I. Konovalovas tęsia „La Vuelta“ lenktynes

Po vienos poilsio dienos, „Vuelta a España“ lenktynėse toliau važiuoja Ignatas Konovalovas ir dar 195 dviratininkai (iškrito Ch. Wegelius („Silence-Lotto“), Ch. Horneris („Astana“) ir R. Kiserlovskis („Fuji-Servetto“)).

Lietuvis, išvengęs traumos 4 etapo griūtyse, šiandien įveikė 5 etapą, kuris jau vyko Ispanijoje (temp. 36-40ºC), ir bendroje įskaitoje pakylėjo į 145 vietą (iš 176-tos), nors skirtumo nuo naujojo lenktynių lyderio André Greipelio („Columbia“) ir nesumažino (+9 min. 58 sek.).

Distancijos pradžioje lenktynininkai aplankė I. Konovalovo komandos draugo Xavier Florencio gimtinę Montroig del Camp, kur jis buvo sutiktas su didžiulėm ovacijom ir palaikymu.

Šios dienos etapas „Tarragona – Vinaròs“ (lygumų) buvo palankus „Vueltos“ sprinteriams favoritams – A. Greipeliui, T. Boonenui, D. Bennati, T. Farrarui,– kurie pirmieji finišavo etape (5 etapą laimėjo A. Greipelis) ir užėmė pirmąsias vietas bendrosios įskaitos 10-tuke.

Štai bendroji įskaita po 5 etapo:

1. André Greipelis (GER/Columbia) 19 val. 40 min. 23 sek.

2. Tomas Boonenas (BEL/Quick Step) +6 sek.

3. Daniele Bennati (ITA/Liquigas) +17 sek.

4. Tyleris Farraras (USA/Garmin) +21 sek.

5. Fabianas Cancellara (SUI/Saxo Bank) +27 sek.

6. Óscaras Freire (ESP/Rabobank) +33 sek.

7. Williamas Bonnet (FRA/Bbox) +34 sek.

8. Dominique Rollinas (CAN/Cervélo) +38 sek.

9. Bertas Grabschas (GER/Columbia) +38 sek.

10. Alessandro Ballanas (ITA/Lampre) +38 sek.

I. Konovalovo komandos draugas Bertas Grabschas („Cervélo“), po 4 etape iškovotos 3 vietos bendroje įskaitoje, šiandien pasistūmėjo žemyn, tačiau išliko 10-tuke.

Kitos įskaitos

Lenktynių lyderiu tapęs A. Greipelis (vietoj F. Cancellaros), antrąkart iš eilės laimėjęs etapą šių metų „Vueltoje“, toliau laimi taškų įskaitoje (78 taškai). Antras ir trečias po vokiečio – atitinkamai T. Boonenas (58 taškai) ir T. Farraras (47 taškai).

Kalnų įskaitoje į 1 vietą išsiveržia Aitoras Hernándezas („Euskaltel-Euskadi“) su 10 taškų ir 2 vietoje palieka Larsą Boomą su 9 taškais.

Komandinėje įskaitoje ir toliau pirmauja italų komanda „Liquigas“. Danijos „Saxo Bank“ atsilieka 3 sek., amerikiečių „Garmin-Slipstream“ – 6 sek., o ispanų „Caisse d'Epargne“ – 10 sek.

*

Penktadienį vyks 6 etapas „Xátiva – Xátiva“ (176,8 km), kuriuo bus baigtas penkių lygumų etapų maratonas.

Šeštadienį dviratininkai išmėgins savo jėgas atskiro starto lenktynėse, po kurių prasidės išbandymai kalnuose.