„Vyriausybė siekia, kad mūsų sveikatos sistema taptų sąžininga ir teisinga kiekvienam pacientui – šiuo metu siūloma keisti Sveikatos sistemos įstatymą, kad žmonės nebūtų verčiami primokėti už tas sveikatos paslaugas, kurias apmoka Valstybinė ligonių kasa“, – BNS sakė premjero Gintauto Palucko patarėjas Justinas Argustas.
Anot jo, Lietuva pagal pacientų priemokas už paslaugas iš savo kišenės yra viena iš rekordininkių Europos Sąjungoje.
„Akivaizdu, kad sveikatos sistemą reikia skaidrinti, nes papildomų mokėjimų sąlygos neapibrėžtos. Juoba, kad papildomos priemokos mažina sveiktos paslaugų prieinamumą, o kartais, pacientams to nežinant, jie sumoka antrą kartą už paslaugą, kurią jau apmokėjo valstybė“, – teigė patarėjas.
Vyriausybės skaičiavimais, papildomai už valstybės jau apmokėtas sveikatos paslaugas per metus pacientai sumoka mažiausiai 40 mln. eurų.
„Vyriausybė siekia subalansuoto sprendimo, vykdo konstruktyvų dialogą, šis ministro pirmininko ir jo komandos susitikimas yra to dalis“, – pažymėjo J. Argustas.
Pasitarime dalyvaus Kauno miesto poliklinikos, Kauno klinikų, Santaros klinikų, Klaipėdos ligoninės, Rokiškio, Marijampolės, Plungės gydymo įstaigų, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos, „Northway medicinos centrų“, Privačių dializės įstaigų asociacijos, „Affidea Lietuva“, „Lirema“, advokatų kontoros „Walless“ atstovai.
Kaip rašė BNS, Sveikatos apsaugos ministerija siūlo uždrausti gydymo įstaigoms imti priemokas nuo 2026 metų.
Vykdant šią reformą, ministrė Marija Jakubauskienė žada peržiūrėti įkainius už paslaugas.
Papildomas priemokas šiuo metu iš pacientų dažniausiai ima privačios įstaigos.
Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, dabar galiojanti įstatymo nuostata, įtvirtinanti galimybę pasirinkti brangesnes paslaugas, medžiagas ar procedūras, teoriškai turėjo suteikti pacientams daugiau alternatyvų, tačiau praktikoje tapo neteisėto pacientų apmokestinimo įrankiu.
BNS užsakymu „Vilmorus“ balandė atlikta apklausė parodė, kad šeši iš dešimties Lietuvos gyventojų palaiko siūlymą uždrausti gydymo įstaigoms imti papildomas priemokas už valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas. Beveik 28 proc. respondentų teigė, jog priemokas reikėtų palikti, o likusieji apklausos dalyviai neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
PALUCKAS balsavo UŽ NT reketą.