Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone (nuotr. facebook.com)

Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone (nuotr. facebook.com)

Socialiniuose tinkluose kunigai skleidžia ne tik Šventojo Rašto tiesas, bet ir savo politines pažiūras. Prezidento rinkimų fone internete plinta kategoriški ir vaizdingi dvasininkų pasisakymai apie kandidatus į šalies vadovo postą. Vienas istorijos nekomentuoja ir laikosi tylos įžadų, kitas tvirtina, kad turi tokią teisę kaip katalikas ir pilietis.

Internete paplito kunigo Arūno Peškaičio pasisakymas vienoje diskusijoje feisbuke.

Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone (nuotr. facebook.com)

Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone (nuotr. facebook.com)

Interneto komentatoriai pastebėjo, kad ne tik A. Peškaitis, bet ir kunigas Robertas Grigas nevengia pasisakyti rinkiminėmis temomis.

Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone

Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone

Kunigų pasisakymai prezidento rinkimų fone (nuotr. facebook.com) 

Iš sakyklos nepolitizuoja

Kunigas Arūnas Peškaitis nesutiko komentuoti savo pasisakymo socialiniame tinkle.

„Ne, aš šiuo klausimu nė pusės žodžio“, – sakė A. Peškaitis.

Su portalu tv3.lt sutiko kalbėtis kunigas Robertas Grigas, kurio pasisakymas taip pat išplito internete. R Grigas teigė, kad jis ne tik katalikų kunigas, bet ir antisovietinės rezistencijos dalyvis.

REKLAMA

„Kažkiek to maištininko disidento patirties taip paprastai negali atsisakyti. Savo nuomonės reiškimo, žodžio laisvės ir teisės ja naudotis įprotis ar pareigos supratimas išlieka“, – kalbėjo kunigas.

Pasak R. Grigo, Bažnyčia nuo praėjusio amžiaus paskutinių dešimtmečių laikosi taisyklės, kad kunigai neturėtų dalyvauti partinėje veikloje, užimti ar siekti politinių postų ir aiškiai nurodyti tikintiesiems už ką balsuoti, ar nebalsuoti.

R. Grigas tvirtina, kad pritaria, jog dvasininkai neturėtų užimti politinių postų, nes tai gali atstumti dalį tikinčiųjų. Tačiau kunigas mano, kad jis kaip katalikas ir pilietis gali išsakyti nuomonę, apie tuos kandidatus ar partijas, kurių programose išsakomos nuostatos apie prigimtinę šeimos sampratą, vienalyčių santuokų ar partnerysčių įteisinimą, abortų draudimą, gyvybės apsaugą nuo prasidėjimo iki mirties.

„Apie pozicijas, kurios man atrodo naudingos ar žalingos Lietuvai, pasilieku sau teisę kalbėti“, – teigė kunigas.

R. Grigas tikino, kad supranta, jog tokia jo saviraiška kertasi su oficialia Bažnyčios politine pozicija. Tačiau kunigas savo nuomonę išsako socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje, tačiau to nedaro mišių metu.

„Bažnyčia yra sakrali aplinka ir ten turi skambėti Dievo žodis, Šventojo Rašto aiškinimas, – tvirtino R. Grigas. – Aišku, stengiuosi, kiek sugebu ar turiu įžvalgos, daryti tai šmaikščiai, kad sudominčiau žmones ir padėčiau geriau suprasti mintį.“

REKLAMA

Galėjo sąmoningai kiršinti

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Justinas Dementavičius portalui tv3.lt teigė manantis, kad kunigas gali turėti savo nuomonę politiniais klausimais kaip pilietis, bet turėtų vengti ją išsakyti kaip kunigas.

„Deja, net kai tai daroma ne iš sakyklos, tai tampa siejama ne su jo kaip asmenybės, piliečio išsakoma nuomone, bet su visos Bažnyčios nuomone. Tokios asociacijos daromos labai paprastai ir labai greitai, o tai, pirmiausia, kenkia Bažnyčiai“, – kalbėjo J. Dementavičius.

VU TSPMI docento teigimu, tokie kunigų pasisakymai gali turėti dvejopą poveikį tikintiesiems. Pašnekovo nuomone, dalis katalikų supranta, kad Bažnyčia yra įvairialypė ir ten gali susitelkti daug įvairių nuomonių, tad geba kritiškai vertinti tokius pasisakymus.

„Bet yra žmonių, kuriems tai yra paskutinis tiesos žodis. Jiems derėtų prisiminti, kad Lietuvos Vyskupų Konferencija prieš rinkimus paprastai skatina mąstyti patiems kaip katalikams, primena krikščioniškas gaires, bet nesirenka partijos ar žmogaus“, – teigė politologas.

Pasak jo, socialiai tinklai bent iš dalies yra viešoji erdvė, tad kunigai turėtų suvokto galimas savo pasisakymų pasekmes. J. Dementavičiaus teigimu, A. Pečkaitis galėjo suklysti – nesuprasti, kad diskusijoje išsakyta asmeninė nuomonė taps panaudota politiškai.

REKLAMA

Politologas svarsto, kad kunigo pasisakymo iš feisbuko diskusijos išėmimas ir pavertimas paveiksliuku, kuriuo plačiai dalijamasi, galėjo būti sąmoningai naudotas, norint kiršinti Bažnyčią, visuomenę ir kartu pakenkti vienam konkrečiam kandidatui. Politologas sako, kad Bažnyčia yra atskira nuo politinės valdžios, tad nei valstybė ar visuomenė turėtų auklėti dvasininkus, nei pastarieji turėtų politiškai remti vieną ar kitą kandidatą.

„Bet kunigas yra žmogus, jis nėra šventasis. Visada atsiranda aplinkybių, kai jis išsako nuomonę tikėdamasis pasiekti gero, bet taip pasielgdamas sukelia visai kitokias pasekmes, nei jis tikėjosi ar norėjo“, – samprotavo J. Dementavičius.

Kunigai pašaukti skelbti Evangeliją

Portalas tv3.lt dėl šių atvejų kreipėsi į Lietuvos Vyskupų Konferencija (LVK). Atsiųstame komentare rašoma, kad užfiksavus keletą dvasininkų vykdomos politinės agitacijos socialiniuose tinkluose atvejų, Lietuvos vyskupai dar kartą primena, kad kunigai pašaukti skelbti Evangeliją ir tarnauti toms bendruomenėms, kurios jiems yra pavestos.

Pasak LVK, Kanonų teisės kodekse nurodoma, kad dvasininkai ir vienuoliai neturi aktyviai dalyvauti politikoje ir politinių partijų veikloje, nebent kompetentingos bažnytinės valdžios sprendimu tai būtų reikalinga Bažnyčios teisėms ginti ar bendram gėriui skatinti. LVK pabrėžia, kad Bažnyčios sakralumas nesuderinamas su politikavimu.

REKLAMA

„Jeigu dvasininkas per pamokslą ragina balsuoti už konkretų kandidatą ar partiją, reikėtų švelniai atkreipti jo dėmesį, kad tai netinkama, jei nepadeda – informuoti bažnyčios kleboną, o jei agitacija nesiliauja – vyskupą“, – tvirtinama LVK atsakyme.

LVK teigia, kad Bažnyčia palaiko visas geros valios iniciatyvas ir neišskiria jokių politinių įsitikinimų žmonių, kol jie neprieštarauja Bažnyčios mokymui.

„Kaip ne kartą kartojo vyskupai, kiekvieno laisvės ir demokratijos sąlygomis norinčio gyventi piliečio svarbiausia pareiga – dalyvauti rinkimuose ir per tai prisidėti prie visuomenės gerovės. Pagal krikščioniškąją sampratą, pilietinė pareiga neatsiejama nuo pareigoms artimui ir bendrajam gėriui“, – rašo LVK.

Lietuvos vyskupai prieš prezidento rinkimus išplatino viešą laišką tikintiesiems, kuriame skatina atlikti pilietinę pareigą.

„Prieš atiduodant savo balsą už kurį nors kandidatą, vertėtų atkreipti dėmesį, ar jis gerbia žmogaus kilnumą, sąžinės ir religijos laisvę, brangina gyvybę nuo jos pradėjimo iki natūralios mirties, ar jam rūpi šeima, ar kandidatas pasisako už laisvą tėvų pasirinkimą auklėti vaikus pagal savo moralinius ir religinius įsitikinimus”, – rašoma vyskupų laiške.

Kviečiame susipažinti su visu Lietuvos vyskupų laišku.

Portalas tv3.lt primena, kad antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 d.

Kristina
2019-05-15 17:18:45
Kunigo vienuolio A.Peškaičio agitacija prieš I.Šimonytę peržengė padorumo ribas. Esu tikinti, bet šis kunigo akibrokštas įžeidė mane. Teisybę sakydavo mano a.a. tėvelis, kad kunigas, tikėjimas ir Dievas - skirtingos sąvokos, kartais net priešingos...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Katalikas 2019-05-18 10:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
D Grybauskaitei valdant zmones prase Dievo.Viespate apgink mus nuo Grybauskaites,o nuo kitu mes patys apsiginsime.Dabar sako Viespatie apgink mus nuo antros konservatoriu statytines Simonytes o nuo kitu apsiginsime patys.   ATSAKYTI
milda 2019-05-17 13:20:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai gerbiu kunigą Grigą,jo nuomonė visiškai sutampa su manąja. O tie,kurie nelanko bažnyčios,neturi teisės kritikuoti kunigų.Jūs nepažįstat nė vieno iš jų,kaip galit kritikuot.    ATSAKYTI
kas blogiau 2019-05-16 18:12:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gėjus ar davatka ?   ATSAKYTI
Nusivylusi 2019-05-16 14:41:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Gal kunigams pirma reikėtų susitavrkyti su pedofilijos problema, o ne kritikuoti kas gėhus, o kas ne.   ATSAKYTI
Čia ne kunigai 2019-05-16 13:51:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Neteisk ir nebūsi teisiamas.   ATSAKYTI
tikra tiesa 2019-05-16 13:23:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
...vienintele struktura baznycia, kuri ima pinigus juodais pinigais ir nemoka mokesciu ! Apie koki kisimasi i politika i valdzios valdyma jie gali kalbeti, jau nekalbant apie nusikaltimus padarytus vaikams,ju prievarta pries vaikus, pedofilu bylose kunigu nebaudziamumas.
Monstrai ! Patarejai balsavime ????????????????????   ATSAKYTI
Z 2019-05-16 11:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Avinų banda, o ne mąstanti tauta.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-05-16 07:17:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Man patiko Grigo sanprotavimai del Baznycios nesikisymo i politika principa. :))) Ta-a-a-ip, ir PL Baznycia nekariavo su komunistais, remiant Valensos "Solidaruma", ir Sajudzio laikais Lietuvos Baznycia nereme Sajudzio! Tai kaip tada po "nepriklausomybes" atkurymo i valdzia Baznycioje prasibrove kerstinga antitarybine rezistencine š*toniska svarinsku-grigu klika? Kodel ne SVIESIAUSIAS Tevas Stanislovas Dobrovolskis? Ar krikscioniska buvo neleisi trumpam, atsisveikinimui inesti Brazausko karsta i Arkikatedra, kai jis tiek padare, kad grazinti ja tikintiesiems? NIEKSAI!!!

Kas del kandidatu i prezidentus, tai jokio esminio skirtumo tarp ju nematau, antram ture balsuosit be manes. Rusai sako: "В сортах говна не разбираюсь". Toks lietuviu pasirinkimas - visiskas lietuviu ir Lietuvos fiasko, del ko as dabar priverstas ant jusu deti... Aisku, eutanazijos iteisinimas, vienos lyties atstovu seimos pripazinimas - nusikaltimas. Bet cia dar butu arsiu ginciu Seime. Taciau, del viso kito esminio skirtumo tarp tu desininiu brudu nera. JOKIOS Teisybes nei LR zmoniu atzvilgiu, nei politikoje, santykiuose su RU, nelaukit. Tik stambiojo kapitalo, JAV rusofobiniu interesu ginymas. Siaip, zmogiskai, Simonytes nuosirdu juoka, net laukini urvini nuosirdu "pergales soki" vertinu teigiamiau, naturaliau, nei Nausedos mylimo suns isbuciavima. Teoriskai, jaunesne Simonyte turi daugiau sansu subresti zmogiskumui. TEORISKAI. O Siandien... siandien mes turim tai, ka tirim. Nepaisant to, kad cia komentaruose pries rinkimus Simonyte buvo apkaltinta... zydiskumu (LR tai baisi apkalta!), visi uzsispyre zydai ruko toli nuosaleje, palyginus su jos kvailu uzsispyrimu, siekiant vygdyti paranoines landsbergines idejas, kuriom yra persunkta jos galva. Dar galima prisiminti, kaip jos visiskai negrauze sazine 2008 m. krizes metu ziauriai nuskriaudziant pensininkus ir verslininkus. O jaunatviska energija gresia tuo, kad ji butu izulesne, akiplesiskesne uz Grybauskaite, butu daug malku priskaldyta! Nauseda, atrodo, butu nuosaikesnis. Bet ju siekiai panasus!!!    ATSAKYTI
Jonas 2019-05-16 20:41:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
UzuojUta ligoniui  
Grigorij 2019-05-17 03:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jonas,
jei tamsta manai, kad lietuvius galima sveikinti su tokiu pasirinkimu, - tada sveikinu. Siaip, tai reiskia sveikinti su keliu i Pragara. O kas gavosi. Naturalu, kad per pirma kadencija Skvernelis siek-tiek nuvyle. Nors jis nemazai teigiamu darbu atliko. Taciau prisidejo ir neapykanta "kolchoznikui" Karbauskiui. Kylo noras isrinkti ka nors kita. Buvo sansas isrinkti Andriukaiti. Bet jam turejot neapykantos del jo, neva, "raudonumo". Nors komunistu jis niekad nebuvo, maza to, buvo sajudieciu, ejo pries Brazauska, tapo "Nepriklausomybes Akto signataru". Tik po to, kai Brazausko LKP ryskiai sudesinejo iki socialdemokratiskumo, tai tos dvi partijos susijunge. Na, lietuvius ir Andriukaicio amzius nelabai tenkino. Norejo jaunesniu, tai isrinko ne Puidoka, o... Simonyte, nepaisant to, kad 2008 krizes metu ji negailestingai skriaude pensininkus ir verslininkus. Lietuviams patiko ir graziai, elegantiskai atrodantis sekmingas Nauseda, kuris muse save i krutine, kad yra nepartinis, kovoja su partiju mafija. Uz nuosaiku ir ismintinga Tomasevski irgi nebalsavot, kadangi jis yra lenkas, gina lenku ir rusu teises. O siaip, net dviem kadencijom isrinke geriausia visu laiku LR zudike - ŠunGrybe, ja iki pamelynavimo pamile, lietuviai pasamoniskai rinko panasius i ja. Tokius ir isrinko... RU ziniasklaida tiesiog mano mintis perskaite, sakydama, kad lietuviai renka Grybauskaites avatarus. IDIJOTAI!!! Dabar as uz jusu Sviesia Ateiti ir lauzto skatiko neduosiu, Dievo nuskriausti LR ir lietuvybes zudikai, vygdantys programa "Lietuva - be lietuviu"!  
Kunigui 2019-05-15 22:32:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Teigiantiems, kad kunigas turi teisę reikšti savo nuomonę. Čia lygiai tas pats, kas vaikų teisių apsaugos darbuotojas garsiai pasakytų savo nuomonę, kad mušti vaikus visai nieko. Nuomonę, jis gali turėti, bet toks viešas deklaravimas būtų visai nederamas atsižvelgiant į jo pareigas. Tas pats ir su kunigu. Homofobijos skleidimas ir moterų prievartavimas atlikti reprodukcinę funkciją niekaip nesiderina su gyvybės apsauga ir meile žmogui. Jis savo nuomonę gali turėti, bet atsižvelgiant į tai, kokias pareigas užima, tai deklauoti viešai, plius skleisti kažkokias fobijas ir blevyzgas apie Šimonytės ardomas šeimas, tai ne tik, kad neetiška, bet tokį pilietį už klaidingos informacijos skleidimą būtų galima paduoti į teismą, kaip už Šmeižtą.    ATSAKYTI
maxiukas 2019-05-16 14:41:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
to "Kunigui"

nusišnekėjai visiškai. Net neperskaitei ką rašo kunigas. Argi jis sako, kad Šimonytė ardo šeimas? Komentuoji tik tam, kad komentuoti.   
Auksė 2019-05-15 22:18:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Straipsnio autorius teisus, jie jau seniai stumia. Toks jausmas, kad visi jų veiksmai orientuoti į tai. Net mano mama, kuri didžiąją gyvenimo dalį uoli katalikė jau keleri metai vengia bažnyčios, net ir ji supranta, kad abortų draudimai nekaip nesusiję su gyvybės tausojimu. Prievarta negali būti susijusi su gyvybės tausojimu.    ATSAKYTI
Tadsa 2019-05-15 20:11:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Jei Šimonytė bus prezidentė, tai per šv. Mišias pirmoj eilėj Katedroj sėdės. Ir net komuniją gaus. Jei Popiežius ar koks kitas įtakingas asmuo apsilankys, tai iškart labiausiai tikinti pasidarys. Dabartinė prezidentė taip pat, o net paprasčiausių maldų nemokėjo. "Karaliams" viskas galima!
Tik niekaip nesuprantu TS-KD. Ar jų tokios vertybės? Liberalais patapo? Landsbergiai, degutienės pažiūras pakeitė??? Mainosi pasaulio spalvos... .    ATSAKYTI
Oponuoju 2019-05-15 19:07:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kunigas neturėtų agituoti šv. Mišių metu. Bet, kaip žmogus ir pilietis, jis turi teisę išsakyti savo nuomonę, kaip ir kiti. Gyvenam demokratinėje visuomenėje. Beje, ar jie būtų kam užkliuvę, jei būtų agitavę už tuos, kurie palaiko abortus, vienalytes santuokas? Dabar jie pasisakė už pamatines vertybes, o yra puolami. Apskritai, dabar taip stipriai ir kryptingai puolama Katalikų Bažnyčia, kad iškyla abejonių dėl jai metamų kaltinimų. Panašu, kad už viso to stovi arba islamistai, arba tie, kurie nori visuomenę paversti molio besmegenių mase. Gi žmogaus su moralinėmis nuostatomis taip lengvai nepavergsi.    ATSAKYTI
Lina 2019-05-15 19:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pilnai sutinku su nuomone!
  
??? 2019-05-15 22:36:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pamatinės vertybės prasideda nuo meilės pagarbos žmogui. Kur matote pagarbą, kai skatinama homofobija, skleidžiama klaidinga informacija ir toleruojama moters vergovė, jos kūno sudaiktinimas  
aaaaaa 2019-05-16 13:10:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Bažnyčia turėtų savo nuopolius, nusikaltimus apšviesti, o po to rūpintis pasaulietiniais reikalais  
močiute 2019-05-15 18:53:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kai kunigai mokes MOKESČIUS, tada gales kištis i politika. Dabar tegul sedi ir masto su kuo suguls šia nakti.   ATSAKYTI
Lina 2019-05-15 18:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Kunigas yra tikinčiųjų bendruomenės vadovas. Jis p r i v a l o ! ne tik skelbti Evangeliją, bet ir padėti tikintiesiems susiorientuoti visuomeniniais gyvenimo klausimais. Kokios čia dar diskusijos "gali- negali". Ačiū kunigams, pasakiusiems aiškią savo nuomonę!   ATSAKYTI
RIMA 2019-05-15 18:56:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Pagal Konstituciją bažnyčia atskirta nuo valstybės, o jei politikai siekia valdyti mases diktuodami už ką balsuoti ir juo niekas nenusodina, tai klausimas ar mes gyvename teisinėje ar bažnytinėje lunatikų bažnyčioje ir klausimas kokie santykiai sieja politikus su tai iškrypeliais. Tegul skelbia evangeliją kiek nori savo susibūrimuose. bet ne višai diktuoja už ką balsuoti. TAI GRĖSMĖ DEMOKRATIJAI.   
RIMA 2019-05-15 18:58:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
EVANGELIJA TEGUL SKEBIA BAŽNYČIOJE. PAGAL KONSTITUCIJĄ BAŽNYČIA ATSKIRTA NUO VALSTYBĖS IR TAŠKAS. KAI KUNIGAI BANDO VALDYTI MASES, KAD ĮGAUTŲ DAUGIAU ĮTAKOS, TAI RIMTA GRĖSMĖ DEMOKRATIJAI.   
???? 2019-05-15 18:46:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Ką tie kunigai vartoja, kad taip nusišneka. Jus man atrodo per dažnai su dievais kalbate. Tai kalbėkite su jais ir toliau. Homoseksualai egzistavo visada, jei juo ignoruojame tai nereiškia, kad to nėra, jie turi teisę įteisinti savo santykius kaip ir tradicinės poros. Dar neteko girdėti, kad skyrybų priežastis būtų homoseksualų eitynės ar jų santuoka. Abortai buvo ir bus visada, nes žmogus visais laikais gynėsi nuo prievartos ir išnaudojimo. Tik klausimas abortai bus saugus ar ne? kaip supratau, bažnyčiai moterų mirtys kaip medus sielai. Bažnyčiai ir prezidentė moterys nepatinka. Anot jų, Šimonytė prilygsta šventvagei, nes ne vieno vaiko nepagimdė. Brudas, TU KUNIGE, BŪK PRAKEIKTAS   ATSAKYTI
To ???? 2019-05-15 19:10:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Labiau nusišnekėti negalėjot?  
Tam su ??? 2019-05-15 19:44:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kunigas savo nuomonę privalo išsakyti kaip pilietis, o tamsta , po klaustukais pasislėpęs, apšmeižei žmogų ir slepiesi? Liežuvį išsiskalbk.
  
