Sunkią pergalę BBL Elito divizone iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie savo aikštėje 82:78 (18:21, 18:19, 21:14, 25:24) palaužė Ventspilio „Ventspilį“.

Galingai rungtynes pradėję Dainiaus Šalengos vedini aikštės šeimininkai jau pirmosiomis susitikimo minutėmis įgijo apčiuopiamą persvarą – 7:0. Tačiau netrukus krepšys atsirišo ir latviams, kurie sušvelnino atsilikimą iki trijų taškų – 9:6. Įpusėjus ketvirčiui pasipylė netaiklūs žalgiriečių metimai, o tuo pasinaudoję „Ventspils“ krepšininkai išlygino rezultatą – 14:14. Nors aukštaūgių dėka BBL vicečempionai buvo vėl šiek tiek atitrūkę (18:14), svečiai atsakė tritaškiu ir dviem Aarono Pettway'aus dėjimais, po kurių Ventspilio ekipa pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 18:21.

Sėkmingą savo žaidimo atkarpą latviai pratęsė ir antrajame kėlinyje. Žalgiriečius į priekį tempti bandė Mirza Begičius, tačiau to nebuvo gana – 21:29. Tiesa, į pagalbą slovėnui atskubėjo tritaškį pataikęs Martynas Pocius ir skirtumas ėmė tirpti – 27:31. Nors svečiai vėl bandė nutolti (27:34), Tadas Klimavičius surinko keturis taškus iš eilės ir „Žalgiris“ ėmė alsuoti varžovams į nugaras – 32:34. Vis dėlto iki pertraukos persverti rezultato kauniečiams taip ir nepavyko, o „Ventspils“ išlaikė keturių taškų pranašumą – 36:40.

Po pertraukos šviežesni atrodė svečiai. Po šešių iš eilės Dairio Bertanio taškų „Ventspils“ persvara išaugo iki dešimties taškų – 36:46. Nors pirmuosius žalgiriečių bandymus sumažinti skirtumą latviai atrėmė sėkmingai (42:52), bendromis pastangomis šeimininkams visgi pavyko grėsmingai priartėti – 48:52. Netrukus „Žalgiriui“ pavyko dar ir perimti iniciatyvą, o prieš lemiamą susitikimo dalį lietuviai jau patys pirmavo trimis taškais – 57:54.

Kėlinio pradžioje šįsyk fortūna labiau šypsojosi žalgiriečiams, kurie padidino pranašumą iki septynių taškų – 64:57. „Ventspils“ žaidėjams žaibiškai priartėti nepavyko, o D. Šalenga stengėsi rungtynių baigtį nulemti dar prieš pat paskutiniąsias minutes – 73:64. Nors Latvijos čempionai turėjo nemažai progų priartėti, Gintaro Krapiko auklėtiniai gynėsi labai patikimai ir išlaikė apčiuopiamą persvarą – 73:67. Svečiai surengė lemiamą šturmą ir tiksint paskutiniosioms rungtynių sekundėms mynė mūsiškiams ant kulnų – 75:72. Vis dėlto „Žalgiriui‘ pergalę pavyko įtvirtinti baudų metimais – 82:78.

„Žalgiris“: M. Pocius 22, D. Šalenga 21, T. Klimavičius 12 (7 atk. kam.), M. Begičius 11 (7 atk. kam., 2 blk.), M. Kalnietis 8 (8 rez. perd.), M. Brownas 4, P. Butkevičius ir P. Čukinas po 2.

„Ventspils“: D. Bertanis 17, E. Kalve 13, A. Pettway'us 11 (9 atk. kam.), J. Strelniekas 10.