Vaikystėje motinos ir tėvo meilės nepatyręs Remyga nors ir buvo bebaimis, tačiau turėjo ir jautriąją pusę, tą per TV3 rodomame dokumentiniame seriale „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ pabrėžia kovotojo treneris, sporto klubo „Titanas“ įkūrėjas Marius Misiūnas.
Savo prisiminimais apie R. Morkevičių pasidalijęs treneris atskleidė nematytą kovotojo pusę. Remigijus ringe ir už jo ribų, įprastai, skirsdavosi lyg diena ir naktis.
Bebaimis jautruolis
„Pirmiausia, jis buvo bebaimis. Iššokti iš 3-4 aukšto jam nieko nereikšdavo. Arba užlipti balkonais iki 9 aukšto. Kieme jis turėjo pravardę Maklaudas, pagal tuo metu rodytą serialą apie nemirtingąjį. Baimės jis nejausdavo“, – pasakojimą pradeda M. Misiūnas.
Treneris taip pat prisiminė Remygos pirmąją kovą vaikystėje: „Atsimenu jo pirmas varžybas, kai jis buvo dar vaikas. Už pirmą pergalę jis gavo tokį didelį čiupačiupsą, kurio viduje buvo daug mažų čiupačiupsų. Jis labai dėl to džiaugėsi. Jis tuo užmokesčiu nenorėjo su niekuo dalintis. Jis net man nedavė nė vieno ledinuko.
O kai suaugęs jis laimėjo Japonijoje 20 tūkst. dolerių prizą. Jis tuos pinigus ištaškė tiek sau, tiek daugams. Jis nemokėjo elgtis su pinigais. Grįžęs nusipirko naują „Jaguarą“, o kitus pinigus išdalijo draugams ir jie baigėsi. Per dieną 20 tūkst. dolerių tiesiog išnyko.
Todėl turėjome susitarimą – „tu uždirbi pinigus, kuriuos dedu į stalčių, o kas mėnesį duodu tam tikrą dalį, kad užtektų maistui arba atiduodu pinigus močiutei ir tu jų negauni“. Jis sutiko su pirmuoju pasiūlymu. Bet tada padarydavo tokias kačiuko akis, kaip iš filmo „Šrekas“.
Sakydavo treneri, man reikia 50 eurų. Ir juos gavęs jis bėgdavo į parduotuvę, nupirkdavo gyvų karpių, eidavo prie Nemuno ir juos paleisdavo. Tada ateidavo laimingas ir sakydavo: „trenerį, išgelbėjau keletą gyvybių“. Kokių klausdavau? „Karpius paleidau“, atsakydavo jis.
Kažkada kavinėje sėdėjau su draugu ir Remigijus ėjo pro šalį. Pamatė mane ir paprašė duoti pinigų. Turėjau du po 10 eurų. Daviau 10 jam ir 10 pasilikau sau. Žiūriu jis iškart į gatvę ir ten benamiui atidavė tuos pinigus. Tada grįžo ir prašo dar. Nedaviau, tai supyko.“
Noras, išėjus iš kalėjimo
Anot M. Misiūno, ne paslaptis, kad Remigijus yra praleidęs tam tikrą laiką įkalinimo įstaigoje: „Šalia klubo buvo nedidelis kioskas. Kažkas apvogė tą kioskelį. Policija išsiaiškino, kad ten Remigijus buvo tame apiplėšime. Kalbėjau su kiosko savininku. Sakė 200 litų nuostolis, sakiau duosim dvigubai, bet nežalokim to vaiko, kuris ir taip problematiškas. Tėvų nėra, auga su močiute. Bet tas kiosko savininkas sakė, kad to neatleis. Nors pas Remigijų rado tik saldainių, sausainių, kramtomos gumos. Jis neėmė pinigų, jam nereikėjo materialių dalykų.
Metus jis praleido nepilnamečių, o tada dar metus suaugusiųjų įkalinimo įstaigoje. Grįžo 19 metų. Atėjo į klubą. Sako „treneri, pabandžiau visko. Mačiau visą gyvenimą – ir narkotikų, viską. Tačiau noriu viską nubraukti, nes nieko neturiu“. Jis sakė, kad nori gyventi sporto salėje. Būdavo, kad aš jį uždarydavau ten salėje. Sako „treneri bijau, kad galiu nueiti ne į tą pusę“. Būdavo tokių momentų. Teko jį užrakinti salėje.“
M. Misiūnas prisiminė ir tai, kad Remyga sapnuodavo daug keistų sapnų apie kuriuos mėgdavo pasipasakoti:
„Kartą sako man „žinau, kuo noriu būti“. Mes prieš tai kalbėdavome su juo, o kas po to, kai sportas baigsis. Tai vieną dieną jis sako, kad nori būti gydytoju, nes sapnavo sapną. Vonią pilną negyvų žmonių, vonia pilna kraujo. Jis ateina ir pradeda tuos žmones operuoti. Ir kai kurie atgimsta, kai kurie ne.“
Kriminalinis šleifas ir tragiška lemtis
2009 m. kovotojas buvo nuteistas kelių tūkstančių litų bauda už tai, kad būdamas apsvaigęs užpuolė du miesto policijos patrulius.
2013 m. kovą R. Morkevičius Kauno senamiestyje nukautavo pirmą kartą matytą 22 metų merginą. Praėjus keletui metų, vėl nuo alkoholio apkvaitęs sportininkas, kumščiais „paauklėjo“ Kaune viešėjusį svečią iš Jungtinės Karalystės. Ir vėl atsipirko pinigine bausme.
R. Morkevičiaus gyvenimo baigtis – tragiška ir paslaptinga. Būdamas 34 metų jis 2016 m. „Kalašnikov“ automatu buvo nušautas prie savo namų Šilainiuose. Šių metų pradžioje Morkevičiaus žudikas Imre Arakas nuteistas beveik 10 metų laisvės atėmimo bausme.
Žudikas teisme prisipažino nužudęs R. Morkevičių. Jis pareiškė, kad vietoj žadėtų 50 tūkst. eurų už šį kruviną darbą jis tegavo 5 tūkst. eurų. Tačiau tikrieji R. Morkevičiaus nužudymo motyvai ir užsakovai taip ir liko neatskleisti.
„Yra liūdnų momentų apie R. Morkevičiaus vaikystę. Jis nuo pat mažumės buvo mokinamas vogti. Jį išnaudojo tėvas ir mama, kurie tuo metu turėjo problemų su svaigalais. Jie nuo mažumės jį mokė vogti. Mažiuką nešė į parduotuves, turgavietes. Tai neabejotinai traumavo vaiką ir turėjo padaryti psichologinį lūžį“, – dar vienu skaudžiu prisiminimu pasidalijo M. Misiūnas.
Dokumentiniame seriale apie R. Morkevičių prabyla garsiausi šalies kovinio sporto atstovai, treneriai bei visuomenės veikėjai, o žiūrovai pamatys ir dar niekur nepublikuotus archyvinius kadrus, panaudotus iš privataus sportininko šeimos archyvo.
„Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ – nuo gegužės 12 d., pirmadieniais, 19.30 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!