Remiantis bendrovės „Kaspersky Lab“ kartu su „Interpolu“ mobiliųjų grėsmių tyrimo, atlikto nuo 2013 m. rugpjūčio iki 2014 m. liepos mėn., rezultatais, 60 proc. bendrovės apsaugos produktų sustabdytų atakų į „Android“ įrenginius buvo nutaikytos į vartotojus Ukrainoje, Ispanijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vietname, Malaizijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Indijoje ir Prancūzijoje.
Visame pasaulyje per tiriamą laikotarpį daugiau nei 588 tūkst. „Android” vartotojų susidūrė su bankiniais ir SMS „Trojos” virusais. Tai 6 kartus viršija pernai metų analogiško periodo rodiklį, pranešė bendrovės atstovai.
57 proc. visų užregistruotų incidentų buvo susiję su SMS „Trojos” virusų šeima, kurie siunčia trumpus mokamus pranešimus premium numeriais be savininko žinios. Panašios atakos buvo aptiktos Kazachstane (5,7 proc.), Ukrainoje (3,3 proc.), Ispanijoje (3,2 proc.), Didžiojoje Britanijoje (2,4 proc.), Malaizijoje (2,3 proc.), Vokietijoje (2 proc.), Indijoje (1,6 proc.) ir Prancūzijoje (1,3 proc.)
Pranešama, kad 2 proc. atvejų SMS „Trojos” virusai veikė kartu su bankiniais virusais – toks metodas leidžia pavogti banko kortelių duomenis, o taip pat prieigos prie internetinės bankininkystės sistemų rekvizitus. Per 12 mėnesių šių virusų skaičius padidėjo 14 kartų. Naujos versijos buvo gautos įvedant nedidelius pakeitimus originaliame kode, kurie gali apsaugos priemonei sutrukdyti aptikti kenkėjišką programą.
„Vienas užkrėtimas bankinių „Trojos” virusu gali suteikti apgavikams prieigą prie visų aukos finansinių lėšų, tuo tarpu taikant SMS „Trojos” virusus reikalingos dešimtys arba net šimtai sėkmingų atakų, kad gauti apčiuopiamą naudą. Be to, tikrai ne visi vartotojai naudojasi mobiliųjų bankinių sistemų priedais – būtent dėl to skiriasi incidentų, susijusių su šių kenkiėjiškų programų tipu, skaičius”, – aiškina Romanas Unučekas, „Kaspersky Lab” vyriausiasis antivirusų ekspertas.
„Per pastaruosius kelis metus mes stebime mobiliųjų grėsmių, kurios tampa vis pavojingesnės ir sudėtingesnės, skaičiaus augimą – dabar jos gali būti taikomos į konkrečias bendroves. Žaibiškai augančios mobilaus rinkos sąlygomis mes matome, kaip apgavikai bando įsisavinti naujus atakų būdus siekdami gauti asmeninių įrenginių kontrolę”, – pažymėjo Madanas Oberoj, „Interpolo” kibernetinių inovacijų ir informacijos plėtros skyriaus vadovas.