Kinijos kosminių skrydžių programos atstovai pareiškė, kad Pekinas mano esant būtina kurios nors užsienio valstybės teritorijoje pasistatyti kosmoso stebėjimo stotį, kuri leistų vykdyti reikiamus kosminės erdvės tyrimus.
Šiuo metu Kinijoje veikia dvi tokios stotys. Viena yra rytinėje, o kita - vakarinėje šalies dalyje, praneša „CNet News“. Tačiau, pasak Kinijos kosmoso tyrimų programos atstovų, jų galingumo jau nebeužtenka, be to, šios stotys gali veikti tik 16 valandų per parą. Būtent dėl šios priežasties Kinijos vyriausybė tikisi susitarti su kuria nors užsienio valstybe dėl savo kosmoso stebėjimo stoties statybos netolimoje ateityje.
Kinijos atstovų susirūpinimas yra suprantamas, sakoma pranešime. Kinija vykdo gana ambicingą kosmoso tyrimų programą, ir kasmet kosmose atsiranda vis naujų kiniškų kosminių aparatų.
Visus juos būtina stebėti, o taip pat sekti, ar jų kaimynystėje neatsirado nevaldomų kosminių aparatų ar dar neatrastų asteroidų, kurie gali kelti pavojų Kinijos kosminei technikai. Vykdant tokius stebėjimus apskaičiuojamos potencialiai pavojingų objektų orbitos, o savo kosminių aparatų orbitos prireikus koreguojamos.
Pranešama, kad dalis abiejų Kinijos kosminio stebėjimo stočių resursų jau naudojama vykdant „Chang'e 3“ kosminės misijos Mėnulyje, į kurį nuleistas pirmasis kinų mėnuleigis „Yutu“, užduotis.