Lietuvos studentų rinktinė pasaulinių žaidynių ketvirtfinalyje rezultatu 79:70 (12:29, 21:12, 25:16, 21:13) nugalėjo Rusijos rinktinę ir pateko į pusfinalį. Dvikovos metu lietuvaičiai panaikino 17 taškų deficitą.

Rungtynes įspūdingu spurtu pradėjo Rusijos rinktinė, kuri pirmavo net 18:2, o kėlinuką laimėjo 29:12. Be to, pagrindinis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Michailas Anisimovas greitai susirinko tris pražangas.

Antrame kėlinuke pamažu iniciatyvą perėmė lietuvaičiai. Komandą į priekį vedė Steponas Babrauskas, kuris išprovokavo keturias varžovų pražangas bei sumetė visas 8 baudas, ir Justas Sinica, patikimai rinkęs taškus, kai kitiems komandos draugams nesisekė. Po dviejų kėlinukų – 41:33 Rusijos naudai.

Trečiame kėlinuke Lietuvos rinktinė ir toliau tirpdė deficitą, o įpusėjus ketvirčiui išsiveržė į priekį – 47:46. Savo metimą surado ir Jonas Mačiulis, kuris pataikė keletą kartų iš eilės ir tapo rezultatyviausiu ekipoje. Rusijos rinktinę į priekį vedė Jevgenijus Voronovas, kuris vienintelis varžovų ekipoje patikimai rinko taškus ir padėjo savo komandai vėl įgyti pranašumą – 52:49. Tačiau keturi J.Mačiulio taškai iš eilės ir priekyje jau buvo Lietuvos studentai – 53:52. Po trijų kėlinukų – 58:57 Lietuvos naudai.

Ketvirtąjį kėlinuką taikliu tritaškiu pradėjo J.Mačiulis. Po Mariaus Prekevičiaus ir Justo Sinicos metimų Lietuva įgijo jau keturių taškų pranašumą – 66:62. J.Sinica ir S.Babrauskas dar labiau padidino pranašumą – 71:62. Netrukus J.Mačiulis užsidirbo ketvirtąją ir penktąją pražangą, o rusai priartėjo – 75:70. Tačiau M.Prekevičius ir pagaliau pirmuosius taškus pelnęs Mantas Kalnietis įtvirtino Lietuvos pergalę – 79:70.

Lietuva: J.Mačiulis 22 (4/7 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 5/7 baudos, 10 atk. kam., 2 rez. perd., 2 perimti kam., 5 išprov. praž, 3 kl., 5 praž.), J.Sinica 18 (1/1 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai), S.Babrauskas 12 (10/10 baudos, 7 išprov. praž., 6 atk. kam.), M.Prekevičius 9 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Kavaliauskas ir D.Šilinskis – po 4, R.Alijevas 3 (1/6 baudos), M.Kalnietis 3 (0/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3 rez. perd., 3 perimti kam.), V.Vasylius ir M.Anisimovas – po 2.

Rusija: J.Voronov 26, A.Zozulin 15 (8 atk. kam.), N.Kurbanov 13, D.Zibirov 11.