REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pradėjus masinį pedagogų testavimą prie mobiliojo patikros punkto Vilniuje susidarė eilės. Jose kai kuriems sostinės mokytojams minusinėje temperatūroje teko praleisti keletą valandų, nepavyko išvengti ir būriavimosi. Vilniaus miesto savivaldybė atsiprašo dėl nemalonios situacijos ir tikina, kad sklandi veikla jau atstatyta.

Pradėjus masinį pedagogų testavimą prie mobiliojo patikros punkto Vilniuje susidarė eilės. Jose kai kuriems sostinės mokytojams minusinėje temperatūroje teko praleisti keletą valandų, nepavyko išvengti ir būriavimosi. Vilniaus miesto savivaldybė atsiprašo dėl nemalonios situacijos ir tikina, kad sklandi veikla jau atstatyta.

REKLAMA

Praėjusią savaitę visoje Lietuvoje prasidėjo masinis prevencinis pedagogų testavimas serologiniais antikūnų testais, siekiant išsiaiškinti, kokia dalis pedagogų jau yra persirgusi koronaviruso infekcija. 

Ketvirtadienio popietę mokytojų socialinių tinklų grupėse pasirodė nuotraukos, kuriose matomos itin ilgos eilės prie mobiliojo patikros punkto sostinėje. Mokytojai dalinosi, jog eilėse šaltyje tenka laukti po kelias valandas. Kai kurie prisipažino, kad dėl ilgo laukimo teko praleisti ir pamokas, su savimi kartu pasiimti mažus vaikus.

„Kai užsiregistravau antikūnų testui apsidžiaugiau, kad viskas gerai apgalvota, registracija nesudėtinga, galima rinktis laiką...

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu laukiu eilėje dėl antikūnų testo. Užsiregistravau 16:44, atvažiavau 16:35, laukiu šaltyje iki šiol, ir dar nesimato galo. Mažiausiai dar valandą lauksiu. Mokytojos trepsi, šoka stovėdamos... Kam tada reikalinga registracija, jei atvažiavęs savo laiku turi laukti mažiausiai 2 val.?

REKLAMA

Kažkaip ne taip turėtų vykti šis procesas. Laukiant tokioje eilėje greičiau susirgsi, nei gausi atsakymą”, – tokiu įrašu ketvirtadienį vakarop pasidalino viena mokytoja.

„Jokio atstumo tarp žmonių eilėje nebuvo, nes tęsėsi ilgiausias šniūras per visą šaligatvį, tad stovėjo kaip silkės bačkoje. Tikrai prestižinės profesijos atstovams suorganizuota akcija“, – socialiniuose tinkluose rašė kita eilėje stovėjusi pedagogė.

Tv3.lt susisekė su problemą iškėlusia moterimi. Ji teigia nenorinti skųstis patikros punktuose dirbančių medikų darbu, mat šis buvo tikrai greitas ir malonus. Mokytojos nuomone, spūsčių problema galėjo iškilti dėl ne savo registruotu laiku atvykstančių žmonių, kurie tarsi „užlenda“ prieš kitus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tie du „sargybiniai“, kurie sėdi budelėje prie vartų, turi dirbti, o ne tiesiog sėdėti būdelėje. Turi praleisti žmones pagal jų registracijos laiką. Nes, na, jei atvažiuoji 10 min. ankščiau – viskas gerai, palauki 10-15 min. Bet kai atvažiuoja gerokai prieš savo laiką ir „užlenda“, nes dažnai žmonės atvažiuoja būtent savo laiku plius, minus 5 min., susidaro tokia situacija, nes niekas nekontroliuoja“, – dėsto su tv3.lt bendravusi mokytoja.

Mokytojai antikūnų testus atlikę Kaune, sako, jog kol kas darbas vyksta sklandžiai. 

Vilniaus miesto savivaldybė: apgailestaujame, kad taip nutiko

Mobiliųjų punktų sostinėje veiklą koordinuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, nemaloni situacija yra žinoma ir tvarkoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Situacija žinome ir apgailestaujame dėl jos, kad taip susidarė. Įvyko tam tikrų planavimo klaidų dėl greitųjų testų, buvo priskirta daugiau žmonių į vieno laiko juostą nei spėjo aptarnauti. Šiandien tos problemos išspręstos ir toliau pedagogų testavimas greitaisiais testais vyksta sklandžiai“, – penktadienį žurnalistams sakė P. Poderskis.

Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad testavimas pradėtas nuo turinčių tiesioginį – nuolatinį ar laikiną – kontaktą su mokiniais ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įgyvendinančių pedagogų, taip pat dirbančių specialiosiose mokyklose, bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ar profesinio mokymo įstaigose pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas.

Greitieji serologiniai testai gali būti atliekami savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigose arba mobiliuose punktuose, PGR tyrimai – tik mobiliuose punktuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų