• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 10 dieną Vilniuje prasidedančiame didžiausiame Baltijos šalių gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltic 2014“ paskaitą skaitys ir Nobelio premijos laureatas, amerikiečių biochemikas Karys Banksas Mullis, šią premiją pelnęs už dabar laboratorijose plačiai naudojamą būdą, padedantį lengvai kopijuoti ir dauginti DNR segmentus.

REKLAMA
REKLAMA

Renginyje susitiks aukščiausio lygio vadovai, mokslininkai ir investuotojai iš viso pasaulio, kuriems aktualios naujausios medicinos, farmacijos ir kitų sveikatos mokslų sričių technologijos, bendradarbiavimo bei verslo plėtros galimybės, sakoma Kauno technologijos universiteto (KTU) pranešime. Pasak KTU atstovų, forume universitetas pristatys gyvybę ir sveikatą gelbstinčias inovacijas, kurios pakeis likimus žmonių, atsigaunančių po traumų ir sunkių ligų. Vienos svarbiausių – pusiausvyros treniruoklis „Rehabili“ ir nuo pragulų apsauganti lova „Alovita“.

REKLAMA

„Life Sciences Baltic“ (LSB) gyvybės mokslų forume KTU kartu su partneriais atstovaus Nacionalinis inovacijų ir verslo centras (NIVC), kuris pristatys per 40 inovacijų. Vienas svarbiausių eksponatų – patentuotos konstrukcijos nepusiausviras (nestabilus) irklavimo treniruoklis „Rehabili“. Jo autorius – KTU Mechatronikos instituto mokslo darbuotojas dr. Aurelijus Domeika.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak mokslininko, nors treniruokliu gali naudotis sportininkai, šis išradimas – nepakeičiamas po insulto atsigaunantiems ir dalinai paralyžiuotiems žmonėms.

Antroji KTU inovacija – tūkstančius ligonių nuo pragulų ir su jomis susijusių komplikacijų išgelbėti galinti lova. Efektyvų sprendimą, kaip padėti sunkiai sergantiems, neįgaliems žmonėms, pasiūlė jaunojo verslo vystymo centre KTU „Startup Space“ studentų įkurta įmonė „Alovita“, kurianti analogų pasaulyje neturinčią funkcinę slaugos lovą su šoninio pavertimo funkcija, pavadintą įmonės vardu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Alovitos“ direktoriaus Andriaus Darulio, idėja sukurti tokią lovą gimė iš asmeninių paskatų.

„Mano brolis yra labai protingas, tačiau fizinę negalią turintis ir dėl to pats lovoje pasiversti negalintis jaunuolis. Jis paprašė sukurti lovą, kuri galėtų jį paversti ant šono. Atlikome rinkos analizę ir pamatėme, jog kol kas nėra sukurta nieko panašaus, išskyrus brangias kompleksines slaugos lovas, kurios neprieinamos paprastiems namų vartotojams“, – pasakojo A. Darulis.

REKLAMA

„Life Sciences Baltics 2014“ (LSB) užsienio svečių delegacija penktadienį, rugsėjo 12 dieną užsuks ir į KTU, kur apžiūrės naujausią mokslinių tyrimų infrastruktūrą.

„Life Sciences Baltic“ gyvybės mokslų forume svečiuosis ne tik Didžiosios Britanijos, JAV, Vokietijos delegacijos, tačiau ir dalyviai iš tokių šalių kaip Indija, Kolumbija, Kinija, Omanas, Filipinai ir Japonija, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų