REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausio tyrimo duomenimis, vaikai, kurie nuolat neišsimiega yra linkę į viršsvorį, o miegaliai paprastai turi mažesnį kūno masės indeksą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat sumažėja tikimybė, jog daugiau miegantys vaikai ateityje turės problemų dėl viršsvorio. Tyrėjai nustatė, kad tinkamas miego režimas sumažina riebalinį kūno sluoksnį nesumažindamas raumenų masės.

REKLAMA

Tyrimo metu Rachael Taylor, Mitybos departamento profesorė Otago universitete Dunedine Naujojoje Zelandijoje, ir jos kolegos stebėjo 244 vaikus nuo 3 iki 7 metų.

Kas šešis mėnesius buvo matuojamas vaikų ūgis, svoris, kūno masės indeksas, jų miego ir mitybos ypatumai. Vaikai nešiojo specialius prietaisus, fiksuojančius kūno judėjimą ir padedančius nustatyti jų fizinio aktyvumo lygį. Taip pat buvo kreipiamas dėmesys į kitus faktorius, darančius įtaką kūno masės indeksui, t.y. vaiko svoris gimimo metu, mamos išsilavinimas bei pajamos.

REKLAMA
REKLAMA

Publikuotoje studijoje teigiama, kad vidutiniškai vaikai miega po 11 valandų per dieną. Vaikams, kurie nuolat miega mažiau, septintaisiais gyvenimo metais išauga rizika turėti didesnį kūno masės indeksą. Mažiesiems nuo trejų iki penkerių metų kiekviena papildoma valanda nakties miego sumažina jų kūno masės indeksą 0.49 karto ir net 61 procentais sumažėja rizika, jog būdami septynerių jie turės viršsvorio.

R. Taylor ir jos kolegos padarė išvadą, kad miegas turi lemiamos įtakos vaiko kūno struktūrai. Nuolatinis miego trūkumas gali skatinti vaikus daugiau valgyti ir mažiau judėti. Tyrimo autoriais siūlo visuomenės sveikatos specialistams skatinti ir propaguoti tinkamus vaikų miegojimo įpročius.

Kita vertus tyrėjai pabrėžia, jog reikia atlikti daugiau tyrimų, jog būtų tiksliau nustatyta, kaip tam tikri miegojimo įpročiai veikia vaiko sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų