0

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) pirmojo etapo paskutiniajame, penktajame, ture A grupėje Panevėžyje pirmadienį Didžiosios Britanijos rinktinė 88:81 (18:17, 21:14, 16:25, 33:25) įveikė Lenkijos krepšininkus ir uždarė jiems vartus į kitą etapą. Britų pergalė kelialapį į antrąjį etapą Vilniuje garantavo Turkijos krepšininkams.

Jei Lenkijos komanda, sekmadienį netikėtai nugalėjusi turkus, būtų laimėjusi, ji būtų pakilusi į trečiąją vietą. Dabar treti liks turkai. Pirmoji vieta A grupėje atiteko ispanams, o antroji - lietuviams. Britai liko ketvirti, lenkai - penkti, o portugalai - šešti.

Rungtynes laimėjo geriau jas pradėję ir užbaigę britai. Jie kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo net 46-25.

Britai 5-ąją min. pirmavo 10:2. Bet lenkai pavijo varžovus. 9-ąją min. Lenkijos komanda išsiveržė į priekį 15:14. Po pirmojo kėlinio 18:17 pirmavo britai. Antrajame kėlinyje lenkai tik kartą buvo priekyje (23:22). Didžiosios Britanijos komandai 18-ąją min. pavyko įgyti aštuonių taškų persvarą - 34:26. Tokiu pat skirtumu ji pirmavo ir po 20 min. kovos (39:31). Po dviejų kėlinių britai kovoje po krepšiais dėl kamuolių pirmavo net 26-12, o jų lyderis Luolas Dengas buvo surinkęs 13 taškų.

26-ąją min. lenkai sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 47:49, o 29-ąją min. po Lukašo Košareko (Lukasz Koszarek) trijų baudos metimų ir dvitaškio ir išsiveržė į priekį 56:53. Kėlinys baigėsi dviem taikliais L. Dengo baudos metimais. Ketvirtajame kėlinyje Didžiosios Britanijos ekipa pirmavo 60:56, 71:66. 36-ąją min. Dardanas Beriša išlyginos rezultatą 73:73. Po to pirmavo tai viena, tai kita komanda, bet rungtynių pabaigoje geriau sužaidė britai.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo L. Dengas. Jis pelnė 28 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Po rungtynių „Chicago Bulls“ puolėjas mielai nusifotografavo su britus palaikiusiais Turkijos krepšinio gerbėjais. 27 taškus pridėjo Džoelas Frylendas (Joel Feelend). Jis dar atkovojo 11 kamuolių.

Lenkijos komandai 19 taškų pelnė D. Beriša.

A grupėje pirmadienį dar žais nugalėtojos titulą ginanti Ispanija ir Turkija (17.45 val.) bei Lietuva ir Portugalija (21 val.).

Statistika.

Didžioji Braitanija - Lenkija 88:81 (18:17, 21:14, 16:25, 33:25). Luol Deng 28, Joel Freeland 27, Nate Reinking 9/Dardan Berisha 19, Adam Hrycaniuk 15, Lukasz Koszarek 15, Thomas Kelati 14, Szymon Szewczyk 10.