>>Tam su - tu gal mokykloje adaptuotas b 2019-05-15 20:28:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reikia žinoti kokiam kontekste ir ką kalbėti. 1. Turi teisę tikėti, kuo tik nori NSO, dievu, veniu ar dar bala žino kuo, bet: 1. XXI a. žmonės turi remtis logiškai argumentais, o ne fundementaliais išvedžiojimais 2. Žinant, kad jo teorijos tikrai nesusijusios su gerais ketinimais ir realybė, 3. Dėl savo asmeninių ambicijų daryti įtaką ir manipuliuoti kvailais, kritinio mąstymo neturinčiais žmonėmis, jau yra mažų mažiausiai neetiška. 4. Arba Jūs bažnyčios samdomas trolis arba pats kunigas, nes taip kvailai nejausti skirtumo reikia sugebėti  
Rita 2019-05-15 18:32:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Šaunuoliai, kunigai. Ne veltui griežtai atsisakiau tuoktis bažnyčioje ir savo vaikus su vyru auklėjame, kad mąstytų kritiškai ir kuo toliau laikytųsi nuo šitų velnio tarnų.   ATSAKYTI
rūta 2019-05-15 18:15:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
šiais liberalaus absurdo laikais, toks kunigo pasisakymas yra kaip gaivaus oro gurkšnis užterštoje visuomenėje. Šiuolaikinė visuomenė nebeskiria gero nuo blogo. palaikau kunigus , kurie dar nebijo pasakyti biblijinių tiesų. Šiandien didžioji dalis kunigų apie tai neužsimena, net bažnyčioj. tai jei kunigas negalės šito pasakyti viešai, tai kam toks kunigas reikalingas.   ATSAKYTI
tikrai taip 2019-05-15 18:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
...vienintele struktura baznycia, kuri ima pinigus juodais pinigais ir nemoka mokesciu ! Apie koki kisimasi i politika i valdzios valdyma jie gali kalbeti, jau nekalbant apie nusikaltimus padarytus vaikams, pedofilu bylose kunigu ebaudziamumas.   ATSAKYTI
vitas.kalinauskas 2019-05-15 19:03:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kunigai negauna is valstybes algu todel nemoka mokesciu, prokurorai ,teisejai ir tt gauna is valstybes didziules algas ir dar ima kaip jus rasot juodai juodus pinigus ir zino kad jie nebus nuteisti. Kunigas kaip ir bet koks kitas zmogus turi teise issakyti savo nuomone ir ypac nebijoti pasakyti tiesa. Jei kunigas prie sovietu uz tiesa sedejo kalejime, tai ka ir dabar jam tas pats gresia/?  
tikrai taip 2019-05-15 19:36:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vitui kalinauskui :
Tą pačią 2017 metų sausio 1 dieną, kai autorinės sutartys tapo nebenaudojamos dėl milžiniškų mokesčių, tą dieną, kai Lietuvos kūrėjai ėmė abejoti galimybe dirbti pagal savo profesiją, įsigaliojo dar vienas įstatymas. Kai Lietuvos atstovai Seime išreiškė valią, kad autoriai šioje šalyje nebepageidaujami, kunigams jie atriekė dar vieną papildomą gabalą „Sodros“ pyrago. Be sveikatos draudimo, kurį dvasininkams dengia valstybė, Lietuva įsipareigojo padengti įmokas pilnai pensijos daliai gauti (anksčiau dengė tik pusę). Kalbant žmonių kalba tai reiškia, kad visiems pripažintų religijų atstovams buvo padvigubintos pensijos.

Skaitykite daugiau: https://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/2017/04/11/news/pabande-paskaiciuoti-kiek-gauna-kunigai-kodel-to-neiteisiname--724240/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
  
tikra tiesa 2019-05-15 18:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
...kunigai pedofilai, ka jie cia sneka ? Jie nebaudziami ?   ATSAKYTI
Aldona 2019-05-15 19:55:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Už tokius šmeižtus tai tikrai reikia bausti.  
Taip Aldona 2019-05-15 22:40:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kunigus už tokios propagandos pūtimą ir pasakų sekimą kritinio mąstymo neturintiems žmonėms tikrai reiktų sodinti  
Šimše 2019-05-15 17:36:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kunigai tiek prisidirbę su savo pedofilija ir drysta kitus mokyti Turetų būti geda savo avelem į akis pažiūreti   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Didžiūnaitytės žūties tyrimas
DABAR RODOMA
Didžiūnaitytės žūties tyrimas
DABAR RODOMA
Kaip išsirinkti kokybišką medų
DABAR RODOMA
Medikai skaičiuoja aukas
DABAR RODOMA
Tarybiniai karščiai Lietuvoje
DABAR RODOMA
Glostyk Bobiką
DABAR RODOMA
Tragedija Balsio ežere: nuskendo du vaikai
DABAR RODOMA
Braškių katastrofa: nespėja skinti
DABAR RODOMA
Nufilmavo krušą: gabalai kėlė pavojų
DABAR RODOMA
Šalčiūtė apžvelgė kauniečių pamėgtą vietą: čia vykdavo erotikos vakarėliai
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Pučkorių parke
REKLAMA
Jie pasake „ne“ alkoholiui (nuotr. 123rf.com)
Valstybės dienos šventės Dauguose metu uždrausta prekiauti stipriaisiais alkoholiniais gėrimais, per Žolinės atlaidus Pivašiūnuose – bet kokiu alkoholiu, antradienį skelbia ...
Ugniagesys gelbėtojas Jonas Vaišutis (nuotr. TV3)
Į Lietuvą grįžtant šilumos bangai žmonės vėl skuba gaivintis prie vandens telkinių. Tačiau dar vasaros pradžioje realybė yra gąsdinanti: per dvi birželio savaites nuskendo 21 ...
Trakų rajono tarybos delegacija Turkijoje (nuotr. facebook.com)
Keturių Trakų rajono savivaldybės politikių komandiruotė į Turkijos miestą socialiniame tinkle papiktino trakiškius, kurie stebisi, kaip tokios išvykos gali pagelbėti miestui ...
Evaldas Pašilis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Prezidentūroje susitiko su Generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu. Pastarasis teigė su prezidentu aptaręs Generalinės ...
Lietuvos kariuomenė (nuotr. https://www.facebook.com/kariuomene/) (nuotr. Gamintojo)
Švenčionių rajone prasidėjo intensyviausia karinių pratybų „Geležinis Vilkas“ dalis, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija. Poligone Pabradėje ir jo apylinkėse beveik ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų