Ekspertų teigimu, imuninės reakcijos į Covid-19 suvokimas yra fundamentaliai svarbus kuriant efektyvų gydymo metodą ir profilaktines vakcinas.
Ir jeigu antikūnai po tam tikro laiko mažėja, tai gali reikšti, kad imunitetas, susiformavęs dėl potencialios vakcinos, taip pat išnyks.
Nankino universiteto (Kinija) mokslininkai stebėjo 19 vidutinio sunkumo ir 7 sunkių Covid-19 pacientų imuninę reakciją 7 savaites nuo ligos pradžios. Tyrėjai nustatė, kad daugeliui pacientų susiformavo antikūnai.
Tačiau tik nedidelės dalies pacientų organizmai demonstravo didele antikūnų neutralizuojančią galią, o net pas kas penktą iš jų nebuvo jokio imuninio atsako, rašoma „The Telegraph“.
Leidinyje „PLOS Pathogens“ publikuotame tyrime taip pat rašoma, kad po 3-4 savaičių nuo išrašymo iš ligoninės pas pasveikusius pacientus neutralizuojantis antikūnų aktyvumas gerokai sumažėjo.
Mokslininkams yra itin svarbu, kokiomis aplinkybėmis SARS-CoV-2 sergančių pacientų organizmas išskiria antikūnus, kad būtų galima prognozuoti vakcinų poveikio eigą.
Ankstesni tyrimai, kuriuos atliko Londono karališkojo koledžo mokslininkai, parodė, kad 60 proc. iš 96 tirtųjų dalyvių pasireiškė „galingas“ imuninis atsakas į Covid-19 infekcijos piko metu, tačiau po 3 mėnesių šis rodiklis tesiekė 17 proc.
Tai rodo, kad natūraliu būdu susiformuojantis imunitetas trunka neilgai ir persirgę koronavirusu asmenys vėl gali užsikrėsti.