REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ketvirtadienį už aktyvumą padėkojo prie Prezidentūros susitinkusiems protestuotojams bei išsakė nerimą dėl nepriimto Referendumo konstitucinio įstatymo, teigdamas, kad piliečių nuomonės klausti reikia.

Prezidento patarėjas Povilas Mačiulis ketvirtadienį už aktyvumą padėkojo prie Prezidentūros susitinkusiems protestuotojams bei išsakė nerimą dėl nepriimto Referendumo konstitucinio įstatymo, teigdamas, kad piliečių nuomonės klausti reikia.

REKLAMA

„Norisi padėkoti jums už aktyvumą. Jūs parodėte, jog lietuviai yra aktyvi tauta, jūs parodėte, kad savo nuomonę ir savo įsitikinimus jūs galite ginti rodydami tai, girdėdami tą poziciją iš valdžios, kuriai nepritariate, jūs netylite, jūs kalbate ir sakote. Tai pirmiausia ačiū jums už aktyvumą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi P. Mačiulis.

Šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais ir mušamais būgnais.

Prezidento patarėjas kalbėjo, kad Lietuvoje nuomonės išsiskiria daugeliu klausimų, tačiau nepaisant to, turime būti „kiek įmanoma labiau vieningi“ ir išlikti viena Lietuva, net ir girdėdami kitokias pozicijas.

Vis dėlto jis išreiškė nerimą dėl tik dabar Seimą pasiekusio Referendumo konstitucinio įstatymo.

„Tačiau tikrai yra daug nerimo ženklų dėl to, kas vyksta šiuo metu Lietuvoje. Pirmiausia aš noriu paminėti referendumo galimybę. Jūs turbūt žinote, kad tik šiandien Vyriausybė registravo Referendumo įstatymą ir tai reiškia, kad jeigu Seimas nespės priimti šio įstatymo iki liepos mėnesio, jūs, aš ir kiti Lietuvos piliečiai praranda savo pilietinę teisę į referendumą“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasigirsta daug nuomonių iš politikų, iš valdžios atstovų, kad klausti piliečių nuomonės – nereikia. Klausti nuomonės – reikia. Ar referendumu, ar apklausomis“, – kalbėjo politikas.

REKLAMA

Šimonytė parašė laišką maršo organizatoriams

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė atrašiusi „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatoriams, dėl jų iškeltų reikalavimų. Vyriausybės vadovė tvirtino, kad nurodė, kur protestuotojai klysta, o dalis jų reikalavimų ir taip išsipildė dėl gerėjančios epidemiologinės situacijos.

 „Jie man parašė laišką, aš jiems parašiau labai mandagų atsakymą, kuriame pasistengiau nuoširdžiai paminėti aplinkybes, dėl kurių jie klysta kaltindami Vyriausybės narius vienais ar kitais dalykais“, – žurnalistams antradienį sakė premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ iškeltų reikalavimų buvo grąžinti vaikus į mokyklas be privalomo testavimo. Premjerės teigimu, kadangi epidemiologinė situacija gerėja, liko vos keturios savivaldybės, kuriose situacija nėra pakankamai pagerėjusi, kad mokiniai galėtų grįžti į mokyklas be privalomo testavimo.

„Bet 56 savivaldybės jau yra tokios. Štai tokiu būdu, mūsų pačių pastangomis, skiepijantis, laikantis apribojimų ir saugumo reikalavimų, padėtis pagerėjo tiek, kad tuos apribojimus galima buvo atšaukti.

Kas ir buvo sakyta, kad tai priklauso ne nuo kažkokių reikalavimų ar kažkokios piktos valios. Tai priklauso nuo to, kokia realiai yra epidemiologinė padėtis. Gaila, kad tai atsitiko tik dabar. Jei mes būtume truputėlį uoliau laikęsi ir galbūt truputėlį mažiau dvejoję ir abejoję, tas galėjo atsitikti ir anksčiau“, – tvirtino premjerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė teigė, kad neis susitikti su prie Seimo susirinkusiais protestuotojais, o kad tai padarė kai kurie Seimo nariai, yra jų pasirinkimas.

Keli šimtai žmonių antradienio rytą prie Seimo rinkosi į protesto akciją dėl valdžios vykdomos šeimos politikos. Protestuotojai pasipuošę tautine atributika, rankose laikė valstybės vėliavas ir baltus balionus. Per garsiakalbius muzikantai grojo liaudišką muziką ir dainuoja: „Bailiai, bailiai, seimūnai, bailiai“.

Didelio dėmesio sulaukė prie protestuotojų atėjęs Seimo narys Matas Maldeikis. Jis buvo išplūstas necenzūriniais žodžiais.

Protestuotojai reikalavo Seime nesvarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimo, neteikti svarstymui Partnerystės įstatymo projekto, nesvarstyti disponavimo mažu kiekiu narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, išbraukti iš Seimo darbotvarkės Tautinių mažumų įstatymo projektą, „nedelsiant nutraukti prievartą prieš šeimas, prieš jų valią ir be laisvo apsisprendimo vykdant privalomą vaikų testavimą, atverti visas mokyklas kontaktiniam mokymui“. 

Taip pat reikalauta, kad premjerė Ingrida Šimonytė iki birželio 1 dienos atšauktų iš Vyriausybės teisingumo ministrę Eveliną Dobrovolską, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kt. Tačiau Vyriausybė neketina vykdyti šių reikalavimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų