Lietuvos vicečempionai tragiškai pradėjo UEFA taurės antrąjį atrankos etapą – nepaisant to, kad pirmieji pelnė įvartį, „Sūduvos“ futbolininkai savo aikštėje, kaip ir tikėtasi, buvo tiesiog pažeminti Zalcburgo „Red Bull“ ekipos net 1:4 (1:1).

Susitikimą marijampoliečiai pradėjo gerokai susikaustę ir išsigandę varžovų autoriteto – jau 7 minutę puikiausios progos neišnaudojo svečių aukštaūgis puolėjas Marcas Janko, tik jam vienam žinomu būdu sugebėjęs nepataikyti į vartus iš kelių metrų . Suvalkiečiai į tokį austrų akibrokštą pamėgino atsakyti tolimu smūgiu, bet Ramūnui Radavičiui kiek pritrūko tikslumo.

Nors mūsiškiai ir bandė iš paskutiniųjų spardytis, iniciatyvą ir toliau aiškiai priklausė „Red Bull“ žaidėjams, kurie vieną po kito smūgiavo kampinius ir kėlė grėsmę lietuvių baudos aikštelėje. Vis tik būtent „Sūduvos“ futbolininkai pirmieji pasiuntė kamuolį į vartus , kai 31 min. po tikslaus gynėjo Tomo Mikuckio perdavimo puikiu smūgiu galva pasižymėjo ir savo komandą netikėtai į priekį išvedė patyręs Povilas Lukšys1:0.

Tiesa, marijampoliečių džiaugsmas ilgai nesitęsė – 42 min. po kampinio pusiausvyrą vėl atstatė gynėjas iš Ugandos Ibrahimas Sekagya ir klubai išėjo ilsėtis į rūbines švieslentėje degant skaičiams 1:1.

Kaip parodė būsimieji įvykiai, pertrauka į naudą „Sūduvai“ neišėjo - pažadinę miegantį liūtą suvalkiečiai buvo smarkiai nubausti. Iš pradžių 58 ir 62 minutę du vienuolikos metrų baudinius preciziškai realizavo Marcas Janko, o paskutinę vinį į šeimininkų karstą 72 min. be pasigailėjimo įkalė kamerūnietis Louisas Ngwatas Mahopas.

Patyrę triuškinamą nesėkmę net 1:4 lietuviai prieš atsakomąją dvikovą po dviejų savaičių, vyksiančią ketvirtame pagal dydį Austrijos mieste, praktiškai nebeturi jokių šansų – mūsiškius išgelbėti galėtų tik stebuklas.

Rungtynių statistika:

Marijampolės „Sūduva – Zalcburgo „Red Bull“ 1:4 (1:1)

31 min. Povilas Lukšys ;– 1:0

42. min. Ibrahimas Sekagya – 1:1

58 min. Marcas Janko (iš 11 metrų baudinio) – 1:2

62 min. Marcas Janko (iš 11 metrų baudinio) – 1:3

72 min. Louisas Ngwatas Mahopas – 1:4.