• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas geriausių Lietuvos kovotojų, tragiško likimo Remigijus Morkevičius, kiek ironiška, buvo dievinamas ne Lietuvoje, o tolimojoje Japonijoje.

Vienas geriausių Lietuvos kovotojų, tragiško likimo Remigijus Morkevičius, kiek ironiška, buvo dievinamas ne Lietuvoje, o tolimojoje Japonijoje.

REKLAMA

Sportininkas japonams įspūdį palikdavo dėl savo didžiulio greičio ir pasiutusios jėgos bei gudrios taktikos. Anot R. Morkevičiaus trenerio Mariaus Misiūno, pirmos 7 ar 8 Remygos kovos Japonijoje baigėsi nokautais vienu vieninteliu smūgiu iš kelio.

Visa tai galiausiai lėmė, kad jei Lietuvoje, grįžus po sėkmingiausių kovų, R. Morkevičiaus nepasitikdavo niekas, tai Japonijos oro uoste stovėdavo minios, trokštančios jo parašo.

REKLAMA
REKLAMA

„Remigijus pradėjo raityti savo autografus, bet po 10-to žmogaus apsauga ir mūsų palydovai pasakė „stop“ – turėjome spėti nueiti į traukinį. Tačiau Remigijus man pasakė, kad niekur neis, ir pasirašė visiems iki paskutinio. Mes ne tik vėlavome į traukinį, bet po to dar 2 valandas laukėme kito. Tačiau jis buvo toks“, – dokumentinaime seriale „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ išskirtinę istoriją prisiminė M. Misiūnas.

REKLAMA

Kovotojo aukso amžius

„Titano“ klubo prezidentas, treneris M. Misiūnas pabrėžia, kad Remigijaus aukso amžius tęsėsi nuo 2000 iki 2015-ųjų:

„Žinoma, tas laikotarpis buvo su pakilimais ir su nuosmūkiais. Jis buvo unikalus kovotojas. Mūsų klube buvo už jį techniškai geresnių, bet tos vidinės ugnies, to begalinio noro kažkam kažką įrodyti niekas tiek neturėjo kiek R. Morkevičius. Todėl daug kam iš dabartinių kovotojų jis iki šiol yra idealas, siekiamybė.

REKLAMA
REKLAMA

Yra posakis, kad akys – sielos veidrodis. Pas Remigijų būdavo 2-3 tipų akys. Kovotojo, kai užsitrenkdavo tokios žaliuzės, akys tarsi patamsėdavo. Kai jis eidavo į ringą, jis įeidavo į kažkokią būseną. Atsimenu vieną kovą Japonijoje. Jis kovojo su olandu, kuris garsėjo savo technika ir pasiekimais. Tas olandų sportininkas po to pasakojo, kad matė kitam ringo kampe vaiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remigijus sverdamas 65 kg kovodavo svorio kategorijoje iki 71 kg. Didelė dalis kovotojų būdavo sunkesni. Bet ta kova tęsėsi gal tik 7 sekundes. Remigijus metėsi į priekį ir tas olandas teigė, kad net nesuprato, kas nutiko. Pasipylė smūgiai. Toks buvo Remigijus. Kaip reaktyvinis variklis, kuris šaudavo į priekį ir nuošluodavo viską, kas pasitaikydavo pakeliui.“

REKLAMA

M. Misiūnas prisiminė, kad pirmos 7-8 kovos Japonijoje baigėsi nokautais, Remigijus visus nugalėdavo vienu vieninteliu smūgiu keliu:

„Kažkurioje spaudos konferencijoje manęs žurnalistė paklausė – ar aš nieko kito jo negaliu išmokyti. Tai pasakiau, kad pirma apsiginkite nuo to vieno smūgio. O tada gausite kitą smūgį „dovanų“.

Jis turėjo žvėrišką jėgą. Kai jam lauždavo ranką, tai jis sugebėdavo atsistoti su tuo žmogumi, iškeldavo jį ir trenkdavo žemyn. Tuo metu sulaužydavo raktikaulį, varžovas atsijungdavo ir kova baigdavosi Remigijaus pergale. Ji vadino žudiku vaiko veidu.“

REKLAMA

Populiarus, bet ne Lietuvoje

Anot M. Misiūno, R. Morkevičius Japonijoje buvo milijonais kartų populiaresnis nei gimtojoje Lietuvoje:

„Kai pirmą kartą atvažiavome į Japoniją ir ten laimėjome, tai buvome dar nežinomi. Grįžus į Lietuvą, niekas mūsų nepasitiko. O kai atskridome antrą kartą į Japoniją, tai ten eilė žmonių jau stovėjo, buvo apsauga, kuri saugojo Remigijų nuo gerbėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Japonai sako, ar jūs galėtumėte pasirašyti keletui žmonių. Susižvalgėme. Remigijus pasakė, kad galėtų. O ten stovi gal 50 žmonių su lentelėmis ir markeriais. Tai buvo pirmieji jo autografai uždėti Japonijos oro uoste.

Ir Remigijus pradėjo pasirašinėti. Po 10 žmogaus apsauga sustabdyti norėjo, bet Remigijus pasakė, kad „ne, treneri, aš niekur neisiu“. Ir jis pasirašė visiems iki paskutinio žmogaus. Mes pavėlavome į traukinį. Toks jis buvo žmogus. Japonijoje jis buvo didelė žvaigždė.

REKLAMA

Ištikimiausi fanai miegodavo viešbučio foje, kad galėtų jį pakviesti papusryčiauti, pavakarieniauti ar įteikti dovaną. Gatvėje merginos pamatydavo Remigijų ir tiesiog klykdavo. Tokius dalykus matydavome tik filmuose apie roko žvaigždes. Jis pasirašinėdavo joms ant striukių, krūtinių, kojų.“

Treneris atskleidė, kad vietiniai Remigijų vadindavo „kovojančiu Dievu“. „Čia buvo didelis įvertinimas. Japonai buvo įtraukę Remigijų į garbingiausių kovotojų sąrašą. Japonijoje jis traiškė savo priešininkus. Remigijus buvo universalus kovotojas.

Lietuviai buvo gerbiami Japonijoje, o Remyga buvo pats garsiausias. Kai Remyga žuvo, daug užuojautos žinučių atskriejo iš Japonijos. Jo priešininkai parodė didelę pagarbą jam“, – prisiminė M. Misiūnas.

„Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ – pirmadieniais, 19.30 val. per TV3!

REKLAMA
Pavadinime užkoduota tiesa apie tą banditą- baikit aukštinti...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų