityje

Ekonomikos skatinimo planas turi būti įgyvendinamas sparčiau, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta. Jis taip pat pabrėžia, kad ateityje, esant poreikiui, pagalbos priemonės turės būti peržiūrimos ir modifikuojamos.  „Paramos paketas buvo patvirtintas labai operatyviai, kovo 16 dieną. Mes matome, kad ne visos programos įsijungė pilna apimtimi ir svarbiausia, numatytos lėšos dar nepasiekė visų darbuotojų ir įmonių.
Aktualijos 2020-04-14

Prezidento patarėjas: viruso plitimas sukontroliuotas, galima atsargiai švelninti apribojimus

Prezidento patarėjas sako, kad remiantis naujausiais duomenimis, Lietuvai pavyko sukontroliuoti naujojo koronaviruso plitimą, todėl galima galvoti apie atsargų kai kurių verslo suvaržymų sušvelninimą. „Tikrai matosi, kad situacija, galima sakyti, yra sukontroliuota, nebematome nevaldoma plitimo, tikrai nesikartoja tokia situacija, kaip pietų Europos valstybėse, ir tai suteikia tam tikro optimizmo“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėjas ekonomikai Simonas Krėpšta.

Prezidento patarėjas: Lietuvos verslas turės prisitaikyti veikti karantino sąlygomis

Koronavirusas Lietuvoje per artimiausius mėnesius neišnyks, todėl verslas jau dabar turi ruoštis dirbti karantino sąlygomis, antradienį sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta. „Absoliučiai atsikratyti viruso nėra labai tikėtina per artimiausius keletą mėnesių, labiausiai tikėtinas scenarijus, kad tiek verslas, tiek kitos įstaigos turės veikti karantino ar mažesnio karantino sąlygomis, turės prisitaikyti“, – Žinių radijui teigė S. Krėpšta.
Aktualijos 2020-03-31

Lietuvai ruošiamas karantinas: planuojama jį skelbti pirmadienį

Lietuvoje ir toliau plintant koronavirusui, šeštadienį bus atnaujinamos vidinių sienų su Lenkija ir Latvija patikra. Be to, užsimenama ir apie karantino paskelbimą.  Vykusioje spaudos konferencijoje ministro pirmininko patarėjas Giedrius Surplys pabrėžė, kad neatmetama Lietuvoje paskelbti karantiną. „Pirmadienį, kaip žinote, greičiausiai šalyje bus skelbiamas karantinas ir tada vienas iš esminių momentų, kad visoms savivaldybėms bus įvesti griežti planai.

Skvernelis turi naują patarėją – juo tapo ilgametis poliklinikos vadovas

Sveikatos apsaugos klausimais premjerui Sauliui Skverneliui patarinės buvęs ilgametis Šeškinės poliklinikos vadovas Jonas Kairys. „Premjeras čia atsirinko mane, pakvietė. Vyriausybės kanceliarija priprašė pristatyti gyvenimo aprašymą, panagrinėjo, pasikvietė pokalbiui ir pasiūlė pradėti darbą“, – BNS sakė nuo pirmadienio pareigas einantis J. Kairys.

Prezidento patarėjas: prevenciniai žvalgybos pokalbiai palengvintų kaltės įrodinėjimą

Žvalgybos prevenciniai pokalbiai, kuriuos siūlo įteisinti prezidentas Gitanas Nausėda, turėtų palengvinti kaltės įrodinėjimą teisme, sako šalies vadovo patarėjas. Prezidento nacionalinio saugumo grupėje dirbantis buvęs VSD pareigūnas Ainis Razma teigia, kad šiuo metu nereglamentuojamus pokalbius gali būti sudėtinga pripažinti įrodymais teisme, nes teisinėn atsakomybėn patrauktas asmuo gali juos neigti.
Aktualijos 2020-01-07

Prezidento patarėjas: Narkevičiaus klausimas yra valdančiųjų moralės egzaminas

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Jaroslavas Neverovičius sako, kad susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus atleidimo klausimas yra valdančiųjų moralės egzaminas. „Reikėtų jį (J. Narkevičiaus klausimą) traktuoti kaip tam tikrą politinės brandos, atsakomybės ir moralės egzaminą. Manau, kad vis dėlto premjeras turės priimti tą atitinkamą sprendimą“, – ketvirtadienį LRT Radijui sakė Prezidentūros Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas J. Neverovičius.

Prezidento patarėjas: biudžetas atrodo tvarus, bet pritrūko dialogo

Seimo priimtas 2020 metų valstybės biudžetas atrodo tvarus, tačiau pritrūko dialogo su visuomene ir ilgalaikės vizijos, sako prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.  „Prezidentas buvo įvardinęs du svarbius principus, pirmoji raudonoji linija, be abejo, buvo fiskalinė drausmė – esame smarkiai nusvilę nagus prieš 10 metų.
Aktualijos 2019-12-19

Vyriausiasis prezidento patarėjas: Seimas gina didžiųjų ūkininkų interesus

Seimui diskutuojant dėl žemdirbių mokesčių pokyčius, aktyviausiai ginami stambių ūkininkų interesai, tuo metu sunkiai besiverčiantys smulkūs ir vidutiniai ūkininkai dėmesio sulaukia kur kas mažiau, teigia prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius. „Iš tiesų yra laba rimtų problemų ir bėdų su ūkininkais, ypač su mažaisiais ir vidutiniais, tuo pačiu metu yra pakankamai reikšminga grupė labai didelių ūkininkų, kurie turi įspūdingus pelnus.
Aktualijos 2019-12-05
Į viršų